tip#1 Kdy vyrazit na teambuilding?

  • Ošemetné prázdniny

  • Nejvyšší sezóna

  • Víkend vs. všední dny

  • Roční období

  • Zahraniční destinace 

tip#1 Kdy vyrazit na teambuilding?

Kdy vyrazit na teambuilding?

Odpověď může znít vpravdě univerzálně: téměř kdykoli! To jsme se toho dozvěděli, chcete si možná říci. Samozřejmě, že až takhle jednoduché to zase není. Jak už jsme zmiňovali v tématu co je to teambuilding, pod pojmem teambuilding si může každý představit trochu něco jiného a záleží především na cílech programu. Umíme uspořádat zážitkový kurz i ve vnitřních prostorách hotelu, ale zastáváme názor, že outdoorový zážitek v přírodě je násobně intenzivnější a tudíž i přínosnější.  Z toho důvodu je pochopitelně potřeba brát ohledy na počasí.

Ošemetné prázdniny

Pokud se chystáte naplánovat teambuilding o prázdninách, ujistěte se, že s tím vaši zaměstnanci a kolegové počítají s dostatečným předstihem a dostanou možnost si podle toho naplánovat dovolenou. Nikdo z nich nechce rušit zaplacenou rodinnou dovolenou a vy zase netoužíte po teambuildingu, kterého se účastní jen polovina týmu. Týká se to prázdnin letních, jarních i podzimních – ve všech případech je zároveň horší dostupnost ubytovacích kapacit, proto je potřeba plánovat s velkým předstihem.

Kdy vyrazit na teambuilding? Podzimní teambuilding na horách
Kdy vyrazit na teambuilding? Zimní teambuilding je to pravé!
Kdy vyrazit na teambuilding? Letní teambuilding u vody

Nejvyšší sezóna pro váš teambuilding

Suverénně nejoblíbenějšími obdobími pro pořádání teambuildingu jsou měsíce duben – červen a září – říjen s největší škálou programových možností. Výhodou je relativně předvídatelné počasí, nevýhodou na druhou stranu termínová vytíženost ubytovacích kapacit i dodavatelů, to vše se ovšem při rozumném plánování dá v pohodě zvládnout.

Víkend vs. všední dny

Oproti minulosti je dnes zažitým standardem pořádat teambuildingová setkání ve všední dny. V dnešní hektické době je pro mnoho zaměstnanců víkend s rodinou "svatý". Funguje-li vaše společnost ve směnném provozu, je vhodné se zamyslet nad rozdělením teambuildingu třeba i do několika jednotlivých akcí buď podle směn, nebo napříč jimi, vždy ale tak, aby zůstala zachována provozuschopnost firmy.

Roční období

Drtivou většinu našich strategických her a programů umíme uspořádat bez ohledu na ročním období. Pokud hledáte zážitkové vyžití, pak samozřejmě nabízí léto úplně jiné možnosti než zima (teambuilding na vodě vs. teambuilding na sněhu)

Zahraniční destinace pro teambuilding

Některé zahraniční destinace mohou v mezisezónách nabídnout překvapivé výhody – od cenové dostupnosti po zanedbatelný počet turistů v dané lokalitě. Rádi vám s výběrem a doporučením destinace pomůžeme. Nejraději teambuildingové programy realizujeme v Rakousku, ale zkušenosti  s realizacemi teambuildingových akcí máme z celého světa

Zajímá vás další tip/téma?

Neváhejte se zeptat! Napište nám co by vás zajímalo. Brzy se vašemu tématu budeme věnovat.