tip#2 Kolik to bude stát?

 • Doprava na teambuilding

 • Ubytování, pronájmy  

 • Stravování během teambuildingu

 • Teambuildingový program a organizace

 • Pojištění účastníků

tip#2 Kolik bude stát náš teambuilding?

Kolik to bude stát?

Je to úplně stejné, jako když kupujete auto. Každý z nás má úplně jiné představy a hlavně potřeby a podle nich je třeba při přípravě teambuildingu postupovat.

Co by měl obsahovat teambuildingový rozpočet: 

 • dopravu do místa realizace akce

 • ubytování účastníků teambuildingu

 • pronájem prostor

 • stravování účastníků

 • dopravu během programu 

 • přípravu a realizaci programu

 • pojištění účastníků akce

 • dárky pro účastníky

Doprava na a během teambuildingu 

U programů v Česku nedosahují většinou náklady na dopravu nikterak ohromujících částek. Je dobré požádat účastníky s firemními vozidly, aby se předem domluvili a vzájemně si s dopravou vypomohli.

Hromadnou cestu od sídla společnosti lze samozřejmě zajistit autobusem, ale někteří naši klienti si teambuilding v přírodě rozšiřují i o tmelící společnou cestu vlakem. V případě zahraničního výjezdu je ale situace jiná a do hry vstupují klíčové faktory, jakými jsou počet účastníků (jeden velký pohodlný autobus vs. 50 letenek) nebo lokalita (nikdo nechce trávit v autobusu čas neadekvátní celkové době teambuildingu vyhrazené).

Ubytování na teambuildingu

Ubytování bývá jednou z nejvýznamnějších položek teambuildingového rozpočtu. Změnou jeho úrovně lze často ušetřit nemalé prostředky, které lze následně investovat do dalších součástí programu. Opravdu vaši zaměstnanci ocení pětihvězdičkový luxus? Na druhou stranu – zvolíte-li ubytování v kempových chatkách, nevzbouří se vám polovina týmu? Vícelůžkové pokoje? Singl pro každého? A co třeba jen nedávno elektrifikovaná horská bouda nebo rovnou záhrab ve sněhu? Stejně studená, ale výrazně dražší noc v ledovém hotelu za polárním kruhem? Pětihvězdičkový rakouský standard na chorvatské pláži? Za každých okolností se našim klientům snažíme nabízet několik možných variant.

užijte si wellness během teambuildingu
stravování během teambuildingu
doprava na teambuilding?

Pronájem prostor

Některé hotelové resorty si mohou účtovat nejen pronájem seminárních místností, ale třeba i travnatých ploch v přilehlém okolí hotelu. 

Stravování během teambuildingu

Zde platí v zásadě totéž, nesmíme ovšem zapomínat na pana Maslowa. Účastník, který se nenají dostatečně, nebo si nepochutná, si nikdy program neužije a nejspíš si z něj ani nic přínosného neodnese. I tak, možnosti sahají od all-inclusive programů po týmové vaření z vlastních dovezených (často domácích a nadmíru lahodných) zásob.

Teambuildingový program a organizace

U vícedenních programů vždy počítáme dopředu s náklady na ubytování, dopravu a stravování našeho realizačního týmu. Finanční nákladnost samotného programu včetně strategických a týmových aktivit se tak vesměs se zvolenou lokalitou nemění, na rozdíl od případných doplňkových a zážitkových aktivit, u kterých, jak praví jedno pěkné rčení, je stropem samotná obloha. Je-li třeba služeb moderátora či motivačního speakra, nabídneme vám k výběru z palety našich osvědčených a zkušených interních spolupracovníků, ale i řady mediálně proslulých hvězd. 

Pojištění účastníků teambuildingové akce

Zvrtnout kotník si můžete i při pohodovém teambuildingu ve městě. Proto doporučujeme a vždy zřizujeme úrazové pojištění pro všechny účastníky našich akcí. 

Dárky pro účastníky teambuildingu

Všechny účastníky teambuildingu jistě potěší drobná pozornost často "obrandovaná" logem společnosti. Ideálně když je dárek spojen s tématem teambuildingu nebo jej mohou účastníci prakticky využít během akce. V závěru programu je vhodné odměnit nejúspěšnější tým/týmy za jejich snažení a výsledky.    

Zajímá vás další tip/téma?

Neváhejte se zeptat! Napište nám co by vás zajímalo. Brzy se vašemu tématu budeme věnovat.