tip#4 Počasí na teambuildingové akci

  • Co když bude pršet? 

  • Co když bude moc horko? 

  • Co když bude moc zima? 

  • Co když budou padat trakaře!? 

tip#4 Počasí na teambuildingové akci

Moderní technologie - nové možnosti

V dnešní době již lze cca 3 dny před akcí věřit meteorologům, dlouhodobý trend cca 14 dnů před realizací teambuildingu je také dostupný. Proto můžeme eliminovat rizika spojená s rozmary počasí a  připravit "mokrou variantu" programu. 

I horší počasí je k něčemu dobré

Víte, jak vznikl název OMT Group? Ze zkratky našeho prapůvodního názvu: Outdoor Management Training. Ten dokonale vystihoval povahu akcí, na které jsme se tehdy, před více než dvaceti lety, zaměřovali především. Pracovali jsme s týmy různých manažerských úrovní (Management) převážně venku (Outdoors), formou zážitkového vzdělávání (Training), a to téměř za každého počasí. Vánice v horách? Déšť v nížinách? Bláto na vysočině? Nevadí, vždyť zítra zase vyjde slunce.

Úprava programu dle aktuálního počasí

Nutno dodat, že doba se v tomto ohledu výrazně změnila. Samozřejmě, i tenkrát jsme dokázali operativně upravit program tak, abychom se těm nejhorším výlevům přírodních vlivů vyhnuli. S měnící se povahou realizovaných programů, zejména s ohledem na zvyšující se počet účastníků a také na skutečnost, že teambuildingový program je dnes často organizován jako jedna ze součástí pracovního setkání či konference, je v dnešní době nutné brát případné nepříznivé počasí v potaz již při samotné přípravě programu.

V tomto ohledu nám dnes výrazně pomáhají snadno dostupné a neuvěřitelně přesné předpovědní moduly a aplikace. Venkovní aktivity umíme programově přizpůsobit v podstatě s přesností na minuty. Zároveň se zlepšila dostupnost techniky v podobě party stanů nebo mobilních nůžkových stanů, kterými dokážeme na základě předchozí dohody vykrýt ty nejhorší rozmary přírody. Drtivou většinu našich týmových aktivit navíc zvládneme přesunout i do vnitřních prostorů dané lokality, jsou-li k dispozici, časově upravit, nebo v krajním případě nahradit aktivitami jinými. Jakékoli takové změny vždy pochopitelně řešíme s odpovědnou osobou na straně zadavatele.

Teambuilding tipy - Indoor varianta programu
Teambuilding tipy - Co v případě špatného počasí
Teambuilding tipy - Indoor teambuilding

Dvakrát měř, jednou řež! Aneb dokonalá příprava pro akci za každého počasí!

V každém případě se snažíme možnosti programových změn dohodnout již při samotné přípravě programu, pokud vám tedy leží počasí na srdci, není nic jednoduššího, než se nás na návrhy náhradního řešení zeptat, či nás seznámit s vlastní představou.

Tip na ideální dárek pro Vaše zaměstnance

Plánujete-li firemní setkání se zajímavým dárkem pro každého z účastníků, zvažte možnost kvalitního outdoorového doplňku opatřeného logem firmy nebo mottem setkání. Rádi vám poradíme s jeho výběrem a zajistíme i výrobu – od deštníku přes čepice a rukavice až po superfunkční oblečení, které každý ocení i v životě mimo firmu.

Zajímá vás další tip/téma?

Neváhejte se zeptat! Napište nám co by vás zajímalo. Brzy se vašemu tématu budeme věnovat.