ISLAND - INCENTIVNÍ PROGRAM

islandPoložen přesně na rozhraní americké a euroasijské litosférické desky těsně pod polárním kruhem, nabízející obrovské kontrasty v podobě ohně a ledu, vyspělé infrastruktury a nehostinné pustiny – takový je Island.

Dostupnost: letecky 5 hodin (přestup Amsterdam nebo Kodaň)

Místo: Reykjavík nebo Selfoss

Délka: 5 dní (program je možné zkracovat nebo prodlužovat dle přání zákazníka)

Island - SkogafossDélka programu je libovolná, doporučujeme 5 dní. Island je z ČR těžko dosažitelný charterovými nebo přímými lety, nejvhodnější jsou pravidelné linky s přestupem v Amsterdamu nebo Kodani. Návštěvu obou těchto metropolí lze následně zařadit na začátek nebo konec programu. Na Islandu máme nejlepší zkušenost s ubytováním buď přímo v Reykjavíku nebo v městečku Selfoss – obě místa jsou ideálním výchozím bodem pro plánované aktivity.

Léto na Islandu je velice krátké. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu je červen a červenec, ale program lze realizovat také v květnu nebo srpnu. Speciální variantou pak může být návštěva ostrova v zimě (leden, únor) – tato turisticky nepříliš objevená možnost je intenzivním zážitkem sama o sobě. 

PROGRAM

Den 1: Přílet do Keflavíku, přejezd do Reykjavíku, návštěva městských termálních lázní.

Den 2: Zlatý okruh – autobusový okruh po jihozápadní části ostrova: zastávky u několika fantastických vodopádů (Skógafoss, Gullfoss), Thingvellir (místo setkávání prvního světového parlamentu a rozhraní americké a euroasijské desky, které se neustále rozestupují), planina s otcem všech tryskajících pramenů Geizirem a jeho bratrem Stokkurem).

Den 3: Aktivní vyžití – Island nabízí širokou škálu sportovních aktivit: golf, jízda na koni, trekking, rafting, rybaření, kajaking a jiné. Večeře v rybářské osadě Stokkseyri, která je proslulá jedinečným zpracováním krevet.

Den 4: Sněžné safari – projížďka tzv. „superdžípy“, offroadovými vozidly speciálně upravenými pro jízdu po ledovci. Po projíždce ve velice náročném terénu příjezd na okraj ledovce Mýrdalsjökull, proškolení v jízdě na sněžném skútru, projížďka do liduprázdné pustiny v srdci ledovce.

Den 5: návštěva termálního jezera Blue Lagoon, koupání, relaxační procedury, odjezd na letiště Keflavík, návrat do ČR s případnou návštěvou Amsterdamu nebo Kodaně.