FRANCIE, ALSASKO - INCENTIVNÍ ZÁJEZD

SKLADEM

Pohádka nejen o víně

Vydejte se známou cestou Rout du Vin, táhnoucí se mezi vinicemi a poznejte kouzlo okolních malebných městeček. Nechte se vtáhnout atmosférou hrázděných domů ozdobených květinami, gotickými kostely, renesančními kašnami, místními specialitami a především vínem.

Alsasko je jeden z 22 metropolitních regionů Francie a jeho hlavním městem je Štrasburk. Nachází se na východě Francie u hranic s Německem a Švýcarskem. Německý vliv proniká do denního života od architektury hrázděných domů přes nablýskané rezidence až po hojnou kuchyni a celkový místní styl vaření. Alsasko je známé pěstováním vína a vařením piva. Z této oblasti Francie pocházejí vína zvučných jmen jako je Muscat, Tramin, Pinot Gras nebo Pinot Blanc ale především suchý Riesling

V oblasti Alsaska byste rozhodně měli ochutnat místní speciality. Torte Flambée je placka připomínající pizzu, ale slabší těsto. Placka je potřena smetanou, na tom jsou obvykle naskládané kroužky cibule, anglická slanina a místní sýr. Tartine avec Münster je jednoduché venkovské jídlo. Jedná se o silný krajíc domácího venkovského chleba, který je potřený kysanou smetanou, posypaný smaženou cibulkou a nakrájenou anglickou slaninou a na vrch jsou pokládány plátky syra Muster. Tatkto obložené chleby se vkládají do pece rozpéct. Zapíjejí se svařeným vínem.

Aktivity a program

Haut-Koenigsbourg

Hrad ležící vysoko nad krajem je nejpopulárnější památkou Alsaska. Na pohled má hrad opravdu poutavě středověký ráz a z jeho cimbuří se otevírají opravdu nádherné pohledy na alsaské hory a rozsáhlou krajinu vinic.

Rout de Vin

Alsaská vinná stezka dlouhá 180km vede podél vinic a vyhlášených vinařských městeček. Pěstují se zde ušlechtilé odrůdy zvučných jmen jako je Tramín, Riesling, Pinot Dris (rulandské šedé), Pinot Blanc nebo Muscat. Vyhlášená jsou z této oblasti především vína s přívlastkem pozdní sběr.

Colmar

Je historicky nejzachovalejším městem, jehož podoba pochází zejména z 16. století. Nejpřitažlivějším v tomto městě je však Petite Venice - Malé Benátky, kde se můžete projet romantickými kanály a vidět hrázděné domy plné květů.

Riquewihr

Toto město je nejkrásnějším vinařským městečkem a to z důvodu, že se tradičně vedle řádků vinné révy vysazují růže.

Equisheim

Starobylé město proslavené svou neobvyklou výstavbou - je obehnáno třemi kruhy hradeb a ve středu stojí osmiboký hrad vévodů z Equisheimu. Z tohoto rodu pocházel také Bruno z Equisheimu, který se v 11. století stal papežem Lvem XI. a později byl prohlášen za svatého. Připomíná ho zde socha na kašně.

Thann

Hlavní chloubou tohoto města je gotický chrám se skvostnou architekturou a a nádhernou výzdobou.

Route des Cretes

Jedná se o 89km dlouhou cestu do pohoří Vogézy. Nejvyšším bodem je Grand Ballon (1 343 m.n.m.) na který lze nenáročně vystoupat.

Lapoutroie

Městečko s muzeem likérů a ochutnávkou. Dále je zde možná exkurze do sýrárny, kde se vyrábí nejznámější alsaský sýr munster, který můžete ochutnat a nakoupit.

Ungersheim

Zde se nachází největší skanzen lidových staveb Alsaska s oživlými řemesly.

Mulhouse

Město plné muzeí.  Nejzajímavější je nejspíše největší muzeum automobilů v zemi. Je zde téměř 500 exponátů ilustrujících dějiny evropského automobilového průmyslu. K vidění jsou zde Bugatti, Rolls-Royce, Mercedes, Ferrari, Porsche,…

Strasbourg

Studentská a zároveň turistická metropole je mladým městem, v němž se historické dědictví harmonicky snoubí s dynamickou ekonomikou. Historické centrum města je zapsáno na seznamu UNESCA. Nejznámější stavbou je katedrála Notre-Dame de Strasbourg z 12. - 15. století. Nachází se zde také jedno z nejkrásnějších náměstí Evropy - náměstí Kléber. Dále pak Rohanský palác, někdejší sídlo arcibiskupů z rodu Rohan. A v neposlední řadě La Petite France, neboli Malá Francie, což je malebná skupinka historických domů.

Ribeuvillé

Půvabné vinařské městečko ležící na úpatí tří hradů. V září se zde konají slavnosti trubačů s průvody alegorických vozů a rytířů na koních. Víno teče v kašně pro každého.

Obernai

Rodiště patronky Alsaska sv.Odilie na severním konci alsaské vinné stezky, které bylo za obou světových válek ušetřeno, tudíž si zachovalo mohutný systém opevnění s 15 věžmi i středověké uličky. Obyvatelé doposud dodržují tradice a s oblibou nosí své pestré kroje.

Ubytování

Mulhouse

HOTEL DE BALE **

Tento tradiční hotel poskytuje moderní, pohodlné a dobře zařízené pokoje se soudobými doplňky. Veřejné prostory hotelu včetně snídaňové místnosti a salonu svým zařízením naopak připomínají styl 19. století.

APPART´HOTEL VICTORIA GARDEN **

Hotel nabízí prostorné standartní pokoje nebo vybavené apartmány, které mají i kuchyňský kout.

Colmar

HOTEL ARC-EN-CIEL **

Hotel je výhodně situován pro poznání alsaské vinné stezky. Pokoje mají standartní vybavení, moderní koupelna, satelit. Wi-Fi. Možnost i propojených pokojů.  Hotel má venkovní terasu a verandu, kde je možnost posnídat či jen odpočívat.

BALLADINS **

Hotel se nachází v centru města a nabízí moderní pokoje s bezplatným Wi-Fi. Má recepci s nepřetržitým provozem.
 

Doprava

Z důvodu výběru této oblasti je nejvýhodnější dopravou autobus. Cesta bude trvat kolem 10hod. Ideálním obdobím pro návštěvu je jaro až podzim. Na podzim zde můžete zažít některé ze slavností, jako je například slavnost trubačů, konající se v září.

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit