INCENTIVNÍ PROGRAM - PLAVBA PO DUNAJI

SKLADEM
Rychlým člunem do Vídně

Rychlým člunem do Vídně

Katedrála Sv. Štěpána

Katedrála Sv. Štěpána

Landtmann café

Landtmann café

Pohled z člunu

Pohled z člunu

Bratislava - Vídeň

Vydejme se do dvou hlavních měst na Dunaji. Cesta začíná v Bratislavě. Druhý den vás do někdejšího sídla císařů, opery a umění, do Vídně, zaveze po dunajském veletoku rychloloď.

Vídeň, rakouská metropole, je městem, kde se snoubí impozantní architektura staveb z devatenáctého století s architekturou moderní.  K posezení zde láká řada kaváren, na druhou stranu město nabízí i řadu stylových moderních barů a klubů. Mnoho kulturních možností skýtá Vídeň milovníkům historie. Kromě katedrály Sv. Stefana a císařského sídla Hofburg, který je největším muzejním komplexem,  lze navštívit také letní rezidenci císařovny Sisi – Schönbrunn. Mnoho pokladů skrývá světoznámá galerie Albertina.

Nevelké hlavní město Slovenska – Bratislava – vás příjemně naladí svým milým centrem města libě oživeným nápaditými plastikami. Obdivovatelé panoramat a architektury ocení restauraci s vyhlídkovou plošinou UFO, tyčící se nad řekou Dunaj. Odjet nelze bez shlédnutí města od místní dominanty – Bratislavského hradu.

Aktivity a program

Bratislava

Poďjme na prohlídku města a jeho pamětihodností. Většina památek se nachází v historickém jádru města. Příjemnou procházku můžeme zakončit v některé z místních kaváren.

Archeologické muzeum v Bratislavě

Toto muzeum je zajímavé pro milovníky archeologie. Zaměřuje se na získávání, evidování, restaurování, uchovávání a publikování archeologických nálezů na území Slovenska od pravěku až po vrcholný středověk.

Rychloloď

V ranních hodinách přejedeme rychlolodí z Bratislavy do Vídně. Rychloloď jede proti proudu rychlostí 65 km/h.  Loď ve Vídni staví  v přístavu Schiffstation Reichsbrucke, do centra je nejlepší se dostat metrem. V centrum může začít prohlídka města katedrálou Sv. Štěpána.

Katedrála Sv. Štěpána

Stephansdom je jednou z nejvýznamnějších rakouských gotických památek, současně také symbol Vídně. Od roku 1469 je sídelním kostelem biskupa. Prohlídka bude obsahovat prohlídku katedrály, prohlídku katakomb, prohlídku jižní a severní věže.

Landmann café

Tato legendární kavárna byla a je jednou z nejpopulárnějších ve Vídni. Navštěvovali ji takoví štamgasti jako Sigmund Freud, Marlene Dietrichová, holandské královny Juliane, Hillary Rodham Clinton…Kavárna je výlučně nekuřácká. Vaří se zde sezónní rakouské lahůdky. V dnešní době není vzácností zde potkat na kávě a odpoledním zákusku Karla Schwarzenberga.

Ubytování

HOTEL ABBA BRATISLAVA****

Abba Bratislava hotel se nachází v centru města, hned vedle Prezidentského paláce, jen několik minut od pěší zóny historického centra a břehů Dunaje. Hotel má dvě budovy dohromady s 125 pokoji, suity a rodinnými pokoji. Všechny jsou zařízené tak, aby poskytli maximální komfort a vytvořili nezapomenutelný zážitek. Bar nabízí vynikající nápojový lístek a koktaily jako i možnost ochutnat různé jídla vysoké kvality s italskou kuchyní v restauraci „Abba Mia ".

HOTEL DEVÍN****, BRATISLAVA

Tradičný hotel v historickém centru Bratislavy nabízí harmonii příjemné atmosféry a noblesy minulosti s moderním vybavením a vynikajícími službami. Pokoje s exkluzivním výhledem na Dunaj a Bratislavský hrad, elegantní Francouzská restaurace, Spa centrum, tradiční thajské. To vše můžete zažít v hotelu s pravou atmosférou staré Bratislavy.

Doprava

Autem/autobusem

Praha - Bratislava:        328 km             2 h 53 min

Brno – Bratislava:         130 km             1 h 16 min

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit