NORSKO - BERGEN, BRANOU K FJORDŮM

Bergen - Mt. Floyen, výjezd lanovkou

Bergen - Mt. Floyen, výjezd lanovkou

Rybaření v Bergenu

Rybaření v Bergenu

Bryggen - výhled za paluby

Bryggen - výhled za paluby

Bergen - ryby kam se podíváš

Bergen - ryby kam se podíváš

Norská příroda

Norská příroda

Bergen - rybářský úlovek

Bergen - rybářský úlovek

Proč incentivní zájezd do Norska?

  • Přímý let z Praha-Bergen
  • Ochutnávka norské přírody a kultury – zelenomodrý ráj
  • Bergen jako brána – fjordy a vodopády jako na dlani
  • Nejužší fjord i nejkrásnější železniční trasa
  • Třídenní incentivní zájezd nejen pro milovníky přírody

Barevné norské město Bergen je druhým největším norským městem a také vstupní branou k majestátním fjordům. Hanzovní přístav Bryggen vám nabídne ochutnávku místní kultury – obhlédněte obchodní budovy, které vypadají jako filmové kulisy. Při návštěvě venkovního rybího trhu, který je připomínkou role města v počátcích obchodování s rybami, nedýchejte příliš zhluboka.

Norská krajina je zvláštní směsicí vysokých hor, nekonečných lesů, bouřlivých vodopádů i temných fjordů. Je drsná, půvabná i úchvatná svou panenskou čistotou neporušené přírody.

Se strmými horami ostře kontrastují poklidné fjordy, které zabíhají do vnitrozemí, kde je voda klidná a tmavá.  Fjordy vždy představovaly hlavní komunikační spoje mezi sídly ostrůvkovitě roztroušenými na příhodných místech na pobřeží. Velmi častým jevem norské krajiny jsou také vodopády, kterých je tu opravdu velké množství.

Pro větší ponoření se do přírodních krás Norska zkuste náš incentivní zájezd na Lofoty.

Incentivní zájezd - Lofoty

 

Aktivity a program

Prohlídka Bergenu

Po příjezdu a krátké prohlídce hanzovních domů Bryggen se občerstvíme v místní restauraci. Odpoledne se vydáme lanovkou na horu Fløyen, (asi 320 m.n.m.) - jízda trvá 8 minut. Z vrcholu se Vám naskytne překrásný výhled na město a jeho okolí na březích širokého Byfjordu, na hory a lesy v jeho okolí. Kousek za stanicí lanovky se otevírá překrásná lesnatá krajina s jezery a vřesovišti.

Sea food restaurace Cornelius

Blízko za městem Bergen najdete jednu z nejexotičtějších atrakcí v celém západním norského souostroví. Cornelius je jednou z norských nejlepších rybích restaurací. Je situován přímo u moře na malém ostrově s nádherným výhledem na fjord, hory a projíždějící lodě a čluny.

Mořské kajaky

Blíže k hladině už to nejde. Jedinečný zážitek - kombinace sportu a vnímání přírody.

Rybaření

Atmosféra na rybářské bárce vás pohltí. Na malých tradičních plavidlech se dostanete dále od města a vyzkoušíte si rybaření. Nahoďte udice, snad budete mít štěstí.

Fjord trip

Bez výletu po norských fjordech nemůžte Norsko opustit. Celodenní výlet vás zavede do malebného městečka Flam nebo k bouřlivých vodopádům. Krásná loď vás převeze na druhý břeh fjordu. Zážitek budete mít i z jízdy vlakem - jedná se prý o nejkrásnější železnici, místy velmi strmou a pokud zrovna nebude vlak v tunelu, rozhodně i scéninickou. Šťastnou cestu.

Ubytování

ZANDER K

Designový zbrusu nový hotel Zander K se nachází vedle vlakového nádraží Bergen. Nabízí ubytování hotelového typu. Hosté mohou využívat vinárnu, posilovnu a restauraci. Hotel byl otevřen v březnu 2017.

Každý pokoj má TV s plochou obrazovkou. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem.

Doprava

Letecky - přímý let

Praha – Bergen            2:10 min

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit