ADLER THERMAE SPA & RELAX RESORT *****, TOSKÁNSKO

Sportovní vyžití, relax a sklenka proslulého toskánského vína

Lázeňský a sportovní hotel pětihvězdičkové kategorie je v péči rodiny Adlerů, ti založili první hotel již v roce 1810. Jejich pracovitost a pohostinnost vytvořila z tohoto zařízení jeden z nejlepších hotelů. Hotelová budova leží v překrásné toskánské krajině nedaleko vesničky Bagno Vignoni, obklopená zahradami. 

Hotel nabízí především romantické chvilky pro lenošení u sklenky vína s výhledem na Toskánskou krajinu ale i koupání v termálních bazénech rozléhající se  na 1000 m2 venkovní i vnitřní vodní plochy stejně jako aktivity pro aktivní jedince.  Sportovně orientovaným hostům je k dispozici  sportovní bazén s protiproudem. Pro fyzickou i duševní očistu těla slouží sauny, masažní bazénky, parní a bylinkové místnosti, klasické i moderní druhy masáží.

Hotelová restaurace je vyhlášena pro svoji gastronomii, ke které využívá výhradně lokálních zdrojů potravin včetně vlastní produkce, a to jak v klasické úpravě ale i jídla upravená na základě fitness programu Adler Balance.

Okolní krajina hotelu nabízí nepřeberné možnosti pro turistiku, výlety na kolech nebo například let balonem. Milovníci historie mohou navštívit a poznat Florencii, kolébku renesance, Pisu s proslulou šikmou věží na Campo dei Miracoli „náměstí Zázraků“, Arezzo patřící k nejbohatším toskánským městům či město Sienna s náměstím  Piazza del Campo ve tvaru lastury.

Aktivity a program

Degustace vín ve Florencii

Florentská a toskánská vína jsou celosvětově známá díky oblastem vinařské produkce, které obklopují Florencii, z nichž nejslavnější je bezpochyby: Chianti. Dvě z hlavních šlechtických rodin Florencie, Antinori a Frescobaldi, začaly s produkcí vína již před 8 staletími! A vždy byly velkými rivaly.

Jste-li ve Florencii, nemůžete se nechat ujít příležitost k degustaci vybraných toskánských vín. Ve městě ůžete navštívit vinný sklípek “cantina” a věnovat se degustaci vynikajícího vína nebo podniknout “vinařské kolečko” uvnitř vinotéky “enoteca”. Rovněž můžete absolvovat vinařský okruh se specializovaným průvodcem, který vás seznámí a umožní vám degustaci nejlepších vín na světě.

Navštivte ty nejlepší trhy ve Florencii

Mercato di San Lorenzo se rozkládá na cestě z Piazza S. Lorenzo do Via dell’Ariento a všude okolo Baziliky svatého Lorenza. Můžete zde najít snad úplně vše. Je to pravděpodobně nejdůležitější trh v celém městě. Otevřen bývá od úterý do soboty.

Mercato Centrale je součástí Mercato di San Lorenzo a najdete jej ve Via dell’Ariento. Jedná se o asi nejlepší trh s jídlem ve městě. Otevřen bývá každý den od 7:00 do 14:00, kromě nedělí a státních svátků. V zimě bývá otevřen pouze o sobotách a dnech před svátky.

Nejzajímavější stavby města

  • Baptisterium San Giovanni

  • Bazilika Santa Croce

  • Katedrála Santa Maria del Fiore 

  • Palazzo Pitti

  • Palazzo Vecchio

Mosty a zahrady

Ponte Vechio - nejznámější florentský most Ponte Vecchio (Starý most) postavil přes řeku Arno architekt Neri di Fioravante roku 1345. Most lemují po obou stranách řady malých obchůdků, které mu dodávají unikátní vzhled. 

Zahrady Boboli, které patří k Palazzo Pitti vznikaly postupně už od 15. století. Dnes nabízí renesanční a barokní části s mnoha fontánami, sochami a dokonce i jeskyněmi. Díky své poloze je ze zahrad i krásný výhled na Florencii. V dobách renesance se v zahradách konaly slavnosti a bály, které pořádali členové rodu Medici.

Muzea a galerie

Galeria Degli Uffizi je nejnavštěvovanější galerie ve Florencii a zároveň jedna z nejslavnějších galerií na světě. Nachází se v paláci Uffizi na nábřeží řeky Arno a má tvar písmene ,,U“. V rozsáhlých sbírkách se nacházejí díla od autorů jako jsou Giotto, Masaccio, Sandro Botticelli, Leonardo da Vinci, Lucas Cranach, Albrecht Dürer, Michelangelo Buonarroti, Raffaelo Sanzio, Tizian, Peter Paul Rubens, Caravaggio, Rembrandt a mnozí další.

 Sochy a fontány

Neptunova fontána - tato památka, kterou najdeme na Piazza della Signoria, pochází z roku 1565 a vytvořil ji Bartolomeo Ammannati. Zakázku na fontánu původně získal Baccio Bandinelli, který však stihl pouze návrh a po jeho smrti fontánu dokončil jeho žák – výše zmíněný Ammannati.

Socha Davida - nejznámější florentskou sochu vytvořil v letech 1501-1504 renesanční umělec Michelangelo Buonarotti na objednávku florentské Signorie. Socha je vytvořena z mramoru, váží 18 tun a s podstavcem měří úctyhodných 517 cm (bez podstavce 410 cm).

Socha Persea s hlavou Medúsy - tuto bronzovou sochu vytvořil v roce 1545 Benvenuto Cellini a nachází se na Piazza della Signoria, kde byla odhalena až v době, kdy kousek od ní stál, tehdy ještě originál, sochy Davida od Michelangela.

Doprava

Letecky

Praha - Mnichov - Florencie
Délka letu: 2 hod 50 min Letecká společnost: Lufthanza

Doprava z letiste do hotelu (Florencie - San Quirico D'orcia)

Vzdálenost: 127 km / 1 hod 40 min

 

Autem / autobusem

Praha - San Quirico D'orcia (přes Plzeň, Mnichov, Florencie)

Vzdálenost: 1 154 km / 10 h 44 min

 

Brno - San Quirico D'orcia (přes Vídeň, Graz, Bologna, Florencie)

Vzdálenost: 1 101 km / 10 h 32 min

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit