tip#6 Jak se na teambuildingu neztrapnit?

  • Máte před sebou váš první teambuilding?

  • Chystáte se na firemní akci v nové práci?

  • Bojíte se, že nemáte vhodné vybavení?

  • Že se při aktivitách před ostatními ztrapníte? 

tip#6 Jak se na teambuildingu neztrapnit?

Přestaňte se obávat a užijte si teambuilding! 

Být ve stresu nikomu neprospěje.

Jak již bylo napsáno v tipu #3: Teambuilding je budování týmu, tmelení kolektivu! Ne eliminační či selektivní proces! Pokud však máte i přesto obavy, tipy pro Vás máme připraveny níže!

Jaké oblečení si mám vzít na sebe?

Spíše než o ztrapnění se v této situaci jedná o vaše zdraví. Volba správného šatníku k charakteru akce je zcela to nejdůležitější a nejzásadnější. Za 20 let fungování v branži teambuildingů a firemních akcí víme, že nedorozumění mohou vzniknout velice rychle - abychom těmto situacím předešli, před každou akcí od nás obdržíte pozvánku s přesným harmonogramem, popisem hotelu, plánovanými aktivitami a doporučeným oblečením. Pokud si i tak nevíte rady, kontaktovat nás můžete jak telefonicky tak emailem.

Čtvero praktických rad!

Jedeme do přírody (na hory) na jaře / v létě

“Pohodlné sportovní oblečení” - Sportovní či trekingová obuv (uzavřená); sportovní (trekingové) kraťasy (dlouhé kalhoty dát do batůžku), funkční triko a mikina, nepromokavá bunda (pláštěnka) do batůžku.

Jedeme do přírody (na hory) v zimě

“Teplé sportovní oblečení” - Zimní obuv (nepromokavá); podvlíkačky a zateplené kalhoty (třeba ty na lyže či snowboard), funkční triko, teplá mikina, zateplená zimní bunda + nepromokavá bunda.

Jedeme do města v létě / zimě

“Městské oblečení dle počasí” - No prostě tak, jak chodíte oblečeni po městě. 

Firemní večírek / galavečer / konference

“Dle dresscodu akce” - nejčastěji smart casual či business. Pokud si nejste jisti, raději se oblíkněte o stupínek lépe, než přijít na galavečeři v teplákové soupravě. 

Máte strach, že se při společném programu ztrapníte?

Drtivá většina aktivit, prvků a her není limitující ani věkově, ani fyzicky a ani pohybovým nadáním či talentem. Jelikož se jedná o teambuilding, aktivity jsou vždy společné pro tým (celou skupinu) a úspěch není závislý na jedincích, ale na fungování týmu jako celku! A pokud se i tak nebudete chtít některé z aktivit účastnit, nikdo Vás přemlouvat a nutit nebude, celý program je dobrovolný a míru zapojení si každý účastník volí podle svého uvážení a aktuálního stavu. Pokud je aktivita limitující aktuálním zdravotním stavem (jízda na kole, pěší tůra), je buďto trasa a vzdálenost přizpůsobena tak, aby ji zvládl opravdu každý, nebo nabídneme několik variant, z kterých si každý účastník vybere tu pravou.

Pozor na alkoholové opojení

Často mají účastníci teambuilding zafixovaný spíše jako “společné konzumování alkoholických nápojů” než-li týmové aktivity a společný zážitek. Alkohol v podobě piva či dobrého vína k teambuildingu dozajisté patří, ale až po ukončení společného programu (pokud není vedením Vaší společnosti uvedeno jinak).

Zajímá vás další tip/téma?

Neváhejte se zeptat! Napište nám co by vás zajímalo. Brzy se vašemu tématu budeme věnovat.