KUBA - INCENTIVNÍ PROGRAM

Keňa, incentivní programJedna z posledních bašt komunismu se v posledních letech prudce otevírá a mění. Přesto lze ještě dnes nalézt místa, která jsou jakoby netknutá děním posledních padesáti tří let. Ochutnejte nezaměnitelnou atmosféru ostrova svobody – muzika, rum, doutníky a karibské pláže.

Dostupnost: letecky 11 hodin

Místo: La Havana, Santiago nebo Varadero

Délka: 7 dní (dle přání a potřeb zákazníka lze program prodloužit nebo zkrátit)

Doporučená délka programu 7 dní. Dle programu lze zajistit lety na různá místa ostrova, např. do La Havany, Santiaga nebo na Varadero, z uvedených doporučujeme Havanu jako nejvýhodnější výchozí bod pro poznávání ostrova a kultury. Varadero je totiž jakousi rezervací a obrázek o zbytku ostrova si zde rozhodně neuděláte. Protáhlý tvar ostrova činí přepravu poměrně zdlouhavou, neboť vzdálenosti jsou ohromné a silniční síť neuspokojivá. Program lze nicméně postavit i na přesunech vnitrostátní leteckou dopravou, která je poměrně levná a rychlá. Koupání je srovnatelně nádherné v Atlantiku (sever – Varadero, Cayo Santa Maria atd.) i v Karibiku (jih – Ancon atd.)

Oproti zažitým představám a nabídce cestovek lze Kubu navštěvovat prakticky celoročně s malou výjimkou v období září a října, měsíců s možným výskytem hurikánů. Nabídka hotelů, včetně jejich cen, je nejvyšší v zimním období a daleko příznivější v období letním.

MOŽNOSTI PROGRAMU – CO NEVYNECHAT


Havana – pěší procházka městem, a to nejen turistickým centrem, ale hlavně přilehlými rezidenčními čtvrtěmi, které vypadají strašidelně, ale jsou dostatečně bezpečné. Některé z muzeí rumu, Hemingwayův bar, pobřežní promenáda Malecón, přístavní pevnost, Plaza de Armas.

Viñales – národní park v okolí městečka je zapsaný na listinu UNESCO, pozoruhodné přírodní útvary zvané mogoty, oblast je proslulá produkcí toho nejkvalitnějšího tabáku na doutníky Cohiba.

Trinidad – další místo zapsané na listinu kulturního dědictví UNESCO, překrásně zachovalé městečko v koloniálním stylu položené nedaleko krásných pláží poloostrova Ancon i několika přírodních rezervací (např.  Topes de Collantes).