OMÁN - INCENTIVNÍ ZÁJEZD

SKLADEM
Vádí Šáb

Vádí Šáb

Mešita Sultána Qabuse

Mešita Sultána Qabuse

Vádí Bani Chálid

Vádí Bani Chálid

Pozorování delfínů

Pozorování delfínů

Tradiční dřevěné lodě DHOW

Tradiční dřevěné lodě DHOW

Krajina z pohádek 1000 a jedné noci

Omán narozdíl od menších zemí Perského zálivu nabízí příjemné horské scenérie, osvěžující oázy a nedotčené pláže. I proto, že byl ještě donedávna uzavřen okolnímu světu, si zde užijete luxus a pocit vyjímečnosti bez přihlížejících davů běžných turistů.

Omán, oficiálně Sultanát Omán leží v jihozápadní Asii, přesněji v jihovýchodní části Arabského poloostrova, který je omýván vodami Arabského moře a Ománským zálivem. V zemi žijí přibližně tři miliony obyvatel. Početně nejzastoupenějším etnikem jsou Arabové, valná většina obyvatel jsou muslimové. Omán je monarchií a v čele stojí sultán. Titul monarchy je dědičný.

Tato země prošla britskou a portugalskou nadvládou, ale již v roce 1650 se stala nezávislým státem. Do té doby byla uzavřena okolnímu světu. Tam však ještě v roce 1970 byl Omán zaostalou zemí, kde byly pouze jen pár škol a nemocnic, neexistovaly noviny, televize ani rádio. Hlavní město dokonce zavíralo na noc své brány. Po třiceti letech vlády osvíceného sultána Qabuse se metropole Muscat stala vzkvétajícím zeleným městem nejčistším v širokém okolí. Mrakodrapy ani jiné podobné budovy se tu nestaví, takže si město zachovalo svůj osobitý ráz.

Hlavní město Muskat je starobylé přístavní město, které je důležitým přístavem mezi Indií a Středozemím. Také je samozřejmě sídlo sultánova paláce. Sultánovo město je tvořeno trojměstím sestávajícím z částí Muskat, Mutrah a Ruwi.

Zajímavostí je, že jako jediné arabské město získalo v roce 1995 hlavní město Ománu Muscat ocenění jako nejkrásnější město světa. Nekonečně dlouhé pláže pod tyčícími se štíty hor, množství udržovaných malebných pevností, které jistě udělají radost milovníkům historie, a překrásné výhledy na záliv.

Za zmínku jistě stojí i bývalé hlavní město Nizwa s rozlehlou pevností a starým městem, kilometry faladží rozvádějící vodu z hor v Birkat al Mawz (UNESCO), malebné horské vesnice s terasovými políčky ve skalnatých srázech náhorní planiny Sayq, "zelené hory" - Džabal Achdar, hliněné hrady Džabrinu a Bahly (UNESCO), vesnice postavená uprostřed tisícimetrové skalní stěny nejvyšší hory Ománu Džebel Šams (3070 m), trek ve svazích ománského "Grand Canyonu" vádí Ghul - nejhlubšího vádí Arabského poloostrova. Nebo třeba pět tisíc let staré hrobky u Al Ajn (UNESCO) či horské vesnice s datlovými háji v divokých skalnatých údolích.

Aktivity a program

Mešita Sultána Qabuse

Tato stavba je hlavní mešitou v Sultanátu Omán. Rozvinuté prostory, včetně plně zpevněných areálů a krajin, pokrývají 416 000 m2. Komplex mešity, pokrývající 40 tisíc m2. Objekt je vybudován na vyvýšeném pódiu v souladu s tradičními ománskými mešitami, které byly vystavěny na vyšší úrovni nežli ulice. 

Nejkrásnější horský kaňon Ománu

Vydáte se terénem na východ podél pobřeží Ománského zálivu, zažijete koupání u mořských plážích i pod vodopády horských vádí a navštívíte nejkrásnější horský kaňon Ománu - vádí Šáb. Uvidíte rezervaci mořských želv v Ras Al Džins a výroba dřevěných lodí v rybářském městě Sur.

Oblast Wahiba

Výprava do vlnících se písků oblasti Wahiba. Návštěva horských tůní a jeskyní. Vádí Bani Chálidpalmové oázy a beduínské velbloudí trhy - městečka Sinaw a Adam, stará hliněná architektura měst na pomezí pouště.

Výlet za delfíny

Vody v Ománu jsou plné života a nádherných podmořských scenérií, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování. Delfíny zde můžete pozorovat v průběhu celého roku, je úchvatné sledovat, jak se prohání kolem lodi tak bezporstředně blízko Vás v křišťálové čistých vodách ománského moře.

Safari Jebel Akhdar

Jebel Achdar je součást horského hřebenu Al Hadžar v Ománu, který dosahuje délky 300 kilometrů od severozápadu k jihovýchodu. Od pobřeží, omílaného Ománským zálivem, je vzdálen 50 až 100 kilometrů. Jedná se o jednu z nejpůsobivějších oblastí Ománu.

Tradiční dřevěné lodě DHOW

Vyjížďka na tradičních dřevěných lodích DHOW podél Muscatu.

Ubytování

AL BOUSTAN PALACE *****

Pětihvězdičkový luxusní hotel, který leží nedaleko hlavního města Muscat v těsném sousedství hor, byl postaven začátkem 80.let dle vzorů islámské architektury jako místo konání vrcholné schůzky představitelů zemí Zálivu. 
K získání prostoru pro palác byl odstřelen celý kopec a na jeho místě teď stojí mohutná stavba ve tvaru osmiúhelníku. Lokalita je opravdu pěkná: z jedné strany moře, z druhé špičaté, rozeklané skály. Uvnitř paláce ticho, šero, samý mramor a tlusté koberce. Jak v mauzoleu. Hostům je k dispozici hala s recepcí, bar, restaurace Al Marjan s výbornou francouzskou kuchyní; arabská, italská a čínská restaurace. 
Večer je možno strávit v Al Hamra Clubu při poslechu živé hudby. V areálu hotelu se nachází plavecký bazén, 4 tenisové kurty, 2 squashové kurty, tréninkové hřiště na golf, minigolf, fitness centrum a sauna. Možnost potápění a výletů lodí. Před hotelem je 1 km dlouhá pláž, kterou mohou využívat pouze hoteloví hosté. 
Vybavení pokojů: klimatizace, koupelna s WC, lednička, minibar, TV se satelitem, trezor, balkón. Všechny pokoje mají překrásný výhled na Ománský záliv.

Doprava

Letecky

Praha - Mucsat

(let většinou probíhá s jedním a více přestupy a trvá něco okolo 10 hodin, záleží na letecké společnosti)               

 

Letecké společnosti: Fly Emirates, Lufthansa

 

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit