KANÁRSKÉ OSTROVY, GRAN CANARIA - INCENTIVNÍ ZÁJEZD

SKLADEM
Roque Nublo

Roque Nublo

Na kolech ve vnitrozemí

Na kolech ve vnitrozemí

Kite u Mas Palomas

Kite u Mas Palomas

Duny Mas Palomas

Duny Mas Palomas

Terasová políčka

Terasová políčka

Nevyčerpatelná truhla pokladů

Pobřeží Gran Canaria je přibližně 236 km dlouhé, z toho 56 km zaujímají pláže (32 km pláže písečné). Nejatraktivnější z nich je bezesporu Playa del Inglés s písečnými dunami, které každou hodinu mění svůj tvar. Tyto až deset metrů vysoké duny vznikly rozmělněním schránek korýšů, mušliček a drobných kamínků. Kromě lenošní na pláži můžete svůj čas strávit aktivně, věnovat se zde můžete joggingu, tenisu, golfu, rybaření či jachtingu. Písečné pobřeží, průzračná voda a neustále vanoucí vítr vytváří ideální podmínky pro milovníky windsurfingu, kitingu či vodního lyžování. Ostrov Gran Canaria nabízí i osm golfových hřišť.

Gran Canaria je třetí největší ostrov Kanárských ostrovů. Ostrov je sopečného původu. Ostrov má okrouhlý tvar s průměrem asi 50 km a po obvodu měří 236 kilometrů (50 km tvoří pláže). Místní fauna i flora je velmi jedinečná, protože Kanárské ostrovy nebyly nikdy spojeny s pevninou. Vnitrozemí je hornaté a nachází se v něm i nejvyšší hora ostrova Pico de la Nieves (1 949 m n.m.). Na jihu ostrova v letovisku Maspalomas jsou podél moře písečné duny - chráněná přírodní rezervace Dunas de Maspalomas s rozlohou 250 hektarů. Uprostřed tohoto území si člověk připadá jako na Sahaře, některé duny dosahují výšky až 30 metrů.

Aktivity a program

Gand tour po ostrově

Na úvod zamíříme směrem na sever do vnitrozemí ostrova. Navštívíte kanárské muzeum ručních prací, uvidíte zblízka nejhlubší kráter na ostrově – Bandama a z vysokohorských vyhlídek spatříte nejen krásy vnitrozemí, ale i okolí hlavního města Las Palmas. Serpentinami pak dojedete na nejvyšší místo ostrova, odkud jsou vidět nejznámější monolity. Výlet bude pokračovat podél typických vesniček Ayacata a San Bartolomé až do menší palmové oázy Fataga.

Las Palmas tour

Tento výlet je určen pro milovníky historických a architektonických památek. Pojedete autobusem na sever do hlavního města ostrova Gran Canaria, kde navštívíte nejen dům Kryštofa Kolumba – „Museo de Colón", katedrálu a starou historickou část hlavního města, ale i přístav, pěší komerční zónu a další zajímavosti. Součástí výletu je také projížďka lodí v přístavu Puerto de la Luz..

Jeep safari

Tento výlet je typický pro všechny Kanárské ostrovy. Dobrodružnou cestu po jižním pobřeží ostrova a vnitrozemím můžete absolvovat s přiděleným řidičem. Z Playa del Inglés pojedete přes Puerto Rico, Taurito Mogán, Cercados de Epino a Soria, téměř neprůjezdnými soutěskami a původními horskými vesničkami. Navštívíte místa s nádhernými vyhlídkami, jako jsou Ayacatam a Presa de Chira, kde je plánována přestávka s možností koupání. Ve vesničce Cercados de Araňa Vás bude očekávat oběd s programem. Cesta zpět vede přes Lomos de Pedro Afonso, Salobre, Tablero, Maspalomas, San Bartolomé, Fataga a Playa del Inglés.

Vodní sporty

Na Gran Canaria najdete surfařská centra ve všech větších turistických střediscích. Ostrov má 21 oblastí vhodných pro provozování surfingu a bodyboardingu. Hlavní a nejvíce využívanou oblastí je sever ostrova – část Confital (Las Palmas). Při optimálních podmínkách tady vlny dosahují až 5 metrů. Na východním pobřeží si surfaři oblíbili oblast Pozo Izquierdo, na jihu Maspalomas a na západě Arguineguín.

Golf na ostrově Gran Canaria

Golfová hřiště v Gran Canaria specialisté neváhají umístit mezi nejlepší ve Španělsku. Nabízejí osm nádherných míst, která jsou rozeseta po celém ostrově. Všechny byly navrženy experty a představují pravou oázou klidu, kde si můžete vychutnat pohodu potřebnou pro zlepšení své hry nebo si prostě jen zahrát svůj oblíbený sport.

Golfová hřiště na Gran Canaria:

  • Anfi Tauro Golf - www.anfi.com
  • Campo de Golf de Maspalomas - www.maspalomasgolf.net
  • El Cortijo Club de Campo - www.elcortijo.es
  • Las Palmeras Golf Sport Urban Resort - www.laspalmerasgolf.es
  • Lopesan Meloneras Golf - www.lopesan.com
  • Oasis Golf
  • Real Club de Golf de Las Palmas - www.realclubdegolfdelaspalmas.com
  • Salobre Golf & Resort - www.salobregolfresort.com

Ubytování

HOTEL SUITE PRINCESS****

Na jihozápadním pobřeží, 58 km od letiště v údolí Taurito. Hotel je vhodný pro milovníky klidné dovolené. Pobyt je možný pouze pro osoby starší 16 let.

Komfortně vybavený a plně klimatizovaný hotel s mramorovou vstupní halou byl postaven v roce 1994 a rekonstruován v roce 2010. Nabízí svým klientům celkem 304 junior suite (5 upravených pro tělesně postižené), recepci, 6 výtahů,   2 nekuřácké restaurace, 3 bary, saunu (zdarma) a masáže (za příplatek na vyžádání), televizní místnost, internetový koutek, několik malých obchůdků a animační sál. V zahradě hotelu na sluneční terase se nachází 2 bazény pro dospělé (jeden v zimních měsících vyhřívaný) se slunečníky a lehátky. V průběhu týdne jsou připravovány animační programy a 6x týdně živá hudba. Údolí Taurito má svou vlastní pláž. Mezi hotely Suite Princess a Taurito Princess je umístěn areál se vzájemně propojenými bazény s mořskou vodou, bary a terasami k slunění s lehátky a slunečníky.

Prostorný dvoulůžkový klimatizovaný pokoj má ve svém vybavení samostatnou sedací soupravu, televizi se satelitními programy, hudební kanály, telefon, trezor, minibar (na vyžádání), lednici (za příplatek), koupelnu s WC a vysoušečem vlasů. Každý pokoj má balkon s výhledem na moře. 

Doprava

Letecky

Praha - Las Palmas                          10 h 45 min (2 mezipřistání)

 

Letecké společnosti s místem přestupu:                                  

British Airwais + Iberia                                 Londýn, Madrid

 

 

     

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit