SALZA - ŘEKA UČITELKA

Rakousko, Štýrsko

Wildalpen je obec v Rakousku ve spolkové zemi Štýrsko. Leží v údolí, kterým protéká řeka Salza, jižně od pohoří Hochschwab, mezi známým poutním místem Mariazell a zimním střediskem Hochkar. U nás je známa spíše v podvědomí vodácké veřejnosti, právě pro výborné podmínky sjízdnosti této řeky. Čekají na Vás dlouhé peřeje, skoky z můstku ale i převisů a s nimi spojený nezapomenutelný zážitek.

Za zmínky stojí i dechberoucí okolní scenérie Alp. Z okolních kopců jsou nádherné výhledy nejenom na toto údolíčko, ale při krásném počasí jsou vidět i hory různých pohoří Alp.

 

Aktivity a program

Celodenní rafting na řece Salza

Od Wildalpenu začíná nejhezčí část řeky s krásným okolím v kaňonu a i s náročnější vodou. Pod soutokem s Mendlingbachem se navíc řeka zařezává do atraktivní skalnaté soutěsky a koryto dále zužuje.

Vyhlídková túra k vodopádům Palfauer Wasserlochklam

Kaňony, strmé skály, ledová vodní tříšť, kamenné bazénky, krasový pramen a 5 vodopádů, z nichž ten nejvyšší měří 22 m, budou vašimi stálými průvodci při okružní pěší túře v soutěsce Wasserlochklamm v národním parku Gesäuse. Soutěska patří k nejimpozantnějším přírodním úkazům Rakousku a je ideálním výletním cílem. Túra trvá 3,5 hodiny a zahrnuje přechod přes 65 m dlouhý visací most z ocelových lan, který se vznáší ve výšce 20 metrů nad řekou Salza.

Výuka kajakingu

Naučíte se základní kajakářské dovednosti, včetně obratů, přívratů, čtení vody a „eskymáka“. Možnost osvojení si i pár dovedností z „Rodeo kajakingu“.

Salza Klettersteig

Náročnost zajištěných cest se pohybuje nejčastěji v obtížnosti D. Vyzkoušíte si řadu technických pomůcek jako žebříky či lávky a polezeme na první pohled hladkými stěnami, hřebínky i komíny. 

Canyoning fun

Navštívíte nádherný kaňon, kde se budete klouzat po přírodních tobogánech, dle volby skákat do vody z výšek až 8m a slaňovat vodopády s délkou do 18 m. Doporučujeme tento zážitek každému kdo má rád přírodu a vodu.

Ubytování

HOTEL BEGKRISTALL **** WILDALPEN

Hotel Bergkristall se nachází v malebném městečku Wildalpen, v údolí řeky Salzy. Oblast je právě díky této řece především známá vodní turistikou, které v této oblasti nahrávají skvělé podmínky. Součást hotelu je i wellness centrum.
 

Doprava

Nejkratší cesta autem z Prahy vede přes eské Budějovice a rakouský Linz. Pojedete-li autobusem, počítejte s časem cesty okolo 6 - ti hodin. Nejpříznivější doba pro návštěvu této lokalita jaro – podzim. Pro milovníky zimních sportů je připraveno nedaleké lyžařské středisko.

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit