INCENTIVNÍ PROGRAM - RAKOUSKO, TYROLSKO

SKLADEM

Lyžařský diamant rakouských Alp

Lyžařská oblast Gurgl zahrnuje dvě lyžařská střediska Obergurgl a Hochgurgl ležící na konci Ötztalského údolí. Hochgurgl se pyšní titulem nejvýše položeného zimního střediska Rakouska (2.150 m). Obě lyžařská střediska nabízí rozmanité možnosti pro lyžování. V Hochgurglu najdeme především mírnější a široké sjezdovky. Naproti tomu nabízí Obergurgl sjezdovky především pro zkušenější lyžaře.  Obě střediska jsou dobře propojena, z jednoho do druhého střediska vede kabinová lanovka.  Celá oblast Gurgl nabízí 110 km sjezdovek všech obtížností a celkovou přepravní kapacitu 37.000 osob za hodinu. Převažují sjezdovky modré a červené, černých je z celkového počtu 15 km. Najdete zde i freeridové terény.

Ötztalské údolí leží cca 50 km západně od Innsbrucku a táhne se od údolí Innu na jih v délce 67 km. Jeho jméno oblétlo svět v roce 1994, kdy byla v zaledněných horách na konci údolí nalezena mumie pravěkého člověka nazvaného „Ötz“. Areálu dominuje masiv třítisícovek Schermerspitze (3117 m) a Hochfirstu (3405 m).

Aktivity a program

Lyžování a snowboarding

Vzhledem k velké přepravní kapacitě ( cca 40.000 osob za hodinu ) a několika údolím v obci je téměř nemožné stát frontu u vleku. Lyžařská sezóna je zde dlouhá. Od poloviny listopadu až do začátku května. Skiareál v Obergurgl - Hochgurgl otevírá lyžařskou sezonu jako první z neledovcových středisek v Tyrolsku.
Toto středisko využívá 7 lanovek a 17 vleků. K dispozici je celkem 110km sjezdových tratí všech obtížností.

Freeride

Celkem 10 km neupravených tratí ve volném terénu.

Upravované běžkařské tratě

3 klasické běžecké stopy: 12 km
3 bruslařské tratě: 12 km

Letní aktivity

Oblast Oetztalu nabízí širokou škálu mimozimních aktivit, ze kterých si vybere skutečně každý:

  • značené pěší trasy k horským chatám a přírodním skvostům
  • značená síť silničních a především horských cyklotras všech obtížností
  • horolezení
  • via ferraty
  • rafting a canyoning         >> více informací zde
  • golf
  • množství termálních lázní a wellness hotelů

Ubytování

HOTEL RIML **** OBERGURGL

Nejvýše položený hotel v Obergurgl – Hochgurgl. Prostorné, luxusní, ale decentní pokoje či apartmány. Pokoje jsou vybaveny kabelovou TV a trezorem. Hotel má vlastní lázeňské a wellnes centrum, kde naleznete bazén s panoramatickým výhledem na alpy, saunu, textilní saun, infračervenou saunu, mořské a aroma parní lázně. Využít můžete bylinné koupele, ledové fontány, či jacuzzi.   >> více informací zde

AQUA DOME ****S HOTEL & TIROL THERME ÖTZTAL

Hotel vyšší kategorie nabízí oslnivý výhled na Ötztalské Alpy. Aqua Dome hotel je navrhnut tak aby byl harmonický s okolní přírodou. Jeho architektura je velkolepá. Gigantické hotelové wellness centrum, které se rozkládá na ploše 50000 m². Další možností ke koupání a zábavě je venkovní lázeňské centrum, sauny, kosmetické procedury, fitness centrum a centrum Alpen Arche Noah pro dospělé i rodiny s dětmi. Restaurace Vám nabízí místní i mezinárodní kuchyně a nesmí chybět ani zdravá jídla. Přichystané jsou i bary a vinotéky s krbem. Ubytování v prostorných a velmi elegantních pokojích. Tento luxusní hotel poskytuje podzemní parkoviště zdarma.   >> více informací zde

Doprava

Autem / autobusem

Praha - Obergurgl – Hochgurgl        641 km        6 h 04 min (Přes – Plzeň, Munich, Innsbruck)

Brno - Obergurgl – Hochgurgl           704 km        6 h 49 min (Přes – Salzburg, Innsbruck)

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit