Napsali o nás

Budování teamu na základě zážitkové pedagogiky

Propojení vzdělávání a teambuildingu přináší klientům velké benefity a nabízí ucelené rozvojové programy pro různé skupiny a úrovně managementu. Na otázky odpovídal Radek Tejc, jednatel společnosti OMT, která se právě tímto propojováním dlouhodobě zabývá.
 

Vaše společnost na trhu působí od roku 1999. Za tuto dobu jste úspěšně realizovali více než 3700 kurzů a firemních akcí. Mohl byste přiblížit, jak jste před více než 16. lety začínali?

Začátky byly především o hledání a poznávání. Mnoho firem chtělo „něco nového“, ale nevěděly, co od „ toho“ mohou očekávat. Často jsme společně se zákazníky definovali jejich první „teambuilding“, nastavovali cíle a kritéria hodnocení. My i naši zákazníci jsme teprve poznávali, co vše mohou kurzy budované na základě zážitkové pedagogiky přinést, jak mohou měnit atmosféru v týmech a jak se dají propojit s dalšími formami vzdělávání. Museli jsme se potýkat i s určitými obavami, například s „fámou“, že na každém outdooru se slaňuje. Bylo dost těžké s tím bojovat. Naštěstí dnes již na takovou otázku u zákazníků fakticky nenarazíme. 
 
Kromě teambuildingu a eventových akcí nabízíte zákazníkům i firemní vzdělávání. Spatřujete nějaké výhody ve vzájemném propojení těchto aktivit, ať už z vašeho pohledu anebo z pohledu klienta?
 
Propojení přináší výhody hlavně našim zákazníkům. A to především propojení vzdělávání a teambuildingu. Můžeme tak nabídnout ucelené rozvojové programy pro různé skupiny a úrovně managementu. Největším ziskem je mnohem detailnější poznání jak jednotlivců a týmů, tak i prostředí a atmosféry ve firmě. To nám umožní mnohem přesněji nastavit formy a metody rozvoje a vzdělávání.