Lady Lisboa – a dál už jen nekonečný Atlantik

Lisabon je unikátní a nádherné město s neuvěřitelnou historií, která ho velmi formovala. Jedná se o nejzápadnějším hlavní město na evropské pevnině. Dál už se nacházejí pouze nekonečné vody Atlantiku. Při troše fantazie ve městě naleznete stopy San Franciska, Ria De Janeira nebo dokonce Paříže. Lisabon má trochu z každého tohoto města a mnoha dalších. Je z něj totiž cítit opravdová světovost a rozlehlost dřívějších Portugalských zámořských panství.

Prozkoumejte město žlutých tramvají, barevných oprýskaných fasád, strmých svahů a mnohého dalšího.  Lisabonu okouzluje svou rozervaností návštěvníky po staletí. Odhalme město v celé své kráse: římské a maurské ruiny, bílé kopule katedrál, široká náměstí a sluncem zalité kavárny. Ponořte se do atmosféry úzkých dlážděných uliček a kachlových výzdob a radujte se z objevování zajímavých zákoutí a vyhlídek.

Incentivní zájezd do Lisabonu vám představí nejen jednotlivé čtvrti tohoto pozoruhodně různorodého velkoměsta. Pochutnáte si na vybrané přímořské gastronomii a nahlédnete dále za hranici města. Stanete na nejzápadnějším bodě Evropy, prohlédnete si královský palác nebo si vyzkoušíte výrobu světoznámých kachlí.

Nebo využijete Lisabon jako přestupní stanici na portugalský ostrov Madeira - Incentivní zájezd na Madeiru

Co uvidíte na firemním zájezdu

Západ slunce na jachtě

Po návštěvě mořeplavecké čtvrti Belém v čele s Torre de Belém se lze nalodit na loď a prohlédnou si město z vodní perspektivy.

Workshop výroby kachlí Azulejos

Azulejos (azuléžuš) je krásné dekorativní umění, které je možno vidět po celém Portugalsku a v Lisabonu obzvláště. Na malých i velkých nádražích, uvnitř kostelů či na jejich fasádách, na zdech hotelů, barů i na toaletách. Modrobílé budovy nebo jenom jednotlivé obrázky člověk potkává v Portugalsku skoro na každém kroku. Zkuste si tedy svou Azulejos vyrobit v tradiční dílně!

Koncert v ruinách Karmelitánského konventu

Zažijte atmosféru Convento do Carmo, ze kterého po zemětřesení v roce 1755 zbylo jen průčelí a oblouky.

Královský palác Sintra

V rámci tohoto výletu vyjedeme ven z metropole. Dostanete se jak do portugalské přírody, tak blíže ke kultuře a povaze Portugalska. Nejprve navštívíme královský palác v městečku Sintra.

Ve výšce 450 m nad mořem Palácio da Pena, extravagantní palác z roku 1840, jehož architektura je bizarní směsicí gotiky, renesance, manuelského slohu a maurských prvků. Palác byl postaven jako hnízdečko lásky pro královnu Marii II. jejím zamilovaným manželem Ferdinandem z rodu Saxe-Coburg-Gotha.

Kde země končí a začíná moře

Poté se octneme na nejzápadnějším bodu Evropy – Cabo da Roca. Těšit se můžete na azurové mořské zálivy.

Doprava Letecky

Praha - Lisabon   3 hod 35 min     přímý let

Letecká společnost TAP Air Portugal

Poptávkový formulář

Portugalsko, Lisabon - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné