NÁRODNÍ PARK V SRDCI ALP - INCENTIVNÍ ZÁJEZD

SKLADEM

Berchtesgaden, Německo

Městečko Berchtesgaden je proslulé hlavně díky Hitlerovu Orlímu hnízdu, které ale není ani zdaleka to jediné, co zde můžete zažít a navštívit. Kromě několika s německou precizností dotažených turistických atrakcí všemu vévodí dech beroucí příroda v čele s kouzelným Königssee a majestátním Watzmanem. Berchtesgadensko je součástí stejnojmenného národního parku a je nejčastěji spojované se dvěma přírodními zajímavostmi: horou Watzmann, která je s výškou 2713m třetí nejvyšší v Německu, a hlubokým ledovcovým jezerem Königssee.

Další místní atrakcí je bezpochyby vrcholek Kehlstein, na kterém nechal Martin Borman postavit pro Adolfa Hitlera opevněné útočiště jako dárek k jeho padesátinám. Zařízení je dnes přístupné veřejnosti kombinací jízdy speciálním autobusem a výtahem uvnitř samotného vrcholku a nabízí překrásné výhledy do všech stran včetně blízké hory Watzmann.
Samotný Berchtesgaden, přes svoji téměř tisíciletou historii, nabyl na významu v 16. století díky rozvoji těžby soli. Po celou dobu své existence platil za vyhledávaný odpočinkový kout i jako útočiště umělců. Po roce 1920 město obsadila nacistická strana a vybudovala zde horské sídlo zvané Berghof. Díky tomu se na konci 2. SV stal Berchtesgaden zajímavým a významným cílem pro spojenecká vojska, vznikla zde vojenská zóna a rekreační resorty pro americké vojáky, což platilo až do stažení amerických sil v éře prezidenta Clintona.
Berchtesgaden si dnes velice zakládá na turistickém ruchu. Nenajdete zde vůbec žádný průmysl. Ze sportovních odvětví zmiňme lyžařské sjezdovky a dráhu, na které se pravidelně konají bobové, sáňkařské a skeletonové mezinárodní závody. Sídlí zde Mezinárodní sáňkařská federace a pochází odtud Georg Hackl, vítěz tří zlatých a dvou stříbrných medailí z OH, desetinásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz světového poháru.

Aktivity a program

Návštěva Kehlsteinhausu

Proslulé Hitlerovo Orlí hnízdo s úžasnou vyhlídkou na okolní vrcholky. Projekt navrhl říšský ministr Martin Bormann jako dárek k 50. narozeninám nacistického vůdce.

Pěší výlet z Kehlsteihausu na Hoher Göll

Hoher Göll je se svými 2 522m nejvyšší horou Göllského masivu stojícího na pomezí Rakouska a Německa.

Výlet lanovkou na Jenner

Vrchol Jenner, ležící v 1 874m, nabízí úchvatný výhled na hluboké jezero Königssee a třetí nějvyšší německý vrchol - věhlasný Watzmann.

Plavba lodí po Königssee

Opravdovým hitem Berchtesgadenu je ledovcové jezero Königsee, které se podobá norským fjordům. V průběhu téměř dvouhodinové plavby Vás čeká návštěva vyhlášeného kostelíku St. Bartolomä.

Prohlídka solného dolu a muzea těžby soli v Berchtesgadenu

Pevléknete se do důlních overalů, nasednete na minivláček a vydáte se do podzemí. Následuje přibližně hodinová prohlídka včetně dvou skluzavek, holografické projekce, plavby po podzemním jezeře či interaktivní expozice soli.

Pěší výlet v soutěsce Almbachklamm

Malebný Almbachklamm nabízí 29 mostů, několik lávek, 320 schodů a jeden tunel. Trasa vede po kovových žebřících kolem mnoha vodopádů a kaskád nádhernou roklí.

Klettersteig (via-feraty) aneb zajištěné skálolezení pro všechny nadšence

Klettersteig je lezecká trasa se stálým železným jištěním, nejčastěji v podobě ocelového lana, upevněného pomocí kolíků do skály. Polezeme na první pohled hladkými stěnami, hřebínky i komíny a vyzkoušíme si řadu technických pomůcek jako žebříky či lávky. 

Golfové hřiště s překrásnými výhledy na horské velikány

Zahrajte si golf na unikátním 9-ti jamkovém hřišti (Par 70), ležicím v nadmořšké výšce 1 000m s dech beroucími výhledy na okoní hory.

Program lze spojit s prohlídkou Salzburku

Salzburk je rodištěm slavného hudebního skladatele Wolfganga Amadeuse Mozarta a jeho historické městské jádro bylo v roce 1996 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

 

Večeře v expozici Red Bull - HANGÁR 7          >> více

Rafting a canyoning v rakouském Loferu         >> více

 

Ubytování

HOTEL INTERCONTINENTAL ***** BERCHTESGADEN

Hotel ve tvaru podkovy je díky nekonečně velkým oknům v každém pokoji nádherně prosvětlen. Můžete vychutnávat pohled na velkolepé scenérie Bavorských Alp z každého centimetru pokoje. Tento vzrušující výhled si můžete užívat i z balkónu nebo terasy. Vybaveny jsou plochou TV a zařízením pro přípravu horkých nápojů. Apartmány dodávají pocit bezpečí vlastním krbem s poklidně plápolajícím ohněm.

Resort nabízí exkluzivní lázně s venkovním bazénem.

Kuchařské umění v InterContinental je přímo božské. Specializují se na francouzskou kuchyni a bavorské speciality. Tyto pochoutky si můžete vychutnávat v příjemném prostředí u kamen.

Doprava

Autem / autobusem

Praha - Berchtesgaden                 404 km           5 h 11 min (Přes – České Budějovice, Linz)

Brno - Berchtesgaden                   458 km           4 h 55 min (Přes – Hustopeče, St. Pőlten)

 

Letecky

Praha – Salzburg                            2 h 45 min

Přestup –      Vídeň (Austrian Airlines), Frankfurt (Lufthanza)

Osobní dopravou z letistě:

Salzburg – Berchtesgaden        24 km             0 h 24 min

 

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit