Lofer - Rakousko, Salcbursko

Saalach je velmi oblíbenou řekou mezi vodáky, jak amatéry, tak i profesionály. Ve střední části Saalachu se jezdí vyhlášené světové poháry. Kromě adrenalinových průjezdů mezi skalními bloky a úzkými soutěskami se můžete těšit i na krásnou přírodu, kterou se můžete kochat na klidnějších úsecích řeky.

Výchozím místem pro firemní rafting je Lofer, který nabízí hned několik certifikovaných raftingových společností, které mají dostatek vybavení i pro velké firemní skupiny - není tedy problém obléknout do neoprenů až 100 účastníků a společně vyrazit za zážitky.

Loferské a Leongangské kamenné hory nabízejí hustou síť turistických cest, které jsou ideální pro klasickou pěší turistiku nebo nordic walking. Na mnoha salaších si můžete užívat nejen jedinečných výhledů na Alpy, ale můžete také ochutnat krajové speciality, jako například výživný pivní sýr Pinzgauer Bierkäse.

Zvláště zajímavým zážitkem je soutěska Vorderkaserklamm mezi obcemi St. Martin a Weißbach. Už cestou do této rokle údolím Schüttachgraben s chráněnou přírodou půjdete kolem oblasti přírodních koupališť Vorderkaser. Soutěska je asi 400 metrů dlouhá a 80 metrů hluboká. A když uvidíte a uslyšíte, jak se vodní masy řítí do hlubin, porozumíte tomu, proč se každý rok soutěska prohloubí asi o šest milimetrů.

Soutězka a přilehlé kaňony lákají adrenalinové nadšence na vysoce kvalitní zážitek z proplouvání zpěněných tůní, skákání z vodopádů či slaňování pod prudce tekoucí vodou - to je canyoning v Loferu a přilehlém okolí.

Firemní rafting zahrnuje

 • BEZPEČNOST NA 1. MÍSTĚ

 • Instruktáž jízdy na raftu, bezpečnostní prvky, povely

 • Nácvik plavání v divoké vodě a záchrana

 • Kompletní vybavení - neopreny, boty, helmy, plovací vesty a pádla

 • Jízda na raftu s certifikovaný raftařským instruktorem

 • Transfer mikrobusem na start i z cíle zpět

 • Šatny a teplá sprcha samozřejmostí!

 • Oběd formou grilování na raftařské základně

Panorama rafting

 • Úsek vhodný pro začátečníky a požitkáře
 • 11 km pohodových peřejí WW II+
 • Časová náročnost cca 3,5 hod

Rafting 7 peřejí

 • Úsek pro vyznavače koncentrovaného dobrodružství
 • 9 km náročnějšího úseku s obtížností až WW III+
 • Časová náročnost cca 3 hod

Další aktivity firemního zájezdu

Canyoning 

Čekají vás vodnaté strže, kaňony a až 6 metrů vysoké skoky. V ceně aktivity je zapůjčení veškerého vybavení nutného k bezpečné realizaci aktivity, instruktáž a doprava.

Vyjížďka na horských kolech

Klidný výlet na horských kolech malebným údolím Saalachu s možností zastávek na místních salaších a ochutnávkou místních specialit.

e-Bike Steinplatte & Downhill

Pro vyznavače vysokých kopců je připraven cyklo výlet na náhorní plošinu Steinplatte. S koly nasednete na kabinovou lanovku ve Waidringu, která vás vyveze do 1680 m.n.m. Odtud si pak užijete dechberoucí 20km sjezd náhorní plošinou kolem fotogenických retenčních jezírek i lesními šotolinovými cestami a  finální sjezd serpentýnami 1420 m.n.m. > 760 m.n.m.

Golf

V blízkosti doporučených hotelů jsou k dispozici 18-ti jamková golfová hřiště s horskými panoramaty.

Výlet do německého Berchtesgadenu - Königssee a Orlí hnízdo

Návštěva Kehlsteinhausu – proslulé Hitlerovo Orlí hnízdo s úžasnou vyhlídkou na okolní vrcholky, treking z Kehlsteihausu na Höher Göll, výlet lanovkou na Jenner, plavba lodí po Königssee, návštěva Skt. Bartolomä, prohlídka solného dolu a muzea těžby solitreking v soutěsce Almbachklamm, Klettersteig (via - feraty) pro nejnáročnější.   >>  více zde

Program lze spojit s prohlídkou Salzburku a večeří v expozici Red Bull - HANGÁR 7   >> více zde

Tipy na ubytování

HOTEL RILANO RESORT **** STEINPLATTE

Nádherný resort Rilano Steinplatte je usazen v malebném údolí Pillersee. V letních měsících místo vítá turisty, cyklisty i každého dalšího, kdo si umí vychutnat horské scenérie a klid.
Tento výjimečný resort nabízí 78 luxusních pokojů a apartmánů. Hosté zajisté ocení nejen rozsáhlé relaxační prostředí s venkovním bazénem, ale také příjemnou restauraci a rustikální vinný sklípek.

HOTEL GUT BRANDLHOF ****Superior

Hotel Gut Brandlhof se nachází v malebném alpském prostředí jižně od Berchtesgadenského národního parku. Tento konferenční hotel disponuje kapacitou až 200 lůžek ve dvoulůžkových pokojích zařízených moderním salzburským stylem. Milovníci golfu jistě ocení 18ti jamkové hřiště v bezprostřední blízkosti hotelu a své tělo zrelaxujete v  moderním hotelovém wellness.

Doprava Autem/Autobusem

Praha - Lofer    495 km / 5 hod

Brno - Lofer     472 km / 4 hod 40 min

Poptávkový formulář

Rafting na Saalachu, Rakousko - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné