A budu největší na celém světě

Nekompromisní luxus před nímž ostatní svět bledne závistí, fantastické stavby, které Vám doslova vyrazí dech a neuvěřitelně čisté pobřeží s bílým pískem, prostorem a pohodlím, o kterém si přeplněné evropské pláže mohou nechat jenom zdát. Navštivte místo, kde se supermoderní architektura snoubí s islámským prostředím a tradicemi – objevte Spojené Arabské Emiráty. Jsou federací sedmi absolutistických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Mezi nejbohatší emiráty v současnosti patří Dubaj a Abu Dhabi.

Abu Dhabi

...leží u Perského zálivu a je jedním ze sedmi arabských emirátů (SAE) a současně jejich hlavním městem. Město s cca 1,5 milionem obyvatel se rozkládá na ostrově a v poslední době se stejně jako sousední Dubaj mohutně rozvíjí v pokrokovou metropoli.

Dubaj

...je nejznámější z emirátů a jeho stejnojmenné centrum nabízí velké množství sportovních, kulturních a společenských aktivit. K Dubaji patří i oblast Jumeirah s dlouhou písečnou pláží a několika hotely, které patří k nejluxusnějším na světě. Jedinečné zážitky si také odnesete z velbloudích závodů nebo pouštního safari.

Spojené arabské emiráty (SAE)

...jsou stát na Středním východě, rozkládající se v jihozápadní Asii a na východě Arabského poloostrova při pobřeží Perského zálivu. Většinu území zaujímá plochá nížina, která je z větší části pokrytá pouští. Pobřeží je lemováno ostrovy (na jednom z nich leží hlavní město Abú Dhabí). Podnebí je tropické a suché. Průměrné srážky dosahují asi 100 mm. Velice časté jsou silné písečné bouře. Do poloviny 19. století zde bylo hlavním zdrojem obživy pirátství, později lov perel, ryb a obchod s kořením. Hospodářství doznalo proměny poté, co se tu roku 1962 začala těžit ropa a zemní plyn. Okolo 60% exportu připadá právě na ropu. Díky ní se SAE staly jedním z nejbohatších států světa. Průmysl je velice rozvinutý. Vyrábí se cement a hliník, dále se kromě ropy těží také mramor. Zemědělství je zanedbatelné. Obdělává se asi 0,5% plochy a to buď v oázách nebo na územích s umělým zavlažováním. Hlavní plodinou je palma datlová a 80% potravin a spotřebního zboží se musí dovážet. Země má kvalitní silnice, velké přístavy (Abú Dhabí či Dubaj) a čtyři mezinárodní letiště. Zdravotnictví a školství (jsou zde i vysoké školy) jsou na velice vysoké úrovni a jsou zcela bezplatné.

Co uvidím na firemním zájezdu

Desert Safari

Zažijte jedinečný zážitek při výletu jeepy po písečných dunách. Jeepy vás dovezou k velbloudí farmě, či do beduínského tábora. Těšit se lze také na zastávku, kde budete sledovat zapadající slunce.

Prohlídka města Dubaj

Návštěva nejzajímavějších míst, historických památek, muzea a supermoderní architektury spolu s několika světovými NEJ. To vše nabízí město Dubaj. Vycházka k nejvyšší budově, shlédnutí představení největší vodní fontány a návštěva největšího nákupního centra na světě.

Dhow Cruise

Tradiční zážitek vám přichystá projížďka po řece v klasické arabské plachetnici dhow s večeří.

Ferrari World

Největší vnitřní zábavní park na světě. K hlavním lákadlům patří bezesporu nejrychlejší horská dráha světa, dosahující rychlosti až 200 km/h. Návštěva  exkluzivního zábavního parku Ferrari nabízí více než 20 atrakcí.

Prohlídka pouštní oázy Al Ain

Okouzlující pouštní oáza, která v časech minulých byla známá jako zastávka obchodních karavan. Dnes je to 2. největší oáza v Emirátech, kde je mimo jiné také univerzita.

Celodenní výlet  po Jižním pobřeží

Cestou na východní pobřeží budeme míjet zemědělskou oblast Al Dhaid. Barevnou pouštní krajinu pak nahradí honosné hory a pobřeží se spoustou rybářských vesniček, z nichž nejzajímavější je vesnička Dibba s úžasným výhledem na Indický oceán. Naše cesta bude pokračovat podél pobřeží, se zastávkou u nejstarší mešity v zemi – Al Badiya, která byla postavena v 17. století. Nebude chybět návštěva přístavního města Knor Fakkan, 300 let staré pevnosti Fujairah a citadely Bithnah.

Tipy na ubytování

BEACH ROTANA ABU DHABI

Jeden z nejlepších hotelů v Abu Dhabi. Místo, kde se mísí vyhlášená arabská pohostinnost se soudobým luxusem. Hotel je situován přímo v centru Abu Dhabi, pět minut od známého trhu se zlatem Gold Souk. Z budovy hotelu vede exkluzivní průchod do největšího obchodního centra ve městě. Hotel má soukromou pláž, bazén s lehátky, spa centrum, parní lázeň.

HOTEL BIN MAJID BEACH

Bin Majid Beach Hotel se nachází v blízkosti pláže v srdci města Ras Al Khaimah, v blízkosti je Golfový klub Tower Links. Mezi další zajímavosti v oblasti patří Národní muzeum v Ras al Khaimah. Hosté mají přístup na soukromou pláž. V hotelu Bin Majid Beach Hotel najdete centrum zdraví, venkovní bazén a fitness centrum.

Doprava Letecky

Nejlepší spojení do arabských emirátů nabízí letecký dopravce Emirates

Praha - Dubaj     6 hodin      přímý let (společnost lítá každý den)

Levnější variantou nabízí letecký dopravce Smartwings. Opět se jedná o přímý let, letové dny jsou však pouze středa a neděle.

Nejlepší doba k dovolené, či jiné návštěvě Dubaje nebo Spojených arabských emirátů je obecně od října do listopadu a poté od února do března, kdy se teploty drží mezi 20-30 ° C a vlhkost vzduchu je na přijatelné úrovni.

Poptávkový formulář

Dubaj a Abu Dhabi - SAE - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné