Sloni a buddhismus na ostrově čaje

Výlet do tropické zahrady Indického oceánu neuchvátí jen milovníky tropické fauny flóry. Těšit se můžete na čajové plantáže, budhův chrám i nádherné čisté dlouhé pláže. Velkým lákadlem je návštěva národních parků, kde se to hemží slony, levharty, opicemi, krokodýly a vzácnými ptáky.

Oficiálně Demokratická socialistická republika Srí Lanka je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, nacházející se na ostrově Cejlon v blízkosti Indického poloostrova. Největším městem je Kolombo a hlavním městem je odnedávna Šrí Džajavardanapura Kotte (nebo také jen Kotte), které je předměstím Kolomba.

Výrazné klimatické rozdíly jsou dány rozsáhlými nížinami na pobřeží, které se zvedají ve vnitrozemí do 2524 metrů vysokého pohoří. V nejvlhčích oblastech (přes 3000 mm srážek) se daří svěžím deštným pralesům, zatímco v sušších severních částech země rostou odolnější monzunové lesy s cennými dřevinami jako je ebenové dřevo. Také původně velká stáda slonů nyní čítají jen několik set kusů. Přírodními zdroji jsou: diamanty, drahokamy, grafit, písky s obsahem rud. Země je ohrožována tropickými cyklóny a tornády. V prosinci roku 2004 zasáhlo ostrov tsunami způsobené zemětřesením v Indickém oceánu. 

Bohatost kultury a místních tradic poznáte při svátečním procesí se slony, ukázkách kandyjských tanců, ale i v každodenním životě laskavých obyvatel této půvabné země. Relaxovat můžete ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušet služby center přírodní medicíny ayurvédy, třeba s výukou meditací.

Co uvidím na firemním zájezdu

Pinnawala

Sloní sirotčinec v Pinnawale byl založen roku 1975 a dnes zde najdete asi 65 dospělých jedinců a asi 15 mláďat. Při návštěvě shlédnete sloní koupel a krmení mláďat. Za drobný bakšiš vám zřízenci dovolí pohladit malé slůně, které je ještě chlupaté.

Čajovníkové plantáže

Mnoho čajovníkových plantáží umožňuje exkurze, které zahrnují, kromě návštěvy manufaktury na zpracování čaje, také ochutnávky a možnost nákupu čerstvého čaje.

Drahokamy

Srí Lanka je světoznámým střediskem těžby drahokamů a polodrahokamů. Některá klenotnictví vám poskytnou odbornou přednášku o tradičních způsobech těžby a umožní vám i prohlídku modelu tradičního dolu. Samozřejmostí je možnost nákupu drahokamů, samostatných i zasazených do překrásných šperků.

Deštný prales Singharaja

Roku 1989 byla tato chráněná oblast zapsána jako Mezinárodní biosférická rezervace na seznam UNESCO. Rozkládá se na ploše 18899 ha a vegetace čítá 331 druhů rostlin, z nichž 192 je endemických. Bohatá fauna (65 druhů motýlů, 10 druhů ryb, 19 druhů obojživelníků, 29 druhů plazů, 141 druhů ptáků a 40 druhů savců) a exotická flóra vás okouzlí.

Colombo city tour

Celodenní výlet do hlavního města vám umožní lépe poznat dnes ekonomické, politické a kulturní centrum Srí Lanky, jehož historii lze sledovat až do 5. stol., kdy bylo stanicí námořního obchodu mezi západem a východem s rušným tržištěm Pettah. Bohatou historii ovlivnili především Portugalci, Holanďané a Britové, kteří si postupně vystřídali nadvládu nad ostrovem.

Pozorování velryb a delfínů

Díky tomuto čtyřhodinovému výletu budete moci zahlédnout hejna delfínů a dokonce i největší zvíře na zemi čímž je plejtvák obrovský. Pár kilometrů od pobřeží mohou být spatřeni i vorvani.

Pobřežní plavba v úchvatných zátokách

Pobřeží lze prozkoumat i z paluby lodě. Zajisté si budete moci i zašnorchlovat. Hlavně pobřeží okolo Mirissy je známé svými krásnými plážemi olemovanými palmami a malými zátokami. Pro příznivce potápění přichází ta správná chvíle. Využít lze loď pro 10 lidí popřípadě menší bárku pro 4 osoby.

Poznávací výlet po jedinečných chrámech Srí Lanky

Při tomto výletu uvidíte chrám Sri Dharmaraja, megalit Kusta Raja a další kulturní památky. Při výletě vás průvodci zavedou do továrny na batiku, na hadí farmu a na místní zeleninový trh.

Výlet do města Galle a na želví farmu

Městečko Galle je v nedalekém okolé Weligama Bay resort. Navštivte starou holandskou pevnost Galle, která je zapsaná v dědictví UNESCO. Toto městečko, které je směsicí mnoha stylů a kultur, je nejlépe dochovaným koloniálním městem ostrova. Cestou je také možné navštívit želví farmu.

Tipy na ubytování

WELIGAMA BAY RESORT&SPA

Weligama Bay resort leží v jižní části ostrova, uprostřed stejnojmenného zálivu. Na mapě ho najdeme mezi pobřežními městy Galle a Matara, asi 143 km vzdáleného od hlavního města Colomba. Díky nově otevřenému úseku dálnice Colombo-Galle, trvá cesta z letiště maximálně 2,5 až 3 hodiny.

Je to tiché a klidné místo, jemuž dominuje romantický ostrůvek Taprobane s vilou, postavenou ve třicátých letech minulého století francouzským hrabětem de Maunay, později obývanou také spisovatelem Arthurem C. Clarkem. Neporušená příroda, klid a čistá pláž sem láká turisty toužící po odpočinku na krásném místě. Weligama Bay Resort jistě naplní očekávání všech hostů, toužících ať už po klidné či aktivní dovolené v tropech.

AVANI  BENTOTA RESORT&SPA

Avani Bentota Resort & Spa se nachází u pláže Bentota na jihu Srí Lanky a zachycuje atmosféru holandské přímořské vesnice. Tento tropický rezort s uvolněnou atmosférou nabízí 2 venkovní bazény.

Pokoje v tomto designovém hotelu jsou moderně zařízené a mají kabelovou TV s plochou obrazovkou. Každý pokoj je vybaven DVD přehrávačem a teplou sprchou. Vlastní balkon poskytuje výhled na přírodní scenérii.

Na pláži se můžete věnovat vodním sportům, jako je potápění a šnorchlování. Avani Bentota Resort poskytuje také služby prádelny a směnárny.

Doprava Letecky

Praha – Colombo            cca 14 hod

Letecké společnosti s místem přestupu: Fly Emirates - Dubaj (DOPORUČUJEME)

Poptávkový formulář

Srí Lanka - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné