Na Kubu za sluncem, mořem a vitamínem „r“

Co vše skrývá největší karibský ostrov? Většina návštěvníků se chystá na příjemný odpočinek na jedné z nekonečných pláží poloostrova Varadero. Ano, karibský charakter podnebí a průzračné korálové moře vás určitě nezklame. V našem incentivním zájezdu na Kubu však můžete z tohoto ostrova poznat daleko více než „jen“ moře, slunce a vynikající rum. Kuba je také zemí palem, rytmické hudby a cukrové třtiny.

V obyvatelích můžete zahlédnout rysy španělské, africké či dokonce domorodé haitské a čínské. Křesťanství zakořeněné dlouhou kolonizační vládou nad ostrovem se mísí s afro-kubánským voodoo náboženstvím Santaria.  Kuba je opravdovou směsicí protikladů. Socialismus je zde zahalen do tropického hávu. Téměř úplná absence možnosti volného podnikání a dovozu mnohých surovin je markantní hlavně mimo turistická střediska. Země je však naprosto bezpečná – návštěvníci se mohou zcela volně pohybovat v rámci celého ostrova.

Kuba dosahuje rozlohy 110 860 km² a čítá přes 11 mil. obyvatel. Ostrov má příjemné subtropické klima, které je ovlivňováno prouděním mírného severovýchodního větru. Leden a duben jsou nejslunečnější měsíce v roce. Průměrná teplota v nejteplejších měsících (červenec a srpen) dosahuje 27,4°C, v nejchladnějších měsících (únor) 22,2 °C.

Přestože je Kuba ostrovní stát, nejtypičtějším jídlem překvapivě nejsou ryby (i ty samozřejmě v jídelníčku najdeme), ale vepřové maso. V případě zeleniny jde většinou o rajčata, papriky nebo česnek. Speciální přílohu má Kuba v podobě boniatos - místní sladké brambory.

Na Kubě se setkáte se dvěma oficiálními měnami. Konvertibilní a kubánské peso. Turisté mohou platit pouze konvertibilní měnou, kterou si po příjezdu na ostrov smění ve směnárně nebo v bance. Úředním jazykem je španělština.  Časový posun proti České republice je -6hod. Pro cestování na Kubu je zapotřebí platného cestovního pasu s turistickým vízem.

Proč incentivní zájezd na Kubu?

dostupný a bezpečný Karibik

kouzlo omšelé koloniální Havany

moře, slunce a vynikající rum

exotické vnitrozemí

plavba katamaránem za delfíny

Co vše uvidím na firemním zájezdu

HAVANA

Havana nebo také La Habana je hlavní město Kuby. Nachází se v severozápadní části ostrova u pobřeží Karibského moře. V Havaně žije přibližně 2,2 milionu obyvatel a je tak největším kubánským městem. Město bývá často přezdíváno jako Paříž Karibiku a Stará Havana je zařazena na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Procházku začneme na Malecónu, širokém bulváru vedoucím podél pobřeží. Budeme pokračovat ve staré Havaně – Habana vieja, ta vás nadchne starými, velice honosnými, koloniálními domy, které nám ukazují, jak bohatá Havana ve své době byla. Ve Staré Havaně se již mnoho budov dočkalo rekonstrukce. Některé na nezbytné kroky však stále čekají.

Zavítáme také do některých proslulých restauračních zařízení jako je například La Bodeguita del Medio, kde popíjel své drinky Ernest Hemingway. Anebo lze navštívit tabákovou fabriku či muzeum rumu.

auto VETERÁNI Z 50TÝCH LET

Tisíce starých amerických bouráků z padesátých let stále nemají nárok na zasloužený odchod na odpočinek. Přestože jsou často v naprosto dezolátním stavu, stále musí sloužit a vozit lidi do práce či na nádraží. Muzeum funkčních veteránů pod širým nebem můžete hledat na jediném místě světa - na Kubě. Pro turisty jsou připraveny nablýskané nádhery, které jsou jinde na světě k vidění těžko.

Projížďku zachovalými americkými vozy nelze při návštěvě Kuby vynechat, proto zařazujeme do programu!

MUSEO DEL RON

Návštěva Havana Club Rum musea není jen návratem k počátkům nejznámějšího kubánského nápoje. Od čerstvě nařezaných stébel cukrové třtiny, po rekonstituci palírny a sklepů pro zrání rumu, museum nabízí opravdový zážitek z procesu výroby rumu a samozřejmě si zde vychutnáte i pravou kubánskou kulturu.

KUBÁNSKÉ DRINKY

I v Česku oblíbené mojito a daiquiri vznikly na Kubě a jejichž nedílnou součástí je kubánský rum. Oba koktejly navíc proslavil spisovatel Ernest Hemingway, který si Kubu zvolil za svůj druhý domov. Bez jejich ochutnání nesmíte Kubu opustit.

VARADERO ISLA PARAISO

Aneb „Ráj na zemi“. Na tento ostrov dojedete lodí z mariny na Varaderu. Čeká vás úchvatné šnorchlování přímo u korálového útesu. Projdete se po plážích, které jsou pro Kubu tak typické.

JEEP SAFARI

Den plný adrenalinu a poznávání. Jeepy dojedeme k řece Canimar, po které se vydáme na motorových člunech. Pro zastávku na oběd je zvolena místní kávová plantáž La Dyonisia. Zajímavou zastávkou je též jeskyně Saturno, ve které je možno plavat!

VÝLET ZA DELFÍNY KATAMARÁNEM

Tento čtyřhodinový výlet katamaránem na moři si užijí nejen milovníci volného pohybu po moři. Cílem bude i plavání s delfíny!

VÝLET CIENFUEGOS A TRINIDAD

Autobusový výlet do nejzachovalejšího a také nejkrásnějšího koloniálního městečka na ostrově Kuba. Trinidad byl právě pro zachovalou koloniální architekturu zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Během výletu navštívíte Plaza Mayor a další tradiční místa. Výlet obsahuje velmi dlouhé přejezdy autobusem (celkem  až 8 hodin).

Tipy na ubytování

HOTEL NATIONAL HAVANA

Hotel Nacional de Cuba je historický 5-hvězdičkový hotel ve městě Havaně. Budova byla otevřena již v roce 1930, kdy byla Kuba jednou z nejžádanějších destinací pro americký lid a embargo vůči ostrovu ještě nezačalo. Později, v době krize, byl hotel používán Fidelem Castrem a Che Guevarou. V hotelu Nacional de Cuba přespalo mnoho slavních lidí, jako Marlon Brando, John Wayne, Gary Cooper, Marlene Dietrich, Buster Keaton, Frank Sinatra a Ernest Hemingway. Portréty slavných si můžete prohlédnout v jedné z kaváren. Hotel National se nachází přímo v centru Havany na Malecónu.

HOTEL MELIA VARADERO

Hotel Meliá Varadero je součástí komplexu Las Américas Resort Sol Meliá Cuba. Leží v těsné blízkosti Varadero Golf Clubu a obchodního a konferenčního centra Plaza Américas. Tento 5-ti patrový hotel ztvárňuje mořskou hvězdici, dává na výběr několik restaurací, má velmi pěkně upravenou zahradu a platí za kvalitní ubytování v rámci Varadera.

Doprava Letecky

Doprava je letecky s jedním přestupem v Paříži či Amsterodamu.

 

 

Poptávkový formulář

Kuba - Havana, Varadero - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné