Republika se vším všudy

Kouzelné a romantické místo s jedním z nejpůsobivějších jmen na světě. Pláže jsou rájem, střídajícím se s malebnými rybářskými vesničkami, kde lidé žijí jednoduchý způsob života beze změny v průběhu let. Pláže s bílým pískem jsou tak tiché, že jediným hlukem, který prolomí váš klid, bude oceán.

Zanzibar je souhrnný název pro dva ostrovy ležící na východoafrickém pobřeží - jižní ostrov Zanzibar a severní ostrov Pemba. Hlavním městem a zároveň kulturní a ekonomické centrum je Zanzibar. Zanzibar je autonomním státem tvořícím spolu s Tanganikou jednotný stát Tanzanie.

Hlavní ekonomickou aktivitou státu je pěstování palmy Raffia, což je jedna z dvaceti druhů palem původem z tropickcý oblastí Afriky. Jsou vysoké až 16m a jsou známé pro své zpeřené listy nejdelšími v rostlinné říši. Dále se zde pěstuje koření, jako je skořice, hřebíček, muškátový oříšek, pepř,…

Obyvatelstvo je neuvěřitelnou směsicí etnik, což ukazuje na bohatou historii ostrova. Převládajícím náboženstvím je islám, ale jsou zde také stoupenci křesťanství a hinduismu.

Ostrov nabízí ideální podmínky pro potápění. Je zde dobrá viditelnost (20-60m) a celoroční průměrná teplota vody je kolem 27°C. Nádherný pohled vám nabídnou korálové útesy. Potápění zde není omezeno pouze pro začátečníky. Zkušenější potápěči si mohou vychutnat noční nebo proudové ponory. Mělčí vody jsou hřištěm tropických ryb.

Na Zanzibaru nenajdete žádná nákupní centra či supermarkety, vše se najdete v malých útulných obchodech. Nabídky jsou dost omezené, ale i tak zde najdete několik suvenýrů, jako jsou například obrazy, figurky a šperky z místního mahagonového dřeva nebo koření.

Co vše uvidím na firemním zájezdu

Zanzibar city - Stone Town

Historická část hlavního města. Na několika málo památkách zde budete mít možnost vidět vliv všech kultur, které ostrov ovlivnily. Úzké uličky jsou charakteristické pro celé město.
Navštívit zde můžete Národní muzeum historie a kultury ve slavném Domě zázraků, který byl vybudován roku 1833 Sultánem Barghasem. Dále pak pevnost Old Fort nebo první veřejné lázně na ostrově Hamamni Persian Baths.
Za návštěvu dále stojí městská tržnice, bývalý trh s otroky, Kelele Square nebo dnes už zříceniny paláce Marahubi. V nepodlení řadě pak čtvrť Shangani a příjemný park u moře Forodhani Garden. Jako zajímavost nemůžete minout rodný dům Freddieho Mercuryho, kde strávil část svého dětství.

Zanzibar city - Spice Tour

Asi hodinu cesty od hlavního města se nachází farmářská oblast, kde se pěstuje velké množství koření, ovoce a zeleniny, z nichž některé jsou velmi unikátní. Zde můžete na vlastní oči vidět, muškátový oříšek rostoucí na stromech nebo si vyzkoušet loupat kůru skořice. Čeká tu na vás také zpestření, kdy průvodce uřízne několik větviček, kořenů a kůry a bude vás zkoušet, zda poznáte podle vůně a chuti, o jaké koření se jedná. Během prohlídky je zde možnost nakoupení koření v kiosku. Koupit zde můžete např. kurkumu dlouhou, fazole vanilky, chilli papričky, hřebíček, muškátové oříšky, kousky skořice nebo skořicový prášek, zázvor a další koření.

Jozani Forest

Jeden z posledních původních deštných pralesů, které na území Afriky můžeme nalézt. Honosí se bohatstvím různorodých přírodních tvarů a jeho prohlídka se skládá ze tří částí.

Tropický prales

Bažinatý les a věčně zelené křoviny nabízejí stále hojný život hadům, opicím, šnekům, houbám a různým plazům.

Opičí stromy

Část pralesa, kde žijí jeho prapůvodní obyvatelé opičky nazývané Rad Colobus Monkey´s (guarézy pláštíkové). Nejsou nějak zvlášť plaché, tudíž si odsud máte možnost odnést plno krásných fotografií této atrakce.

Ráj ,,Slaných stromů“

Závěrečnou částí prohlídky jsou mangrovníky, což jsou stromy rostoucí blízko slané vody se vzdušnými kořeny. Tyto stromy jsou schopné vylučovat soli přijaté ze slané vody a snášejí dlouhodobé zaplavení za pomoci dýchacích kořenů.
V Jozani Parku najdete také vodní želvy, které mají v průměru 50cm a budete si je také moci nakrmit.

Zala Park

Místo, kde jsou odchycena zanzibarská zvířata, kterým hrozí vyhubení. Jedná se o obdobu naší zoo, ale majitel tohoto parku se snaží vzdělávat místní děti a obyvatele, aby tato zvířata nevybíjeli, ale naopak chránili.

Prison Island

Ostrov, kde za dob obchodu bylo vězení s otroky je domovem suchozemské želvy obrovské, které sem původně byla dovezena ze Seychelských ostrovů, jako dárek sultánovi. Bývají kolem jednoho metru velké a váží kolem 150kg. Nejstarší želvě je kolem 140 let.

Kizimkazi

Vesnička ležící na jižním cípu ostrova je známá svým idylickým výhledem na pobřeží, jehož bílé pláže a azurové vody Indického oceánu kontrastují se zelení pralesa v nitru ostrova. Jsou zde skvělé podmínky pro šnorchlování a vyskutují se zde delfíni, jako Bottlenose Delphins (delfíní s nosem ve tvaru lahve) a Spinner Delphins (pavoučí delfíni). Čeká tu na vás tradiční oběd, který bude servírován v Kzidi restaurantu, odkuj je nádherný pohled na Indický oceán.

Tipy na ubytování

DHOW PALACE HOTEL ***

Hotel sídlící v historické budově z rohu 1559. Nabízí krytý bazén, restaurace a střešní terasu s panoramatickým výhledem. Každý prostorný pokoj je vybaven klimatizací, zanzibarským nábytkem a výzdobou. Všechny pokoje jsou vybaveny satelitní TV a rychlovarnou konvicí.

MARU MARU HOTEL ****

Koktejlový bar s 360° výhledem nad Stone Town a Indickým oceánem. V každém z prostorných pokojů je postel s nebesy, s výhledem na město nebo do zahrady. Dekor kombinuje kontrast afrických a arabských stylů. 24-hodinová recepce vám může zajistit masáže, pronájem automobilu a výlety.

KISIWA HOUSE

Historický Kisiwa dům se nachází v samém srdci historického Stone Townu. Prostorné pokoje s klimatizací a minibarem jsou vybaveny TV s plochou obrazovkou. Hotel má střešní restauraci, která nabízí místní i mezinárodní kuchyni. Hosté mohou relaxovat na zahradě nebo v salónku u fontány.

JAFFERJI HOUSE AND SPA ****

Klimatizované pokoje jsou vybaveny TV s plochou obrazovkou a příslušenstvím pro přípravu kávy a čaje zdarma. Hosté si mohou vychutnat relaxační masáž nebo lázeňskou léčbu na střešních lázních s výhledem na Indický oceán.
 

Doprava Letecky

Doprava je letecky s dvěma přestupy - v Římě a v Addis Abeba.

Letět je možné z Prahy nebo z Vídně.

Nejteplejším obdobím je leden až březen, kdy se teploty pohybují okolo 32-33°C, v dubnu až červnu 29-31°C. ,,Nejchladněji“ je v červnu a červenci, kdy se teploty pohybují kole 28°C, aby v září a říjnu stouply na 29-30°C a v listopadu a prosinci na 31-32°C. Od května do listopadu panuje na ostrově období krátkých dešťů. Za optimální měsíce pro návštěvu jsou považovány červen až říjen, Evropané však upřednostňují leden až březen. Průměrná roční teplota moře neklesá pod 28°C a v lednu až březnu bývá ještě o 3°C vyšší.

Poptávkový formulář

Zanzibar - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné