Božský relax v zahradách Edenu

Čekají tu na vás písčité pláže s žulovými masivy, průzračná voda Indického oceánu s množstvím barevné podmořské fauny, suchozemské želvy i "hříšný" Coco de mer. Několik vil obklopených palmami Vám uspokojí vysoké nároky na soukromí a únik od moderní civilizace. Ne nadarmo je souostroví připodobňováno krásám zahrad Edenu

Ostrovy (zvláště tzv. vnitřní) jsou dosud z části pokryty hustým tropickým lesem a pro svou odlehlost od pevniny jsou domovem mnoha živočichů a rostlin žijících jen tady, nikde jinde na světě je nenajdete. O Seychelských ostrovech se mluví jako o muzeu přírodopisu a útočišti pro některé vzácné druhy flóry a fauny na zemi, např. na atolu Aldabra žije největší světová populace obřích želv (150 až 180 tisíc jedinců), toto místo bylo roku 1982 prohlášeno za světové dědictví UNESCO. Dalším unikátním symbolem země je palma Lodoicea seychelská s obřími plody, vážícími kolem 20 kg. Seychelská vláda vynakládá velké úsilí na uchování místní přírody; 42 % rozlohy země pokrývají národní parky a přírodní rezervace.

Seychelská republika, zkráceně Seychely se rozkládá jižně od rovníku na 115 malých ostrovech, rozesetých v několika skupinách na ploše zhruba 1100 krát 800 km v Indickém oceánu severovýchodně od Madagaskaru. Ostrovy jsou dvojího druhu – vlastní Seychelské ostrovy nebo též Vnitřní ostrovy (Mahé, Praslin, La Digue, Silhoutte aj.), ležící na severovýchodě státu, jsou tvořeny masivními žulovými skalisky, zatímco ostatek souostroví, souhrnně označovaný jako Vnější ostrovy, představují ploché korálové atoly (Amiranty, Coetivy, Providence, Farquar a Aldabra). Obydleno je 33 ostrovů, přičemž 4/5 obyvatelstva se soustřeďují na největším ostrově Mahé, kde leží i hlavní město Victoria. Seychely se těší poměrně stálému tropickému podnebí s průměrnými denními teplotami mezi 24 a 30 °C a hojnému množství srážek (průměrné roční úhrny činí kolem 3 000 mm). Nejtepleji bývá v březnu až dubnu, relativně nejchladnějším obdobím roku pak léto od července do srpna. Vzhledem k blízkosti rovníku Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří.

Roku 1976 bylo na ostrově Mahé postaveno letiště, čímž se souostroví Seychel otevřelo pro turisty. Přelidněnosti se tu bát nemusíte, z nařízení vlády je zde řízená turistika a žádná budova nesmí být vyšší než palma. Jedná se o jednu z nejbezpečnějších zemí světa, je zde skoro nulová kriminalita.

V hlavním městě Victorie naleznete Clock Tower, což je zmenšenina anglického Big Benu, s tím rozdílem, že na této věži je připevněno pouliční osvětlení. Nachází se zde rybí trh a hlavní pýchou hlavního města je botanická zahrada, kde se vám bude tajit dech nad krásou pěstovaných orchideí.

Tradiční kuchyně nabízí kreolská jídla mající nádech Francie, pikantnost orientu, ale i exotiku z indiánských jídel. Díky hojnosti ryb jsou servírovány maximálně čerstvé. Přílohou je většinou rýže. Specialitou je ryba Red Snapper, což je červená dravá ryba.

Co zažijete na firemním zájezdu

Na Seychelách je mnoho překrásných míst k poznání. Jsou však místa, která byste neměli rozhodně vynechat.

Ostrov Praslin

Druhý největší ostrov je vzdálen od Mahe 1,5h lodí nebo 15min letadlem. Hlavním unikátem tohoto ostrova je proslulé údolí Vallé de Mai, které patří do území chráněné UNESCO. V tomto údolí budete moci vidět přes 7 000 kokosových palem, k nímž patří i unikátní Coco de Mer, jejíž plody připomínají ženský klín. Díky tomu si mnoho lidí myslí, že má vysoké afrodiziakální účinky. Jedinečnost této palmy je ale hlavně v tom, že se jí jinde na světě nepovedlo vypěstovat, protože potřebuje velmi specifické podmínky. Proto je možné tuto palmu vidět pouze na Praslinu a na dalších dvou ostrůvcích Seychel.
Dále zde můžete vidět proslulé pláže Anse Lazio a Anse Gerogette, které patří mezi 10 nejlepších pláží světa.

Ostrov La Digue

Z ostrovu Praslin je to kousek na čtvrtý největší ostrov Seychel. Tento ostrov Vám nabídne rezervaci seychelských želv u pláže Anse Union. Dále je zde možné navštívit manufakturu na zpracování kokosových ořechů. Po obědě a koupání odjíždí loď zpět na ostrov Mahe.

St. Anne Marine

Návštěva národní mořské rezervace je spojena se šnorchlováním. Pod vodou se bude cítit jako v nadpozemském ráji.

Le Jardin Du Roy

,,Královská zahrada“ se nachází v jižní části ostrova Mahe. Pozemek je o rozloze 35ha a leží poměrně vysoko v kopcích asi 2km od pobřeží. Ve volně přístupných místech je možné nalézt prakticky všechny druhy koření, která se na Seychelách pěstovaly, četné druhy ovoce nebo okrasné rostliny.

Přístrojové potápění

Tuto aktivitu nabízí všechny hotely. Budete si moci vybrat, zda se budete potápět u ostrova Mahe nebo využijete některého z nabízených výletů s potápěním.

Vyjížďky na koních a plavení koní v moři

Nabídka jízdy na čistokrevných Arabech. V nabídce jsou začátečnické lekce a úvodní jízdy. Pro pokročilé jsou zde i jízdy na pláži a možnost výletu k vodopádům.

Jachting

Výše uvedená místa lze navštívit i během plavby na Vaší jachtě či katamaranu a užívat si nerušených chvil daleko od pozemských turistů.

Firemní zájezd / plavba na plachetnici či katamaranu mezi seychelskými ostrůvky

Tipy na ubytování

FOUR SEASONS *****

Hotel je vzdálen 18km od letiště a nabízí vily s výhledem do zahrady nebo na oceán. Hotel má k dispozici dvě restaurace, dva bary, bazén, bar u bazénu, knihovna, fitness centrum, kosmetický salón, boutique, 24 hodinová recepce, šnorchlování, plachtění, kajaky a windsurfing.

HOTEL KEMPINSKY *****

Hotel se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova a jeho pokoje a apartmány jsou rozprostřeny na kilometr dlouhé bílé písečné pláži. Pro hotelové hosty je zde zdarma k dispozici windsurfing, plachetnice, kánoe, šlapadla a všechny ostatní nemotorové vodní sporty, vodní polo, stolní tenis, voleybal, badbinton, sauna a tenisové kurty.

NORTHOLME HILTON HOTEL *****

Hotel je postaven na skalnatém výběžku a ve svahu ve velmi romantickém prostředí. V hotelu je bazén, restaurace, recepce, prodejna suvenýrů, lázně, knihovna, business centrum, bar, animační programy, 24-hod.servis, slunečníky a lehátka. Přímo v hotelu jsou k dispozici šipky, kulečník  a fitness. Dále hotel nabízí šnorchlování, potápění a rybaření.

SUNSET BEACH ****

Hotel je situován na severozápadě ostrova, honosně zasazen do přírody na útesu, pod kterým se nachází pohádková pláž s bílým pískem a lemovaná stromořadím kokosových palem a průzračnou, azurově modrou vodou oceánu. Hotel nabízí stylovou restauraci, bar, malou tělocvičnu, stolní hry a bazén se sladkou vodou. Hotel akceptuje děti pouze nad 10let.

Doprava Letecky

Nejlepším způsobem jak se na souostroví Seychel dostat je letadlem. Můžete si zde vybrat ze dvou možností.

S jedním přestupem       Praha – Dubaj - Mahé     12hod

S dvěma přestupy          Praha – Frankfurt – Addis Abeba – Mahé     17hod

Ohledně období, kdy navštívit Seychely, není zde přímo vymezeno časové pásmo, kdy je zde nejlépe. Teploty jsou zde mezi 24-32°C po celý rok. V období říjen až březen je zde větrnější období, kdy i sprchne, jedná se však o pěti minutovou záležitost. Snad pouze v lednu a únoru, kdy sem přicházejí monzunové deště, se nejedná o pouze slunnou dovolenou. Od května do září je zde nejnižší vlhkost vzduchu, která jinak přesahuje 70%.

Poptávkový formulář

Seychely - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné