BRANOU EVROPSKÉHO, AFRICKÉHO A MUSLIMSKÉHO SVĚTA

Maroko, arabsky: المغرب, je stát na nejzazším severozápadě Afriky. Vydejme se společně do nepoznané exotické země, která je již od počátku dějin branou evropského, afrického a muslimského světa. Území Maroka se pyšní nejen množstvím starověkých a středověkých památek, ale i nezměrným a dosud nedoceněným přírodním bohatstvím. Písečné a kamenité pouště se střídají s travnatými polopouštěmi i horskými lesy Středního a Rífského Atlasu.

Marocké království ležící v severozápadním cípu kontinentu Afrika je arabská země s bohatou historií, vyspělou kulturou a početnými přírodními krásami. Nádherná starověká a středověká města jako Ait Benhaddou, Essaouira, Marrákeš nebo Fés nadchnou každého milovníka Orientu.

Marocké pobřeží na západě bičuje obrovskými vlnami Atlantický oceán, na severu Středozemní moře. Pobřežní oblasti nabízejí typické středomořské subtropické klima, zatímco ve vnitrozemí narazíte na velké teplotní rozdíly. Pohoří Atlas a Rif se vypínají do tisícimetrových výšek, v písečné poušti zažijete spalující vedro. Sahara zabírá velkou část východu Maroka. Jižní oblasti země se nacházejí téměř v tropickém podnebném pásu. Nádherná příroda a příjemné počasí na vás ale čeká v téměř celé zemi, snad vyjma spalující pouště. Základními turistickými středisky jsou Agadir a Marrákeš.

Co uvidím na firemním zájezdu

City tour Marrakech

Řízená prohlídka rudé perly Maroka – města MARRAKECH. Prohlídka nezapomenutelného města, které je přezdívané jako nekorunované hlavní město jižního Maroka. Město z jedné strany obklopené pouští a z druhé strany zasněženými vrcholky Vysokého Atlasu. Těšit se můžete na návštěvu rušného náměstí, prohlídku mešity a na mnohé další.

Zahrady Marrakech

Unikněte turistickému shonu v měste Marrakech a vydejte se na relaxační vyhlídkovou projížďku v kočáře taženém koňmi. Navštivte například zahrady Yves Saint Lauren nebo zahrady Koutoubia. Dále vás cesta zavede také do královského paláce.

Dvoudenní výlet k Sahaře s přespáním v oáze

Zažijte jedinečnou atmosféru saharské pouště a poznejte život místních beduínů.
Výlet začíná ranním odjezdem z Marrakeche do oázy Ourzazate na samotném okraji pouště. Čeká vás také projížďka na velbloudech, hudební program a návštěva opevněného města.

Offroadový výlet přes Vysoký Atlas

Celodenní výlet do nejvyššího pohoří Maroka Vysokého Atlasu s návštěvou berberských vesnic a sjezdem do Ourika údolí s překrásnými vodopády. Na čaj se zastavíme u místních obyvatel, odpočneme si v příjemné teplotě v zeleného údolí a pochutnáme si na specialitách berberské kuchyně.

Celodenní výlet do přístavu Essaouira

Essaouira „větrné město“ je okouzlující město z 18. st., obklopené hradbami. Zde navštívíte rybářský přístav a medinu tohoto městečka bez jakýchkoliv hotelových komplexů. Bíle natřené kolonády a domy s modrými okenicemi, stavitelé lodí a rybáři, to vše tvoří barevné a velmi příjemné město. K obdivu vám také bude dělostřelecká bašta nad oceánem Skala de la Ville, která je zapsaná na listině UNESCO.

Canyoning

Vyzkoušejte jednu z velmi mladých outdoorových aktivit, která kombinuje silný adrenalinový zážitek spolu s krásným prostředím řek a vodopádů. Při canyoningu se kombinuje slaňování skalních stěn a vodopádů, plavání tůněmi, sjíždění přírodních tobogánů a skluzavek. Canyoning je realizován hodinu jízdy od Marrakeche v údolí OURIKA.

Vyhlídkový let balónem

Možnost ranního letu balónem nad Marrakechí. Celková doba vlastního letu je přibližně jednu hodinu. Jedinečná možnost prohlédnout marockou krajinu z ptačí perspektivy a odletět tak turistickému shonu. Realizace vyhlídkového letu balónem je závislá na aktuálních povětrnostních podmínkách.

Vodní skútry

Necelou půl hodiny od centra Marrakesche je jezero Lala Takerkoust, kde si můžete vyzkoušet ničím nerušenou jízdu na vodním skútru.

Tipy na ubytování

MOROCCO - MARRAKECH LA PALMERAIE

Resort se nachází v městě Marrakech přímo uprostřed palmového háje s nádhernými zahradami. V hotelu se nachází 300 pokojů ve stylu tradičních bungalovů. Bungalovy jsou seskupeny okolo bazénu s okrasnými malými fontánami a květinovými zahradami. V hotelu najdete dvě restaurace a bary, kde si můžete dát typické marocké pochoutky i evropské speciality.  Dále v resortu naleznete wellness centrum, golfovou a tenisovou akademii, bridge a petangue, stolní tenis, bazény a další sportovní zařízení pro aktivní den.

HOTEL XALUCA DADES

Hotel Xaluca Dades připomíná starý zrestaurovaný marocký kesbah na vrcholu kopce s výhledem na Atlas a celé okolí. Pojí se zde šarm starého Maroka s moderním luxusem. Pokoje jsou dekorovány přírodními materiály v africkém stylu, standardně vybavené wifi, televizí, kingsize (královkým) lůžkem a některé i vlastní vířivkou na terase.  Součástí komplexu je spa se saunou, nabízející masáže.  Bazén a vířivka na střešní terase odkrývají nezapomenutelný pohled na hřeben Atlasu. V restauraci se podávají typické marocké speciality. Jeho strategická poloha z jižní strany pohoří Atlas přímo vybízí k mnoha aktivitám.

Doprava Letecky

Mnichov - Marrakes                   3 h 45 min (přímý let)

Letecká společnost Royal Air Maroc

Praha - Marrakes                       20 h 45 min (1 mezipřistání)

Letecké společnosti s místem přestupu:

Tap Portugal - Lisabon

Lufthansa - Frankfurt

Swiss - Ženeva

Poptávkový formulář

Maroko - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné