Safari pod tropickým sluncem

Pohádková krajina nabývá v různých koutech země rozličných podob. Na jedné straně tropické slunce žhnoucí na červeném prachu, kde se prohánějí špinavé off-roady. Stáda antilop a gazel prohánějících se mezi zkřivenými akáciemi nebo lvice číhající za závojem žluté trávy. Na straně druhé luxusní hotely pyšnící se několika zlatými hvězdičkami. To vše je zdobené popínavými exotickými rostlinami různých tvarů a vůní, ležících na bílých písčitých plážích, kde se v hlubinách azurově modrého moře prohánějí pestrobarevné rybky.

Rozmanitost a chudost se promítla také do pokrmů. Jídla jsou vesměs jednoduchá, ale sytá. Základem pokrmů domorodců je kukuřičná kaše ugali s čímkoliv, co je zrovna k mání. Neočekávejte však maso, jedí ho velmi málo. Pochutnávají si především na kukuřici, fazolích a zeleninových omáčkách. V restauracích je ale maso číslem jedna. Ochutnat můžete například žirafu, antilopu, krokodýla nebo pštrosa. Mají i své pivo pombe, které se kvasí z prosa banánů, cukru a bylinek. Vyrábí si ho doma a oproti tomu našemu je dost silné. Podobné je to s místním vínem, které se vyrábí z papáji.

Je zde úctyhodný počet golfových hřišť. Se svými třiceti devíti golfovými hřišti šlape Keňa na paty světové jedničce, Jihoafrické republice. O jejich kvalitě, která se zde snoubí s půvabem okolní krajiny svědčí fakt, že se na dvanácti z nich hrají mistrovské turnaje.

Keňská republika je přímořský stát ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu. Zatímco je pobřežní pásmo lemováno bílými plážemi a zelenavými mangrovými lesy, směrem na západ se krajina stává pustější a vyprahlejší, ale zato divočejší. Na severu jsou savany střídány horkými pouštěmi a polopouštěmi. Naleznete zde Viktoriino jezero (Ukerewe), největší v Africe. Keňa je v rovníkovém a monzunovém pásmu. Keňa je známá svými národními parky v savaně a velkou vůlí lákat zahraniční turisty. Země je prezidentskou republikou. Keňa je pojmenována po nejvyšší hoře Mount Kenya.

Co navštívím na firemním zájezdu

Tsavo East

Tento národní park je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších parků v Keni. Je tvořen dlouhými savanami a pláněmi prorostlými křovinami. Protéká jím řeka Galana. Je zde k vidění velké množství volně žijících zvířat, jako jsou lvi, zebry, žirafy, sloni, nosorožci nebo buvoli. Nachází se zde také přehrada Aruba, kde se vyskytují volně žijící stáda slonů.

Mombasa

Starobylé město ojedinělé všedním životem chudých Keňanů. Dlouhá a barvitá historie dýchá na návštěvníka z každého zákoutí.

Fort Jessus

Tato pevnost, jejíž stavba byla dokončena roku 1593, je dominantou Mombassy. Byla vybudována Portugalci, kteří ji postavili, aby měli přehled, co se děje v Indickém oceánu.

Moi Aveneue

Dvě dvojice sloních klů, jež se tyčí na hlavní nákupní třídě, jsou zajímavým symbolem města. Byl postaven roku 1952 na počest vzácné návštěvy - princezny Alžběty. Právě zde ji zastihla zpráva, že její otec, anglický král, zemřel. Z Mombassy už tedy odjížděla jako britská královna Alžběta II..

Dále je zde k vidění hinduistický chrám Swaminaryan, Muzeum památek starého města, typické uličky a tržnice.

Malindi

Toto město láká spíše nádhernými prosluněnými plážemi, než historickými památkami. Pláže s bílým pískem, poseté palmami se táhnou podél azurově modré hladiny Indického oceánu. Je zde samozřejmě možnost šnorchlování.

Lamu

Nejstarší keňské město ležící na stejnojmenném ostrově. Město ze seznamu UNESCO proběhnete se zatajeným dechem, aniž by vás musel někdo pobízet. Okouzlí vás zachovalými domy, spletitými uličkami, pevností, mešitami a expozicí muzeí.

Tipy na ubytování

BEACH HOTEL ***, Bamburi

Hotel s bazénem s palmovým okolím. Nabízí dva kurty a fitness centrum. Každý pokoj má svůj balkón, minibar, DVD přehrávač a telefon. Večerní tradiční hudba a kabaretní show.
 

KENYA BAY BEACH HOTEL ***, Bamburi

Hotel nacházející se v tropické zahradě má dva bazény a prostorné pokoje s balkóny, z nichž je krásný výhled na Indický oceán. Hotel nabízí masáže celého těla a tělové procedury. K dispozici je zde také k zapůjčení windsurfing a potápěčské vybavení.
 

OCEAN SPORTS RESORT ***, Watami

Hotel s bazénem, restaurací a barem. Každý z pokojů je dekorován jinak, má vlastní balkón. Velké sportovní vyžití.
 

ST. THOMAS MAWE BOUTIQUE HOTEL, Watami

Hotel postavený na horách nad mořem nabízející panoramatický výhled na Indický oceán a ostrovy Watamu Marine Park. Pokoje jsou zařízené v neutrálních tónech s dřevěným akcentem. Stejně tak terasa a venkovní posezení. Jedinečným zážitkem může být pozorování ptáků a safari z komplexu tohoto hotelu.

Doprava letecky

K dopravě jsou používány přímé linkové lety nebo lety s přestupem v Istanbulu nebo Amsterdamu.

Keňu můžete navštívit celoročně, ale počasí je tu různorodé. Záleží na vzdálenosti od oceánu a nadmořské výšce. Nejvhodnějším obdobím je však leden a únor, kdy je počasí stabilně horké a suché.

Poptávkový formulář

Keňa - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné