Krajina z pohádek 1000 a jedné noci

Omán narozdíl od menších zemí Perského zálivu nabízí příjemné horské scenérie, osvěžující oázy a nedotčené pláže. I proto, že byl ještě donedávna uzavřen okolnímu světu, si zde užijete luxus a pocit vyjímečnosti bez přihlížejících davů běžných turistů.

Omán, oficiálně Sultanát Omán leží v jihozápadní Asii, přesněji v jihovýchodní části Arabského poloostrova, který je omýván vodami Arabského moře a Ománským zálivem. V zemi žijí přibližně tři miliony obyvatel. Početně nejzastoupenějším etnikem jsou Arabové, valná většina obyvatel jsou muslimové. Omán je monarchií a v čele stojí sultán. Titul monarchy je dědičný.

Tato země prošla britskou a portugalskou nadvládou, ale již v roce 1650 se stala nezávislým státem. Do té doby byla uzavřena okolnímu světu. Tam však ještě v roce 1970 byl Omán zaostalou zemí, kde byly pouze jen pár škol a nemocnic, neexistovaly noviny, televize ani rádio. Hlavní město dokonce zavíralo na noc své brány. Po třiceti letech vlády osvíceného sultána Qabuse se metropole Muscat stala vzkvétajícím zeleným městem nejčistším v širokém okolí. Mrakodrapy ani jiné podobné budovy se tu nestaví, takže si město zachovalo svůj osobitý ráz.

Hlavní město Muskat je starobylé přístavní město, které je důležitým přístavem mezi Indií a Středozemím. Také je samozřejmě sídlo sultánova paláce. Sultánovo město je tvořeno trojměstím sestávajícím z částí Muskat, Mutrah a Ruwi.

Zajímavostí je, že jako jediné arabské město získalo v roce 1995 hlavní město Ománu Muscat ocenění jako nejkrásnější město světa. Nekonečně dlouhé pláže pod tyčícími se štíty hor, množství udržovaných malebných pevností, které jistě udělají radost milovníkům historie, a překrásné výhledy na záliv.

Za zmínku jistě stojí i bývalé hlavní město Nizwa s rozlehlou pevností a starým městem, kilometry faladží rozvádějící vodu z hor v Birkat al Mawz (UNESCO), malebné horské vesnice s terasovými políčky ve skalnatých srázech náhorní planiny Sayq, "zelené hory" - Džabal Achdar, hliněné hrady Džabrinu a Bahly (UNESCO), vesnice postavená uprostřed tisícimetrové skalní stěny nejvyšší hory Ománu Džebel Šams (3070 m), trek ve svazích ománského "Grand Canyonu" vádí Ghul - nejhlubšího vádí Arabského poloostrova. Nebo třeba pět tisíc let staré hrobky u Al Ajn (UNESCO) či horské vesnice s datlovými háji v divokých skalnatých údolích.

Co zažijete na firemním zájezdu

Mešita Sultána Qabuse

Tato stavba je hlavní mešitou v Sultanátu Omán. Rozvinuté prostory, včetně plně zpevněných areálů a krajin, pokrývají 416 000 m2. Komplex mešity, pokrývající 40 tisíc m2. Objekt je vybudován na vyvýšeném pódiu v souladu s tradičními ománskými mešitami, které byly vystavěny na vyšší úrovni nežli ulice. 

Nejkrásnější horský kaňon Ománu

Vydáte se terénem na východ podél pobřeží Ománského zálivu, zažijete koupání u mořských plážích i pod vodopády horských vádí a navštívíte nejkrásnější horský kaňon Ománu - vádí Šáb. Uvidíte rezervaci mořských želv v Ras Al Džins a výroba dřevěných lodí v rybářském městě Sur.

Oblast Wahiba

Výprava do vlnících se písků oblasti Wahiba. Návštěva horských tůní a jeskyní. Vádí Bani Chálidpalmové oázy a beduínské velbloudí trhy - městečka Sinaw a Adam, stará hliněná architektura měst na pomezí pouště.

Výlet za delfíny

Vody v Ománu jsou plné života a nádherných podmořských scenérií, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování. Delfíny zde můžete pozorovat v průběhu celého roku, je úchvatné sledovat, jak se prohání kolem lodi tak bezporstředně blízko Vás v křišťálové čistých vodách ománského moře.

Safari Jebel Akhdar

Jebel Achdar je součást horského hřebenu Al Hadžar v Ománu, který dosahuje délky 300 kilometrů od severozápadu k jihovýchodu. Od pobřeží, omílaného Ománským zálivem, je vzdálen 50 až 100 kilometrů. Jedná se o jednu z nejpůsobivějších oblastí Ománu.

Tradiční dřevěné lodě DHOW

Vyjížďka na tradičních dřevěných lodích DHOW podél Muscatu.

Tip na ubytování

AL BOUSTAN PALACE *****

Pětihvězdičkový luxusní hotel, který leží nedaleko hlavního města Muscat v těsném sousedství hor, byl postaven začátkem 80.let dle vzorů islámské architektury jako místo konání vrcholné schůzky představitelů zemí Zálivu. 
K získání prostoru pro palác byl odstřelen celý kopec a na jeho místě teď stojí mohutná stavba ve tvaru osmiúhelníku. Lokalita je opravdu pěkná: z jedné strany moře, z druhé špičaté, rozeklané skály. Uvnitř paláce ticho, šero, samý mramor a tlusté koberce. Jak v mauzoleu. Hostům je k dispozici hala s recepcí, bar, restaurace Al Marjan s výbornou francouzskou kuchyní; arabská, italská a čínská restaurace. 
Večer je možno strávit v Al Hamra Clubu při poslechu živé hudby. V areálu hotelu se nachází plavecký bazén, 4 tenisové kurty, 2 squashové kurty, tréninkové hřiště na golf, minigolf, fitness centrum a sauna. Možnost potápění a výletů lodí. Před hotelem je 1 km dlouhá pláž, kterou mohou využívat pouze hoteloví hosté. 
Vybavení pokojů: klimatizace, koupelna s WC, lednička, minibar, TV se satelitem, trezor, balkón. Všechny pokoje mají překrásný výhled na Ománský záliv.

Doprava Letecky

Praha - Mucsat

(let většinou probíhá s jedním a více přestupy a trvá něco okolo 10 hodin, záleží na letecké společnosti)               

Letecké společnosti: Fly Emirates, Lufthansa

Poptávkový formulář

Omán - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné