Perla Indického oceánu

Mauricius nabízí všechny kouzla exotiky. Je oblíbený milovníky opalování, obdivovateli přírodních krás, plavci, vodními lyžaři, potápěči, surfaři, rybáři, jachtaři, hráči golfu, gurmány i milovníky nočního života.

Mauricius je ostrovní stát v Indickém oceánu asi 900 km východně od Madagaskaru. Tvoří ho stejnojmenný ostrov vulkanického původu o rozloze 1 865 km² s pobřežím dlouhým 330 km, které je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem, ostrov Rodrigues vzdálený 560 km severovýchodně od hlavního ostrova a několik menších ostrovů. Ostrov přitahuje svými plážemi s jemným bílým i zlatým pískem, průzračnou vodou, zelení pralesů, krátery a vodopády, exotickými  druhy ptactva či opicemi, pod vodou pak množstvím druhů ryb a korálů. Milovníci rostlin mohou navštívit botanickou zahradu Sir Seewoosagur Ramgoolam v Pamplemousses, kde byla také postavena první továrna na zpracování cukrové třtiny na ostrově. Ve městě Moka se nacházejí dvě zajímavé historické stavby – La Rédiut a Eureka – pečlivě zrekonstruované domy. Světový unikát nabízí i oblast Chamarel. Tento přírodní úkaz je vulkanického původu.

Co zažijete na firemním zájezdu

La Vanille Crocodile Park

Na jihu ostrova se nachází farma nilských krokodýlů, kteří sem byli importováni z Madagaskaru. Uvidíte mimo jiné želvy obrovské, netopýry, leguány a chameleony.

Chamarel – země 7 barev

Navštívíte jedno z nejkrásnějších a nejfotogeničtějších míst na Mauriciu. Vulkanickou vyvřelinu 7 barev země, poblíž které se nachází úchvatné vodopády propadající se do několik desítek metrů hluboké propasti.

Chamarel – vyhlášená destilérie prémiových rumů

Procházka historickou i soudobou destilerií na výrobu třtinového rumu. Prohlídka je zakončena degustací 8 místních vzorků.

Plavba na katamaránu na Ile aux Cerfs

Projížďka kolem úžasného mauritijského pobřeží nebo na některý z malinkatých přilehlých ostrůvků. Výlet lze kombinovat s Výlet motorovým člunem k vodopádům na Black River.

Plavání s delfíny v Tamarin Bay

Potápěčská maska, šnorchl, ploutve, Vy a 20 členné stádo delfínů.

Undersea Walk

Stačí si jen nasadit speciální potápěčskou helmu, do které vám z lodě vhánějí vzduch a můžete se procházet po mořském dně v hloubce 3-5 metrů po dobu 30 minut.  Společnost vám budou dělat desítky ryb kroužících kolem vás. 

Potápění v korálovém moři

Oceán, bohatý na podmořský život, zaručuje všem potápěčům spoustu nevšedních zážitků.

Okružní let helikoptérou

Během letu máte všechny krásy ostrova jako na dlani a můžete pořídit spoustu fantastických snímků z ptačí perspektivy.

Návštěva hlavního města Port Luis

Port Luis se může pochlubit množstvím historických památek, které jistě stojí za to navštívit. Místní tržiště je pro Evropana velmi zajímavým zážitkem.

Golf

Ostrov disponuje velikým množstvím kvalitních golfových hřišť, obyčejně v těsné blízkosti luxusních hotelů (viz naše doporučené ubytování).
NAPROSTO VÝJIMEČNÉ GOLFOVÉ HŘIŠTĚ NAJDETE NA ILE AUX CERFS V RÁMCI HOTELOVÉHO RESORTU LE TOUESSROK *****

Tipy na ubytování

LE TOUESSROK HOTEL *****

Le Touessrok hotel se nachází v tropické zahradě, podél pláže Trou d´Eau Douce Bay. Elegantní a prostorné pokoje, apartmány i vily jsou vybaveny nejnovější technologií, moderním nábytkem. A pohled na Indický oceán přímo z pokoje Vás nechá v úžasu, ale když budete mít štěstí v moment, kdy Vaše oči zamíří na oceán a uvidíte delfíny - to Vás teprve dostane na kolena.

LUX* LE MORNE HOTEL *****

Další exklusivní hotel se nachází přímo na bílé písečné pláži. Nabízí venkovní stolování s výhledem na poloostrov Morne Brabant. Můžete se těšit na nekonečný bazén, lázně a pokoje s výhledem na pláž nebo na lagunu. Pokoje jsou vybavené nábytkem z tmavého dřeva a mají zařízený venkovní obývací prostor. Plážový bar podává lehké občerstvení a koktejly po celý den a každý večer se můžete těšit na živou hudba. Hotel je vzdálený 30 minut jízdy od 2 golfových hřišť.

LA PIROGUE HOTEL ****

La Pirogue se nachází u pláže s bílým pískem ve vesnici Flic en Flac na západním pobřeží ostrova. Rezort je zasazený do rozlehlé tropické zahrady. Prostorné klimatizované pokoje s balkonem mají pohovku, TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelnu se samostatnou vanou a sprchou. Rezort provozuje 4 restaurace s pestrým výběrem jídel mezinárodní kuchyně. La Pirogue se nachází jen 4 km od ptačího parku Casela a golfového hřiště Tamarina.

Doprava Letecky

Praha – Mauricius                          14 h 15 min (s mezipřistáním)

Letecké společnosti s místem přestupu:

     Emirates - Dubaj   (DOPORUČUJEME!)

     Condor - Frankfurt

     Air Mauritius - Paříž

     Air France - Paříž

     British Airlines - Londýn

Poptávkový formulář

Mauricius - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné