Nevyčerpatelná truhla pokladů

Pobřeží Gran Canaria je přibližně 236 km dlouhé, z toho 56 km zaujímají pláže (32 km pláže písečné). Nejatraktivnější z nich je bezesporu Playa del Inglés s písečnými dunami, které každou hodinu mění svůj tvar. Tyto až deset metrů vysoké duny vznikly rozmělněním schránek korýšů, mušliček a drobných kamínků. Kromě lenošní na pláži můžete svůj čas strávit aktivně, věnovat se zde můžete joggingu, tenisu, golfu, rybaření či jachtingu. Písečné pobřeží, průzračná voda a neustále vanoucí vítr vytváří ideální podmínky pro milovníky windsurfingu, kitingu či vodního lyžování. Ostrov Gran Canaria nabízí i osm golfových hřišť.

Gran Canaria je třetí největší ostrov Kanárských ostrovů. Ostrov je sopečného původu. Ostrov má okrouhlý tvar s průměrem asi 50 km a po obvodu měří 236 kilometrů (50 km tvoří pláže). Místní fauna i flora je velmi jedinečná, protože Kanárské ostrovy nebyly nikdy spojeny s pevninou. Vnitrozemí je hornaté a nachází se v něm i nejvyšší hora ostrova Pico de la Nieves (1 949 m n.m.). Na jihu ostrova v letovisku Maspalomas jsou podél moře písečné duny - chráněná přírodní rezervace Dunas de Maspalomas s rozlohou 250 hektarů. Uprostřed tohoto území si člověk připadá jako na Sahaře, některé duny dosahují výšky až 30 metrů.

Aktivity

Grand tour po ostrově

Na úvod zamíříme směrem na sever do vnitrozemí ostrova. Navštívíte kanárské muzeum ručních prací, uvidíte zblízka nejhlubší kráter na ostrově – Bandama a z vysokohorských vyhlídek spatříte nejen krásy vnitrozemí, ale i okolí hlavního města Las Palmas. Serpentinami pak dojedete na nejvyšší místo ostrova, odkud jsou vidět nejznámější monolity. Výlet bude pokračovat podél typických vesniček Ayacata a San Bartolomé až do menší palmové oázy Fataga.

Las Palmas tour

Tento výlet je určen pro milovníky historických a architektonických památek. Pojedete autobusem na sever do hlavního města ostrova Gran Canaria, kde navštívíte nejen dům Kryštofa Kolumba – „Museo de Colón", katedrálu a starou historickou část hlavního města, ale i přístav, pěší komerční zónu a další zajímavosti. Součástí výletu je také projížďka lodí v přístavu Puerto de la Luz..

Jeep safari

Tento výlet je typický pro všechny Kanárské ostrovy. Dobrodružnou cestu po jižním pobřeží ostrova a vnitrozemím můžete absolvovat s přiděleným řidičem. Z Playa del Inglés pojedete přes Puerto Rico, Taurito Mogán, Cercados de Epino a Soria, téměř neprůjezdnými soutěskami a původními horskými vesničkami. Navštívíte místa s nádhernými vyhlídkami, jako jsou Ayacatam a Presa de Chira, kde je plánována přestávka s možností koupání. Ve vesničce Cercados de Araňa Vás bude očekávat oběd s programem. Cesta zpět vede přes Lomos de Pedro Afonso, Salobre, Tablero, Maspalomas, San Bartolomé, Fataga a Playa del Inglés.

Vodní sporty

Na Gran Canaria najdete surfařská centra ve všech větších turistických střediscích. Ostrov má 21 oblastí vhodných pro provozování surfingu a bodyboardingu. Hlavní a nejvíce využívanou oblastí je sever ostrova – část Confital (Las Palmas). Při optimálních podmínkách tady vlny dosahují až 5 metrů. Na východním pobřeží si surfaři oblíbili oblast Pozo Izquierdo, na jihu Maspalomas a na západě Arguineguín.

Golf na ostrově Gran Canaria

Golfová hřiště v Gran Canaria specialisté neváhají umístit mezi nejlepší ve Španělsku. Nabízejí osm nádherných míst, která jsou rozeseta po celém ostrově. Všechny byly navrženy experty a představují pravou oázou klidu, kde si můžete vychutnat pohodu potřebnou pro zlepšení své hry nebo si prostě jen zahrát svůj oblíbený sport.

Golfová hřiště na Gran Canaria: 

  • Anfi Tauro Golf - www.anfi.com
  • Campo de Golf de Maspalomas - www.maspalomasgolf.net
  • El Cortijo Club de Campo - www.elcortijo.es
  • Las Palmeras Golf Sport Urban Resort - www.laspalmerasgolf.es
  • Lopesan Meloneras Golf - www.lopesan.com
  • Oasis Golf
  • Real Club de Golf de Las Palmas - www.realclubdegolfdelaspalmas.com
  • Salobre Golf & Resort - www.salobregolfresort.com

Ubytování

HOTEL SUITE PRINCESS****

Na jihozápadním pobřeží, 58 km od letiště v údolí Taurito. Hotel je vhodný pro milovníky klidné dovolené. Pobyt je možný pouze pro osoby starší 16 let.

Komfortně vybavený a plně klimatizovaný hotel s mramorovou vstupní halou byl postaven v roce 1994 a rekonstruován v roce 2010. Nabízí svým klientům celkem 304 junior suite (5 upravených pro tělesně postižené), recepci, 6 výtahů,   2 nekuřácké restaurace, 3 bary, saunu (zdarma) a masáže (za příplatek na vyžádání), televizní místnost, internetový koutek, několik malých obchůdků a animační sál. V zahradě hotelu na sluneční terase se nachází 2 bazény pro dospělé (jeden v zimních měsících vyhřívaný) se slunečníky a lehátky. V průběhu týdne jsou připravovány animační programy a 6x týdně živá hudba. Údolí Taurito má svou vlastní pláž. Mezi hotely Suite Princess a Taurito Princess je umístěn areál se vzájemně propojenými bazény s mořskou vodou, bary a terasami k slunění s lehátky a slunečníky.

Prostorný dvoulůžkový klimatizovaný pokoj má ve svém vybavení samostatnou sedací soupravu, televizi se satelitními programy, hudební kanály, telefon, trezor, minibar (na vyžádání), lednici (za příplatek), koupelnu s WC a vysoušečem vlasů. Každý pokoj má balkon s výhledem na moře. 

Doprava Letecky

Praha - Las Palmas, Gran Canaria          5 hod          přímý let

Poptávkový formulář

Kanárské ostrovy, Gran Canaria - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné