Mystická Kréta - Řecko

Tento incentivní zájezd nabízí unikátní kombinaci bohaté historie a folkloru, krásné přírody, přívětivých obyvatel, stabilního počasí a středomořské gastronomie.

Kréta je největší řecký ostrov ležící ve Středozemním moři. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození Dia - vládce olympských bohů. Historie ostrova je velice bohatá a pohnutá. Ve 3. a 2. tisíciletí př. n. l. byl ostrov hlavním centrem velice vyspělé minojské civilizace, která již tehdy znala principy klimatizace či splachovací záchody a zanechala po sobě neuvěřitelně propracované kusy keramiky a kovotepeckých výrobků. Hlavní město je Iraklio.

Kréta je hornatý ostrov tvořený vápencovou krou. Na ostrově je poměrně sucho, za rok tu spadne jenom 500 mm srážek, většina z nich v zimě. Teploty i v zimě zřídkakdy na pobřeží klesají pod 10 stupňů, zatímco na horách může ležet sníh ještě v květnu. Zemědělství je zde zastoupeno hlavně pěstováním oliv, vinné révy, ovoce a zeleniny.

Aktivity

Kréta je největším řeckým ostrovem a doprava z jednoho jejího konce na druhý je poměrně časově náročná záležitost. Proto je třeba pro sestavení konkrétního programu vzít v potaz lokalitu hotelu, ve kterém budou účastníci ubytováni.

Doporučujeme program rozdělit na Západní a Střední část ostrova, přičemž některé aktivity lze absolvovat v obou případech.

Západní kréta

Kromě relaxace na slunné pláži či u bazénu vašeho resortu na vás při pobytu čeká:

 • starobylé město Chania s typickou atmosférou řeckého přístavního města
 • vyhlídková plavba na ostrov Gramvousa se stejnojmennou benátskou pevností, koupání v pohádkové laguně Balos
 • návštěva hlavního města Kréty Iraklia, minojský palác v Knossu a Archeologické muzeum
 • sportovní výkon v podobě sestupu nejdelší evropskou soutěskou Samaria z výšky 1300 m až k Lybijskému moři, případně méně náročnou, kratší a opuštěnější soutěskou Agia Irini
 • folklorní večer s hostinou a tanečním vystoupením
 • výlet na jednu z nejkrásnějších pláží Středomoří, Elafonissi
 • vodní atrakce v podobě šnorchlování, přístrojového potápění, vodních skútrů, parasailingu apod.

Úlet: pro nejzdatnější lze uspořádat mimořádný turistický zážitek v podobě výstupu na krásnou horu Gigilos, která se pyšní kilometrovou, druhou nejvyšší stěnou v Řecku, a ze které je nádherný a ničím nerušený 360° výhled na celou polovinu ostrova. Výška hory je 2080m n. m., startujeme v 1300m, čeká nás převýšení téměř 800m, po výstupu následuje sestup výše zmíněnou soutěskou Samaria až na úroveň moře. Celý trek měří téměř 30km a pro svou náročnost je určen jen těm nejzdatnějším účastníkům.

Střední Kréta

I zde při pobytu můžete odpočívat u vln Krétského moře. Krom toho tu na vás čeká:

 • návštěva minojského paláce v Knossu a archeologického muzea v Irakliu
 • vodní atrakce jako šnorchlování, vodní skútry, parasailing, windsurfing atd.
 • folklorní večer s hostinou a tanečním vystoupením
 • plavba na ostrov malomocných – Spinalongu – s benátskou pevností
 • návštěva malebného přístavu Agios Nikolaos
 • partička golfu

Úlet: noc na Santorini. Patrně nejkrásnější ostrov celého Středomoří znáte jistě z reklamních plakátů a katalogů, které propagují Řecko. Oslnivě bílé stavby s modrými okenicemi a dveřmi jsou zde doslova zavěšeny na hranách útesů bývalé gigantické sopky, která svým výbuchem zničila minojskou civilizaci a dost možná se stala podnětem ke vzniku legendy o bájné Atlantidě. Na toto malé souostroví se pořádají zpravidla jednodenní výlety, ze kterých poměrně velkou část zabere samotná cesta tam a zpět. My vám nabízíme možnost rozložit tuto cestu do dvou dnů. To vám zajistí unikátní šanci prohlédnout si pohádkově krásná městečka po odlivu záplavy turistů a hlavně si vychutnat jeden z nejkrásnějších západů slunce na opravdu romantickém místě.

Ubytování

Pro variantu Západní Kréta doporučujeme hotel

MINOA PALACE RESORT & SPA * * * * *

Tento 5ti hvězdičkový resort je zasazen do 3,5 hektarové zahrady v populárním letovisku Platanias, 12 km západně od Chanie. Resort leží necelých 20km západně od letiště v Chanii. Nabízí luxusní pokoje či suity se soukromým bazénem, k tomu další 4 bazény, 2 vířivky, tělocvičnu a další sportovní vybavení. Vzdálenost od letiště v Chanii je necelých 20km.

Pro variantu Střední Kréta doporučujeme hotely

ALDEMAR KNOSSOS ROYAL * * * * *
AlDEMAR CRETAN VILLAGE * * * * *

Sesterské sousedící hotely jsou postaveny v minojském stylu. Žádná z budov nepřesahuje 2 zvýšená podlaží a bez výjimky jsou zasazeny do zahrad či přímo na okraj písečné pláže. K dispozici je několik specializovaných restaurací, barů a občerstvovacích stánků, zábavné koutky a sportovní zázemí, v hotelu Cretan Village pak navíc luxusní spa a wellness centrum. Hotely leží 25km východně od letiště v Irakliu.

PORTO ELOUNDA * * * * *

Tento luxusní resort ležící ve stejnojmenném městečku nabízí ubytování v několika kategoriích, včetně apartmánů se soukromým bazénem. Kromě dalšího sportovního vybavení je tu k dispozici i 9ti jamkové golfové hřiště a luxusní spa a wellness centrum. Resort leží 70km východně od letiště v Irakliu.

Doprava

Na Krétu se lze nejpohodlněji dostat přímým charterovým letem z Prahy, který většinou trvá 2:45 – 3:00 hodiny.

V případě Západní Kréty se létá do Chanie, druhou variantou je letiště v Irakliu. V případě, že budete mít požadavky na jiný než charterový termín nebo délku pobytu, lze letět z Prahy do obou destinací linkou s přestupem v Athénách. Tato varianta trvá i s přestupem zpravidla těsně přes 5 hodin, ale na přestupu lze zařadit i bleskovou návštěvu Athén.

Kréta leží na pomezí Evropy, Asie a Afriky a kromě malého ostrůvku Gavdos, který leží na její dohled, je nejjižnějším místem Evropy vůbec. Prázdninové teploty zde nezřídka přesahují 40°C, krátce sprchne maximálně 1 – 2 krát za měsíc, a památky bývají doslova v obležení turistů. Mimo sezonu, která trvá od začátku května do konce října, ustane veškerý ruch a funguje jen nezbytně nutná turistická infrastruktura. Pro poznávání ostrova proto doporučujeme nejlépe konec května nebo druhou polovinu září či první týden v říjnu.

Poptávkový formulář

Kréta - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné