Kolébka renesance a kulturních skvostů

Florencie, hlavní město italského Toskánska, leží na řece Arno a je jedním z nejkrásnějších a nejstarších měst v Itálii i v Evropě. Má významný podíl na vývoji dějin v mnoha oblastech vědy, umění, literatuře a filosofii. Ve Florencii se také nachází většina světového kulturního dědictví. Důkazem toho je ohromné množství kulturních zajímavostí a historických památek. Například historické centrum města, které je od roku 1982 na seznamu UNESCO. Ve středověku byla Florencie centrem obchodu a umění a také jedním z nejbohatších měst vůbec. Florencie je světoznámá především díky své architektuře a umění z dob středověku a renesance, díky tomuto období město skýtá nespočet cenných skvostů.

Obdivovat zde můžete díla takových velikánů jako byli: Donatello (1386 – 1466) – sochař a umělec rané renesance, Leonardo da Vinci (1452-1519) – malíř, sochař, architekt, přírodovědec a vynálezce, Michelangelo Buonarotti (1475 – 1564) – sochař, architekt a malíř. Slavnými obyvateli tohoto města také byli: Dante Alighieri (1265 – 1321) – básník,  jehož nejznámějším dílem je „Božská komedie“, Giovanni Boccaccio (1313 – 1375) – renesanční básník a novelista, Galileo Galilei (1564 – 1642) – astronom, filosof a fyzik nebo současník Guccio Gucci (1881 – 1953) – módní návrhář. 

Město je dnes navštěvováno i pro jeho velké množství slavností, oslav a festivalů, které se zde pořádají po celý rok.

Co uvidíte na firemním zájezdu

Degustace vín ve Florencii

Florentská a toskánská vína jsou celosvětově známá díky oblastem vinařské produkce, které obklopují Florencii, z nichž nejslavnější je bezpochyby: Chianti. Dvě z hlavních šlechtických rodin Florencie, Antinori a Frescobaldi, začaly s produkcí vína již před 8 staletími! A vždy byly velkými rivaly.

Jste-li ve Florencii, nemůžete se nechat ujít příležitost k degustaci vybraných toskánských vín. Ve městě ůžete navštívit vinný sklípek “cantina” a věnovat se degustaci vynikajícího vína nebo podniknout “vinařské kolečko” uvnitř vinotéky “enoteca”. Rovněž můžete absolvovat vinařský okruh se specializovaným průvodcem, který vás seznámí a umožní vám degustaci nejlepších vín na světě.

Navštivte ty nejlepší trhy ve Florencii

Mercato di San Lorenzo se rozkládá na cestě z Piazza S. Lorenzo do Via dell’Ariento a všude okolo Baziliky svatého Lorenza. Můžete zde najít snad úplně vše. Je to pravděpodobně nejdůležitější trh v celém městě. Otevřen bývá od úterý do soboty.

Mercato Centrale je součástí Mercato di San Lorenzo a najdete jej ve Via dell’Ariento. Jedná se o asi nejlepší trh s jídlem ve městě. Otevřen bývá každý den od 7:00 do 14:00, kromě nedělí a státních svátků. V zimě bývá otevřen pouze o sobotách a dnech před svátky.

Nejzajímavější stavby města

Baptisterium San Giovanni

Bazilika Santa Croce

Katedrála Santa Maria del Fiore 

Palazzo Pitti

Palazzo Vecchio

Mosty a zahrady

Ponte Vechio - nejznámější florentský most Ponte Vecchio (Starý most) postavil přes řeku Arno architekt Neri di Fioravante roku 1345. Most lemují po obou stranách řady malých obchůdků, které mu dodávají unikátní vzhled. 

Zahrady Boboli, které patří k Palazzo Pitti vznikaly postupně už od 15. století. Dnes nabízí renesanční a barokní části s mnoha fontánami, sochami a dokonce i jeskyněmi. Díky své poloze je ze zahrad i krásný výhled na Florencii. V dobách renesance se v zahradách konaly slavnosti a bály, které pořádali členové rodu Medici.

Muzea a galerie

Galeria Degli Uffizi je nejnavštěvovanější galerie ve Florencii a zároveň jedna z nejslavnějších galerií na světě. Nachází se v paláci Uffizi na nábřeží řeky Arno a má tvar písmene ,,U“. V rozsáhlých sbírkách se nacházejí díla od autorů jako jsou Giotto, Masaccio, Sandro Botticelli, Leonardo da Vinci, Lucas Cranach, Albrecht Dürer, Michelangelo Buonarroti, Raffaelo Sanzio, Tizian, Peter Paul Rubens, Caravaggio, Rembrandt a mnozí další.

 Sochy a fontány

Neptunova fontána - tato památka, kterou najdeme na Piazza della Signoria, pochází z roku 1565 a vytvořil ji Bartolomeo Ammannati. Zakázku na fontánu původně získal Baccio Bandinelli, který však stihl pouze návrh a po jeho smrti fontánu dokončil jeho žák – výše zmíněný Ammannati.

Socha Davida - nejznámější florentskou sochu vytvořil v letech 1501-1504 renesanční umělec Michelangelo Buonarotti na objednávku florentské Signorie. Socha je vytvořena z mramoru, váží 18 tun a s podstavcem měří úctyhodných 517 cm (bez podstavce 410 cm).

Socha Persea s hlavou Medúsy - tuto bronzovou sochu vytvořil v roce 1545 Benvenuto Cellini a nachází se na Piazza della Signoria, kde byla odhalena až v době, kdy kousek od ní stál, tehdy ještě originál, sochy Davida od Michelangela.

Ubytování

FIRENZE NUMBER NINE ****

Butikový hotel Firenze Number Nine stojí vedle Medicejské kaple v historickém centru Florencie s omezenou dopravou. Hostům nabízí Wi-Fi zdarma, volný vstup do posilovny, wellness centrum a individuálně zařízené pokoje a apartmá s matracemi značky Simmons a bezplatným minibarem.

V pokojích najdete minibar, rychlovarnou konvici, pantofle a župany. Všechny jsou zcela zvukotěsné, zařízené v pastelových barvách a zahrnují textilie z materiálů vhodných pro alergiky. Jejich součástí je i moderní koupelna. Většina pokojů má dřevěné podlahy a apartmá mají navíc štukové stropy.

Svůj den v hotelu Number Nine Firenze můžete zahájit bohatou kontinentální snídaní formou bufetu, která se podává od 7:30 do 10:00 a můžete si ji vychutnat v jídelně nebo na požádání přímo ve svém pokoji. Restaurace La Prova del Nove připravuje tradiční jídla toskánské kuchyně s využitím biopotravin.

Každý den probíhají bezplatné lekce cvičení s kvalifikovaným trenérem. Případně můžete zdarma relaxovat ve wellness centru Klab Conti s tureckou lázní, vířivkou, saunou a přímým přístupem z hotelu.

Hotel je vzdálen 500 metrů od vlakového nádraží Santa Maria Novella a 10 minut chůze od malebného náměstí Piazza della Signoria a muzea Nazionale del Bargello.

Doprava Letecky/Autobusem/Autem

Letecky:

Praha - Florencie            3-6 hodin letu, většinou s přestupem, záleží na letecké společnosti

Letecké společnosti: Alitalia, Swiss, Air France, Lufthansa

Autobusem/Autem:

Praha - Florencie       1033 km/ 9:41 hod

Poptávkový formulář

Florencie, Toskánsko - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné