Zábava, adrenalin a víno Attilova kraje

Objevme společně krásy toho rovinatého a přesto zajímavého a rozmanitého kraje – navštívíme  národní park a vyzkoušíme různé vodní aktivity. Největší jezero střední Evropy, Balaton, nabízí mnoho zajímavých aktivit. U "Maďarského moře" lze i aktivně odpočívat. Celá oblast je protkána cyklostezkami. Nevšední podívanou zaručují také jeskynní systémy. Dominantami kraje jsou středověké hrady, rozkládající se na mírných vyvýšeninách. Maďarsko poskytne všechny druhy relaxu - dobré jídlo, lázeňství i sportovní aktivity.

Maďarsko je mnoha lidmi vnímáno jako země lázní, vína a ostrých jídel. Dnešní tvář Maďarska vznikla kombinací mnoha vlivů, jak z původního domova Maďarů na Uralu, tak nejrůznějších vlivů evropských.  Maďarsko je převážně rovinatá nebo mírně zvlněná země, a to díky poloze v Panonské pánvi. Relativně hornaté je pouze severní pohraničí, kam zasahují Vnitřní a Západní Karpaty. Zde v pohoří Mátra se nachází i nejvyšší bod Maďarska, hora Kékes (1015 m). Hlavním tokem maďarského vodního systému je Dunaj (Duna), druhou nejdůležitější řekou je Tisa (Tisza).

Balaton je největší jezero ve střední Evropě, které se nachází v Maďarsku. Je to oblíbená turistická destinace pro mnoho lidí, kteří si užívají jeho krásné pláže, termální prameny, historické památky a vinné sklepy. Balaton má rozlohu 596 km², délku 78 km a maximální hloubku 11 m. Jeho hlavní přítok je řeka Zala a jediný odtok je kanál Sió.

Neopomenutelnou součástí maďarské kultury je také maďarská kuchyně. Snad nejznámějším prvkem maďarské kuchyně je paprika, bez ní by byla nepředstavitelná gulášová polévka, perkelty,  paprikáš, tokáň, rybářská polévka "halászlé“ nebo čabajka. Z nápojů je nejznámější maďarské víno, hlavně tokajské.

Aktivity firemního zájezdu

Na kole podél Balatonu

Cyklistické výlety v této oblasti jsou velmi nenáročné a pohodové. Podél celého Balatonu (a jeho přilehlého okolí) je hustá síť značených cyklistických stezek s velikým množstvím zastávek na koupání, návštěvu památek a případné občerstvení v místních vinařských sklípcích.

Vinařství Laposa - Badacsony

Vyhlášená vinařská oblast Badacsony nabízí množství malých i větších vinařství. Laposa je právě jedním z těch větších, vhodných právě pro firemní degustační večery s cimbálovou kapelou a bohatým rautem. Laposa vyznává tradiční hodnoty maďarského vinařtví propojené s moderními technologiemi.

Jachting na Balatonu

Největší evropské sladkovodní jezero, jehož vodní plocha je 600 km2, jeho délka je 77 km je tak ideálním místem pro jachting. Přístaviště pro plachetnice jsou podél celého pobřeží, více však ve výchdní části Balaton. Největší komerční plachetnicová základna pro firemní plavby je v Balatonfüred. Plachetnice na balatonu mají klidnou hladinu, stabilní vítr a spoustu možných přístavů - ideální místo pro víkendový jachting.

Jeskynní jezero Tapolca

Objevte jedinečný jeskynní systém, který je po většinu roku zatopený a jediná možná prohlídka je s pomocí lodičky.

Prohlídka národního parku oblasti Kis-Balaton

Návštěva přísně chráněného území Kis Balaton s profesionálním průvodcem. Navštívíte tak jednu z nejvýznamnějších ptačích rezervací v Evropě, kde mimo 250 různých druhů ptáků, uvidíte i řadu dalších vzácných rostlin a zvířat.

Prohlídka / treking v jeskyni Csodabogyós

Poblíž Balatonu u městečka Balatonederics, v krásném lese Balatonského národního parku, je přísně chráněná jeskyně Csodabogyós, která je zčásti přístupná veřejnosti. Prohlídka více než 5 km dlouhé jeskyně trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny. Každý účastník obdrží speciální kombinézu, přilbu a svítilnu. Tento adrenalinový jeskynní treking vyžaduje nejen pevné nervy ale i fyzickou připravenost a obratnost.

Historický turnaj v aréně hradu Sümeg s hradní hostinou

Program začíná drezůrou Andaluských koní za doprovodu hudby, kde účastnící mohou sledovat široký repertoár tradiční španělské jezdecké školy. Následuje rytířský turnaj, který je veden v duchu středověké doby.

Tipy na ubytování

Hotel Yacht Wellness & Business **** Siofók

Hotel Yacht Wellness & Business se nachází na krásném místě přímo u jezera v přístavu Siófok. V roce 2016 byl kompletně zrekonstruován a nabízí prostorné wellness centrum, výbornou kuchyni, elegantně zařízené klimatizované pokoje a apartmá s výhledem na Balaton. V restauraci s  výhledem na zakotvené plachetnice si můžete vychutnat jídla místní i mezinárodní kuchyně. Firemní skupiny mohou využít prostorné bohatě vybavené a flexibilní konferenční zázemí v nejvyšším patře hotelu.

HOTEL KAPITANY WELLNESS **** SÜMEG

Hotel Kapitany Wellness najdete přímo pod hradem Sümeg u silnice 84. Nabízí kompletně vybavené wellness centrum, bezplatné Wi-Fi, parkování zdarma a snídaně formou bufetu. Wellness centrum nabízí krytý bazén v orientálním stylu, parní lázeň, venkovní bazén, jacuzzi a několik druhů saun. Wellness procedury zahrnují léčebné a omlazující masáže, relaxační koupele i různé fitness programy.

Doprava Autem/Autobusem

Praha – Siofók     500 km / 4 h 57 min (přes Brno, Bratislava, Györ)

Brno – Siofók     302 km / 3 h 20 min (přes Bratislava, Györ)

Poptávkový formulář

Balaton Siofók, Maďarsko - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné