Za krásami vod a strání Solné komory

Nádherná oblast Solné komory nabízí nepřeberné možnosti programu. Kulturně historické bohatství a krása alpské krajiny láká k poznávání, turistice a projížďce po jednom z mnoha jezer.

Salzkammergut (česky Solná komora) je oblast ve středním Rakousku.  Solná komora se rozkládá na území tří rakouských zemí Horního Rakouska, Štýrska a Salcburska. Keltové zde jako první na světě začali využívat přírodní zásoby soli. Sůl dala název celé oblasti. Sůl ze Solné komory se vyvážela i do Čech, kvůli tomu byla v letech 1827 – 1836 zprovozněna koněspřežná dráha z Gmundenu přes Linec do Českých Budějovic.

Solná komora se nachází východně od Salzburgu v předhůří masivu Dachstein. Horští velikáni se zde zrcadlí ve více jak 70 temně modrých ledovcových jezerech. Celá oblast solné komory se stala vyhledávaným lázeňským a turistickým cílem a právem je označována jako jedno z nejkrásnějších míst v Evropě. V roce 1997 byla jižní část Solné komory v okolí Dachsteinu a Hallstatu zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO.

Aktivity firemního zájezdu

Via ferrata nad Hallstatským jezerem

Náročnost zajištěných cest se pohybuje nejčastěji B, C. Polezeme na první pohled hladkými stěnami, hřebínky i komíny a vyzkoušíme si řadu technických pomůcek jako žebříky či lávky.  

Prohlídka historického městečka Hallstatt

Nenáročná procházka s okouzlujícími výhledy na jezero a velikány svírající tuto vodní plochu připomínající severské fjordy. Dále se mohou účastníci těšit na okružní plavbu lodí po Hallstatském jezeře a možnost nákupů v místních stylových obchůdcích.

S kolem kolem Loseru zpět k Hallstattskému jezeru

Autobusem dorazíme pod horský masiv Loser, kde u salaše Blaalm nasedneme na svá kola a prořízlým kaňonem podél horského potoka Rettenbach pojedeme cca 17km dlouhým downhillem až do císařského lázeňského městečka Bad Ischl. Odtud již po rovině dojedeme k Hallstatskému jezeru / městečku Hallstatt.

Vyhlídka Five-fingers / Krippenstein

Nejkrásnější vyhlídka v Alpách, která ční nad více 400 m hlubokou propastí v oblasti Hallstatt-Dachstein. Konstrukce připomínající tvar ruky – odtud také jméno 'Five Fingers' – má pět různých můstků o rozměrech asi 4x1m. Tyto můstky umožňují jedinečné zážitky.

Prohlídka císařského městečka Bad Ischl

Procházka císařským městečkem kolem císařské vily, letní rezidence Sisi a císaře Františka Josefa.

Treking v jeskyni Koppenbrüllerhöhle

Adrenalinová túra nitrem aktivní jeskyně filtrující proudy vody protékající dachsteinským masivem. Cesta skýtá nevšední zážitek na visutých chodníčcích, provazových žebřících či protahováním se úzkými, zpola zatopenými“ průlezy.

Celodenní výlet na horu Schafberg (1783 m.n.m)

Příjemný celodenní výlet na osamocenou horu, ze které je vidět za dobré viditelnosti až 15 jezer Solné komory.  Pro zdatnější možno pěšky ( nahoru nebo pouze dolů ) pro ostatní výjezd Vláčkem. Alternativou pro výstup či sestup může být nejstrmější ozubnicová železniční dráha.

Výlet kolesovým praníkem po jezeře Wolfgangssee

Spojený s prohlídkou a nákupy v městečkách St. Wolfgang a St. Gilgen, neodlučitelně spjatých s životem slavného skladatele.

Tipy na ubytování

G'SUND & NATUR HOTEL DIE WASNERIN **** Bad aussee

Tento 4hvězdičkový hotel se těší jedinečné poloze na náhorní plošině nad Bad Aussee, v úchvatné krajině štýrské Solné komory a otevírá se z něho překrásný panoramatický výhled na Dachstein. G'sund & Natur Hotel Die Wasnerin stojí přímo u jednoho z nejkrásnějších golfových hřišť v Alpách.

HOTEL GOLDENES SCHIFF  **** Bad Ischl

Tento rodinný 4hvězdičkový hotel se nachází u řeky Traun v centru Bad Ischlu. Nabízí oceněnou restauraci, lázně a Wi-Fi zdarma. Lázeňské centrum Eurotherme odtud leží 2 minuty chůze a hosté hotelu v něm mají 10% slevu. Goldenes Schiff disponuje business centrem a barem s krbem. Z hotelu se hosté dostanou krátkou procházkou k císařské vile a k rezidenci skladatele Franze Lehára. Za využití soukromého parkoviště hotelu Goldenes Schiff se neplatí. Na vlakové nádraží v Bad Ischlu je to 600 metrů. 

Hotel Scalaria Event resort ****S St. Wolfgang

Filozofii Scalaria lze shrnout jako ‚překvapte, inspirujte, ohromte‘. Scalaria Event resort kombinuje inovativní budovy bohaté na nápady s vysokou úrovní moderních eventových technologií - vše je podřízeno přání zadavatele a absolutní spokojenosti všech hostů. Hotel je vyhledáván především pro velké firemní akce zasazené v krásné přírodě Solné komory na břehu Wolfgangsee. Hotel disponuje 210 pokoji, množstvím rozličných restaurací a téměř nekonečnými konferenčními a kongresovými možnostmi.

Doprava Autem/Autobusem

Praha - Bad Ischl      314km / 3h 43min (přes České Budějovice, Linz)

Brno - Bad Ischl      369 km / 3h 35min (přes Vídeň, Linz)

Poptávkový formulář

Solná komora, Rakousko - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné