Zelené srdce Rakouska

Štýrsko je půvabná země hor a lesů, vinic a ovocných sadů, krásných měst a výstavných vesniček. Oblíbený kraj, nazývaný „Štýrská oblast termálních pramenů“ se nachází jen 65 km jihovýchodním směrem od zemského hlavního města Grazu. Dopřát si zde můžete originální lázeňskou relaxaci, ale i sportovní aktivity pro zlepšení vaší vitality.

Štýrsko je spolková země na jihovýchodě Rakouska. Zajímavostí je, že bylo krátkou dobu součástí svazku českých a alpských zemí pod vládou Přemysla Otakara II. – fakticky od roku 1261 do 1276.

Rozlohou je druhou největší rakouskou spolkovou zemí. Její rozloha činí 16 388 km2. Lesy této země pokrývají 60 procent území a díky tomu je nejzelenější spolkovou zemí Rakouska, které se přezdívá „Zelené srdce Rakouska“.

Dopřát si zde můžete lázeňskou relaxaci, ale i sportovní vyžití a to při pěší turistice nebo na nenáročných cyklostezkách, díky kterým odhalíte krásy zdejší krajiny. Ve střediscích jako jsou Bad Radkersburg, Bad Gleichenberg, Loipersdorf, Bad Blumau, Bad Waltersdorf a Sebersdorf si můžete užít termální ozdravné prameny, které tryskají z hlubin země přímo do bazénů.

Vyhledávané jsou místní speciality z dýní, prvotřídní sýry, lahodná čokoláda Zott nebo třeba exkluzivní vína a domácí pálenky.

Aktivity firemního zájezdu

Prohlídka lázní Bad Blumau s průvodcem

Objevíte Afroditiny lázně s masážním ostrovem, zahradu čtyř elementů, moderní solárium a restauraci. Síla léčebného pramene Vulkania s léčebným jezírkem, nejteplejšího (110 stupňů Celsia teplota na výstupu) a nejvíce mineralizovaného léčebného pramene ve Štýrsku. blsl sdkd dkd dkd dk dkdklls slsleodl dkdiodle

Návštěva města Graz

Ihned při první zastávce si ověříme, že město Graz má jedno z nejkrásnějších, největších a nejkompaktnějších historických center ze všech měst ve střední Evropě. Ze Zámecké hory Schlossberg Vám nabídne nádherný panoramatický výhled na všechny světové strany. Odtud pak můžete obdivovat typické červené střechy domů – jsou součástí světového kulturního dědictví.

Mezi další zastávky, které určitě nejde opomenout, patří návštěva architektonicky působivé a neobvyklé konstrukce Kunsthaus - Domu umění. Po kultuře se přesuneme na ochutnávku piv a místních lahůdek do místního pivovaru. 

Poklidný cyklistický výlet

Výlet po malebném okolí Bad Blumau se zastávkou na hradě Riegersburg.

Riegersburg - tento mohutný hrad stojí na čedičové skále a je z něho nádherný výhled na okolní lesy a vinice. Tato pevnost, největší pevnost křesťanství nebyla nikdy dobyta a patří mezi největší rakouské hrady.
Jednou ze zastávek je prohlídka v Göllesově manufaktuře na výrobu pálenek a octa. Zde se již po čtyři generace zabývají výrobou ušlechtilých pálenek, likérů a nejrůznějších octů z nejlepších druhů štýrského ovoce.
Sladkou pauzu zažijete v čokoládovně Zotter, kde se při prohlídce manufaktury za doprovodu průvodce dostanete po skleněných cestách do světa čokolády. Zde se kromě vydatného ochutnávání dozvíte i celý příběh o proměně kakaových bobů v čokoládu, kterou si pravidelně objednává i anglická královna.

Ochutnávka lahodných sýrů z lokální produkce

Návštěva bývalého dolu na stříbro v Arzbergu, kde zraje speciální druh sýra hluboko pod zemí. V mimořádném prostředí stříbrného dolu se dozvíte vše o této lahůdce, kterou budete moci samozřejmě i ochutnat.

Hora Erzberg aneb Jak chutná havířina

V pracovním oděvu havířů budete sjíždět v havířských vozíčcích do podzemního dolu, kde se rozkládá 40 km dlouhý labyrint štol, které protínají horu v 7 různých úrovních. Zde se seznámíte se všemi etapami těžby železné rudy a prohlédnete si těžební stroje a nástroje.
Velkou atrakcí je také jízda největším taxíkem na světě, který vás proveze po terasovitých stupních povrchového dolu. Už jenom nastupování do obou obřích vozidel - Haul I a II - o váze 55 tun a výkonnosti 860 koní je velkolepý zážitek.

Nejbližší GOLF

GC Bad Waltersdorf (4km)

Golfschaukel Lafnitztal Stegersbach (12km)

Thermengolfclub Fürstenfeld-Loipersdorf (19km)

Tipy na ubytování

ROGNER BAD BLUMAU *****

Rogner Bad Blumau v samém srdci štýrského termálního regionu není jen lázeňský hotel, ale tzv. "Gesamtkunstwerk" ("komletní umělecké dílo"), navržené známým rakouským architektem Friedensreichem Hundertwasserem.

Rogner Bad Blumau je objevitelskou cestou. Listnaté střechy, kulaté tvary, barevné fasády a zlaté kopule, obklopené poli a loukami, vytvořily živoucí umělecké dílo. Unikátní minerální pramen Vulkania je sopečného původu, soustřeďuje se v léčivém jezeře Vulkania a zahrnuje i podvodní hudbu. Při koupání v tomto prameni vám voda na dotek připadá jako hedvábí.

Kromě 2 400 různých oken a 330 sloupů se hotel pyšní také bazénovým a termálním světem s 11 různými krytými a venkovními bazény, vířivkami, vlnobitím a dětskými brouzdališti. K dispozici je také minerální pramen Melchior a saunový svět s různými saunami a relaxačními místnostmi.

Spa Therme Blumau jsou jednoznačně nejoriginálnější z originálních lázní v Rakousku, které stojí za to vidět.

Doprava autem / autobusem

Praha - Rogner Bad Blumau     474 km / 4 h 40 min

Brno - Rogner Bad Blumau     275 km / 2 h 55 min

Poptávkový formulář

Štýrsko, Rakousko - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné