Za motory, módou a specifickou kuchyní

Miláno je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Milano. Je slavné jako město obchodu, bank a módy, jako sídlo opery La Scala a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Samo město má 1,3 milionu obyvatel, s rozsáhlou a souvislou okolní aglomerací až 4 miliony. Je kulturním, historickým a moderním městem severní Itálie. Známé předměstí Monza se pyšní světově známým Okruhem v Královském parku v Monze, který hostí Velkou cenu Itálie od roku 1923. Má zcela jedinečnou atmosféru díky desetitisícům italských fanoušků, bouřlivě podporujících vozy Ferrari. Navzdory šikanám se jedná o nejrychlejší okruh celého mistrovství světa. Miláno je dnes důležité obchodní a průmyslové centrum. V Miláně je řada velkých bank, sídlo velkých firem (Pirelli, Alfa Romeo aj.) a pravidelných veletrhů FieraMilano. Milán je významný železniční a dálniční uzel a má dvě mezinárodní letiště. Říká se mu také Mekka módy a designu.  Většina předních italských módních značek, jako je Valentino, Gucci, Versace, Prada, Armani a Dolce & Gabbana sídlí v současné době v tomto městě.

Jako většina měst v Itálii má i Milán a jeho okolí svou vlastní regionální kuchyni, která, stejně jako lombardská kuchyně obecně, používá častěji rýži než těstoviny, a téměř nepoužívá rajčata. Milánská kuchyně zahrnuje “Cotoletta alla Milanese”, neboli obalovaný telecí řízek smažený na másle. Dalšími typickými pokrmy jsou dušená vepřová žebírka s klobásou a hlávkovou kapustou, “dušená telecí kost s morkem s omáčkou zvanou gremolata, rizoto se šafránem a hovězím morkem, dušené dršťky s fazolemi, dušené hovězí nebo vepřové maso na víně s brambory. Sezónní pečivo zahrnuje  lívance posypané cukrem a “Tortelli” (smažené kulovité sušenky). Nejznámějším milánským sýrem je gorgonzola ze stejnojmenného nedalekého města, přestože dnes sídlí hlavní výrobci gorgonzoly v Piemontu.

Aktivity firemního zájezdu

Prohlídka severoitalského města Milano

Návštěva skvostné gotické milánské katedrály Duomo di Milano i s procházkou po její střeše. Shlédnout můžete i skvostné dílo Poslední večeře páně.

Formule 1

Zažijte zcela jedinečnou atmosféru na tribunách okruhu formule 1 v Monze. Po celém světě je okruh znám především díky kultovní zatáčce Parabolica či dvojzatáčce Lesmo. Doplňte desetitisíce italských fanoušků bouřlivě podporujících vozy Ferrari.  

Lago di Como a Lago Maggiore

Pro milovníky klidu a přírody se nabízí výlet na sever Itálie. Užít si můžete projížku po jezeře Lago di Como. Ještě krásnější projížďka vás čeká po jezeře Lago Maggiore, kde lze navštívit i palác vystavěný na malém ostrově.

Návštěva muzea Ferrari

Opravdový zážitek. Tento svatostánek motorismu otevřený v roce 2012 se rozkládá v šesti halách navržených českým architektem Kaplickým. Muzeum se nachází nedaleko města Modena.

Bergamo

Kdo by ještě zatoužil po historických památkách, může ho čekat prohlídka oblasti plné krásných hradů a pevností.

Ubytování

E.C.H.O MILANO**** , STARHOTELS

Tento ekologický hotel se nachází pouhých pět minut chůze od milánské katedrály. Nabízí moderní pokoje s interiérem v uklidňujících béžových tónech s květinovými motivy na stěnách. Hotel se nachází 50 km od letiště, bezprostředně v centru Milana a 15 km od závodiště v Monze.
 

GRAND HOTEL DINO**** , LAGO MAGGIORE

  
Grand Hotel Dino stojí na břehu jezera a skýtá nádherný výhled na jezero Maggiore. Tento velký a elegantní hotel nabízí vnitřní i venkovní bazén a wellness centrum. Všechny pokoje mají výhled na hory nebo jezero a některé vlastní balkon. Hotel se nachází 50 km od letiště, 80 km od centra Milana a 90 km od závodiště v Monze.

Doprava Letecky/ Autem/ Autobusem

Letecky

Do této lokality doporučujeme využít služeb leteckého dopravce ČSA. Let je přímý a netrvá déle než 1,5 hodiny. Dostanete se na letiště Malpenza.

Autem / autobusem

Nejkratší cesta autem z Prahy vede přes Plzeň, dále přes Německo (Mnichov, Memmingen, Bregenz) a Švýcarsko (Chur, Lugano).

Praha – Milano: 866 km / 8:30hod.

Milano lze navštívit v průběhu celého roku - finále Grand Prix Formule 1 na královském okruhu Monza se však koná zpravidla na začátku září.

Poptávkový formulář

Itálie, Monza GP a Miláno - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné