Slovinsko nejen na raftu

Městečko Bled je bezpochyby jedním se symbolů Slovinska. Leží na břehu stejnojmenného jezera. Samotné jezero ledovcového původu je vhodné pro vyjížďku nebo koupání. Oblast je dobrým výchozím bodem jak pro rafting na řece Sávě tak pro výlet do soutěsky Vintgar.

Bled je označení nejen pro město, ale také pro územně-správní jednotku na severozápadě Slovinska na úpatí Julských Alp. Bledské jezero, jež je napájeno podzemními vřídly a je obemknuté ze tří stran horami, vytváří specifické a klimatické lázně, v nichž uzdravuje jedinečné mikroklima, termální prameny a turistika či jiné sportovní aktivity. První lázeňský dům postavil v Bledu v roce 1858 švýcarský lékař Arnold Rikli, specialista na přírodní léčebné metody. V Rikliho lázních se úspěšně léčily zejména migréna, vysoký krevní tlak či revmatismus. 

Aktivity

Rafting na řece Sáva

V rámci raftingového programu jsou účastníci seznámeni s bezpečností a základní technikou pádlování a chování se na divoké vodě. Nádherný rafting je na řece Sávě zaručen. Možné je vybrat si ze dvou úseků – pro úplné začátečníky a pro pokročilejší.

Další možnost raftingu – řeka Soča

Rovněž velmi oblíbená řeka pro vodní aktivity tekoucí mezi vysokými kopci Julských Alp. Raftovací výlet začíná v obci Bovec vzdáleném od Bledu cca 90km (autobusem cca 2hod jízdy).

Canyoning

Pro milovníky adrenalinu je tato oblast Slovinska též velmi příznivá pro canyoning. Kvalitní výzbroj a instruktáž je samozřejmostí. Lze si vybrat z jednodušší - Jeremečica canyon a náročnější varitanty - Gremečica canyon. Silný zážitek je zaručen i díky dramatickému rázu krajiny.

Návštěva hradu Bled

Bledský hrad je podle písemných pramenů nejstarším hradem ve Slovinsku. Hrad se tyčí na strmé skále, 130 metrů nad hladinou ledovcového Bledského jezera. Na něj, stejně jako na ostrůvek s kostelem, město Bled a blízké Julské Alpy je z hradních teras nádherný výhled.

Soutěska Vintgar

Soutěska Vintgar je jedním z nejzajímavějších přírodních jevů ve Slovinsku. Prudké nárazy proudu řeky Radovny vymlely z kamenů mostky, tůňky a další bizarní tvary, opravdu se je na co těšit. Samotná soutěska je dlouhá 1600m a je zakončena 26 metrovým vodopádem Šum. Cesta soutěskou vede po dřevěných můstcích.

Vyjížďka na horských kolech

Klidný výlet po rovinatých stezkách kolem jezera Bled s možností zastávek v hospůdkách s překrásným výhledem na jezero a okolní hory. Kapacita výletu od 10 do 25 osob.
 

Ubytování

HOTEL GOLF ****, Bled

Hotel Golf se nachází v samém centru městečka Bled. Hotel nabízí nádherné výhledy na skelnou hladinu jezera, na Bledský hrad s monumentálním pozadím alpských vrcholků.

PARK ECO HOTEL*****, Bohinj

Luxusní 5hvězdičkový Bohinj Park Hotel byl otevřen v červnu 2009. Je oázou klidu a pohodlí a nachází se na okraji národního parku Triglav, 6,5 ​​km od jezera Bohinj. Bohinj Park je první ekologický hotel ve Slovinsku. Svojí polohou je výborným výchozím místem pro rafting na Sava Bohinjka, k vodopádům Bohinj a kaňonu Jeremečica.

Doprava Autem/Autobusem

Praha - Bled        600km / 7h            (přes České Budějovice, Linz, Salzburg a slovinský Villach)

Poptávkový formulář

Slovinsko, Bled - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné