Zelený ostrov snů

Na Madeiře můžete nalézt několik světů najednou i přes její zdánlivě malou plochu. Nádherné bujné zelené hory, zčásti podobné jižní Americe, přímořská městečka i úchvatné výhledy na modro-modrý širý oceán. Tento rozkvetlý ostrov uprostřed Atlantského oceánu nadchne příznivce aktivního trávení volného času.

Madeira vás uchvátí i rozmanitou přírodou, na výletech podél levád budete míjet vavříny a eukalypty, volně zde rostou i orchideje, hortenzie nebo fuchsie. Na ostrov proto rádi jezdí i milovníci květin a tropických zahrad. Když navíc ochutnáte místní víno a čerstvé grilované ryby, na Madeiru jen tak nezapomenete. Ostrov "věčného jara" nabízí díky svým teplotám ideální podmínky pro hraní golfu na unikátních hřištích.

Aktivity

Jedinečnost města Funchal

Výlet lze zahájit výjezdem lanovkou do čtvrti Monte. Na tomto vrcholku lze navštívit tropickou zahradu a poobědvat. Cesta zpět je zajištěna ve speciálních „košících“. Celý den lze završit posezením v některé z restaurací či procházkou večerním městečkem.

Pozorování velryb a delfínů z katamaránu

Komfortní katamarány vás provezou podél jižního pobřeží Madeiry. Během cesty bude třeba mít zraky nastraženy. Kapitáni ale zaručují vysokou pravděpodobnost zahlédnutí delfínu a velryb, výjimečně lze vidět i želvy. Během projížďky se také můžete těšit na zastávku na koupání v průzračné vodě pod obrovským útesem 'Cabo Girão'.

Nekonečná pláž ostrova Porto Santo

Samotná Madeira nenabízí mnoho písečných pláží. Pro milovníky plážové relaxace se doporučuje vyrazit lodí na ostrov Porto Santo, kde na vás čeká 7mikilometrová písečná pláž. Cesta lodí z Funchalu trvá zhruba 2 hodiny.

Levády

Tropické krásy ostrova můžete obdivovat při procházce podél některé z levád. Dostanete se také na náhodní plošinu, která je pokrytá mystickým vavřínovým lesem.

Koupání v přírodních jezírcích 

Během tohoto výletu objevíte přírodní krásy ostrova. Těšit se také můžete na koupání v přírodních jezírkách na samotné hraně oceánu. 

Golf

Ostrov "věčného jara" nabízí díky svým teplotám ideální podmínky pro hraní golfu.

PALHEIRO GOLF - Golfové hřiště Palheiro je situováno blízko tropických zahrad, které jsou známé díky své bujné vegetaci. Toto hřiště nabízí úžasný výhled na hlavním město Funchal, na Atlantický oceán a ostrovy Desertas, které patří také k Madeiře. Pozornost hřiště přitahuje především díky fairways a pečlivě připravovaným greenům, které se rozprostírají mezi krásnými dospělými stromy.

SANTO DA SERRA - Jedná se o jedno z nejzvláštnějších evropských golfových hřišť. Leží v horách velice blízko vesničky Santo de Serra a je pokryto nesčetným počtem druhů rostlin a stromů. Nejobdivovanější jamka je č. 4 (Par 3), kde se musí hrát skrz rokli s velmi hustým porostem. Toto hřiště poskytuje krásný výhled na hory a překrásné panorama mísící se s modří nebe a oceánu.

Coasteering

Tato nová aktivita téměř vznikla na Madeiře. Během cesty účastníci následují trasu podél pobřeží. Je třeba plavat, skákat do vody, chodit i lézt po kamenech. Touto činností objevíte ostrov z oceánu s adrenalinovým nádechem.

Canyoning

Canyoning spočívá v průzkumu řeky a překonávání překážek v jejím korytu. Bezpečnost je zaručena. Účastníci objeví skryté přírodní poklady madeirského vnitrozemí.

Potápění a šnorchlování

Madeira nabízí i krásy vodního světa. Pro začátečníky doporučujeme šnorchlování, místní dive centra však nabízí zapůjčení výstroje a odbornou instruktáž.

Stand up paddle - sup

Zajímavý pohyb po hladině oceánu pomocí boardu a pádla je zajímavý jak pro začátečníky tak pro pokročilé milovníky vodních sportů.

Ubytování

CHOUPANA HILLS Resort&Spa

Resort a lázně Choupana Hills leží zhruba 10 minut od rušného města Funchalu. Je umístěn v zalesněné oblasti, na vrcholku hory přímo nad botanickou zahradou. Tato velkorysá usedlost nabízí fantastický výhled na zátoku a Atlantský oceán.

HOTEL GALOSOL****

Tento plážový rezort se nachází v obci Caniço na ostrově Madeira, 20 minut jízdy autem od centra města Funchal, a nabízí posilovnu, masážní služby, kosmetické procedury, 4 restaurace, 3 bazény i panoramatický výhled na moře.

Čtyřhvězdičkový Galo Resort Sport Hotel Galosol poskytuje pokoje s balkonem a panoramatickým výhledem na moře. Hotel Galosol má také restauraci připravující pokrmy místní a mezinárodní kuchyně, které si lze vychutnat na terase s výhledem na oceán.

Doprava Letecky

Praha - Funchal 4 h 35 min (přímý let nebo 1 mezipřistání)

Letecké společnosti: Travel service, Tap Portugal (mezipřistání Lisabon)

Poptávkový formulář

Madeira - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné