Rovina Burgenlandu na kole

Burgenland je nejvýchodnější a třetí nejmenší rakouská spolková země. Hlavním městem je Eisenstadt. Severní rovinatá část je z velké části zaplněna Neziderským jezerem a je silně pod vlivem Maďarska, v hornatém středu a jihu je mnoho hradů, zámků a klášterů.

Tato oblast nabízí spoustu možností, jak zde aktivně relaxovat a vychutnat si místní gastronomii. Výhodou je mírné panonské klima, které umožňuje využít zdejší krajinu celoročně jako například cykloturistikou, pěší turistikou nebo projížďkou na koních. Oblast čítá něco okolo 2.500 kilometrů cyklistických tras – s výběrem různých obtížností od pohodových projížděk až po náročně traily pro horská kola. Velice oblíbená je Cyklistická stezka kolem Neziderského jezera, která je dlouhá 138 km. 

Bezpochyby velkým lákadlem je Neziderské jezero, které  poskytuje celoroční sportovní vyžití jak pro individuální hosty tak i pro firemní aktivní zájezdy. Přes letní měsíce je to jeden z nejvyhledávanějších jachtařských a surfařských koutů Evropy. V chladném období využívají zamrzlou plochu především bruslaři a oblíbené je i plachtění po ledě. 

Nevšední zážitek nabízí zdejší kuchyně složená ze specialit z lokálních surovin a chovů, o kterých nikde jinde ani neuslyšíte. Tradiční recepty například z domácích zvířat jako je prase Mangalica a šedý skot jsou na jídelních lístcích zdejších restaurací stejně jako třeba candát nebo kapr z Neziderského jezera.

Kvalitní vína zde mají také své výsostné postavení, například vinařské rarity jako výběr ze sušených hroznů, známé ledové víno nebo liščí víno Uhudler, ale také stolní vína jako středoburgenlandská frankovka. 

Aktivity firemního zájezdu

Výlet na kolech po okolí Neziderského jezera

Cyklostezka "Neusiedler See Radweg" patří k nekrásnějším a nejrozmanitějším cyklistickým stezkám, vedoucím kolem největšího středoevropského stepního jezera. Díky novým designovým odpočívadlům, jedinečné přírodě a kulturním klenotům je jízda po této cyklostezce plná objevování a nezapomenutelných zážitků.

Speciální večeře v přírodě – Safari gulasch

Objevte život za soumraku v nízkých porostech Neziderského jezera. Průvodce – strážce parku vám poradí jak a kam se dívat. Na konci této noční stezky na vás čeká příjemné posezení u ohně s připravenou večeří – hovězím gulášem a sendviči

Windsurfing a jachting na Neziderském jezeře

Ideální povětrnostní podmínky a středomořské klima činí z regionu Neziderského jezera jedinečnou oblast pro jachtaře a surfaře. Díky zkušeným instruktorům zdokonalíte své dovednosti, případně se naučíte jejich základům. 

Celodenní výlet do Vídně

Nechte se hýčkat hezkou procházkou kolem nádherných monumentálních staveb s dostatkem zeleně a klidných míst. Budete mít možnost jít okolo Univerzity, Radnice s hezkým Radničním náměstím a dále mineme Parlament. Dále na náměstí Marie Terezie lemovaným třemi muzejními budovami a „parkem“ Heldenplatz a další.

Po výtečném obědě a sachr dortu v hotelu Sachr se přesuneme z centra na zámek Schönbrunn s rozlehlými zahradami a nejstarší zoo na světě. Po prohlídce krásného zámku dojedeme k Vídeňskému lesu, kde přestoupíme na vláček, který nás vyveze až na Kahlenberg. Ocitnete se uprostřed vinic se skvělými sklípky a vinárničkami. Od zdejších sklípků budete mít neopakovatelný výhled ze zdejší terasy nejen na vinice, ale i na celou Vídeň.

Návštěva St. Martins Safari aneb co uvidíš v rákosí?

Navštivte některé ze zapomenutých částí Národního Parku se zkušenými průvodci. Vybrat si můžete mezi trasami 5km a 8km podle toho na jak velké dobrodružství se cítíte. V národním parku můžete sledovat divoká zvířata ve svém přirozeném prostředí z různě vysokých pozorovatelen s pomocí Swarovski dalekohledů.

Tip na ubytování

ST. MARTINS THERME & LODGE ****

Hotel St. Martins Therme & Lodge na břehu vlastního jezera vedle národního parku Neusiedlersee-Seewinkel v sobě spojuje ubytování se vzrušující atmosférou v safari stylu s nejnovějším lázeňským zařízením. Budovy byly harmonicky začleněné do úchvatné krajiny okolní přírodní rezervace, přitom ale nabízejí nejmodernější luxus a styl.

Každý pokoj hotelu St. Martins Therme & Lodge se může pochlubit vlastním balkonem, koupelnou s denním světlem, TV s plochou obrazovkou se satelitním příjmem a kabelovým připojením na internet.

V restauraci se podává místní chutná kuchyně, kterou je spolková země Burgenlandsko proslulá, v nabídce je i výběr kvalitních místních vín.

>>  více informací

Doprava Autem/Autobusem

Praha – St. Martins Lodge            378 km / 3 h 32 min

Brno - St. Martins Lodge               179 km / 1 h 54 min

Poptávkový formulář

Neziderské jezero, Rakousko - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné