Smaragdový ostrov Středomoří

Ostrov Sardinie – často nazýván Karibikem Středomoří či „Smaragdové pobřeží“, pro svou až neuvěřitelně průzračnou barvu moře v nesčetných odstínech modré a zelené barvy, díky kterému je tak obdivován a vyhledáván. Průzračné pláže lákají ke koupání a k jachtingu.

Sardinie (italsky: Sardegna, sardinsky: Sardigna, Sardinna nebo Sardinnia) je autonomní oblast a ostrov na jihozápadě Itálie o rozloze 24 090 km² ve Středozemním moři. Samotný ostrov Sardinie je druhým největším ostrovem Středozemního moře (po Sicílii), ležícím mezi Apeninským poloostrovem, Španělskem, Korsikou a Tuniskem. Přístup je nejčastější lodí z Itálie anebo Korsiky přes Bonifácký průliv.

Sardinie nabízí nádherné přírodní scenérie, jako např. skalnatá oblast Aggius se zajímavými stometrovými oblými monolity. Na severním pobřeží u Capo Testa vystupuje přímo z moře pás 60–90 m vysokých, oblých balvanových kup nebo efektní červené skalní stěny vystupující přímo z vody u Arbataxu.

Aktivity

Na motorových člunech jižním pobřežím

Čeká na vás adrenalinová jízda na rychlých zodiacích rozrážející vlnky pod přídí. Nenechte si ujít úchvatné scenérie rozeklaných útesů, dlouhých kos vybíhajících do tyrkysového moře a pozůstatky opevnění z dob středověké nadvlády Španělů, zejména pak hlídkové věže. Za povšimnutí však stojí také antické stavby. Snad každému pak musí být příjemné koupání a šnorchlování v zátokách přístupných pouze z moře, či návštěva pláží s krásným lehce nažloutlým pískem.

Cyklistický výlet po pobřeží

Sardinské jižní pobřeží poskytuje cyklistům skutečně nezapomenutelný zážitek – rovinatý, leč pestrý terén, single track nad skrytými zátokami a všudypřítomné výhledy na tento exotického středomořský kraj.

Prohlídka města Cagliari

Objevte tajemství města Cagliari, které je po staletí obdivované pro svou barevnost a krásu. Moderní město se zachovalou punsko-římskou výstavbou se silným vlivem španělské architektury si vysloužilo přídomek sluneční město. At už navštívíte  Marinu, což je přístavní čtvrť lemovanou palmami a obchůdky s pohlednicemi a suvenýry, které jsou chráněny před sluncem podloubím, nebo Castello - zámeckou čtvrť, nacházející se na kopci nad přístavem. Středomořská atmosféra a architektura vás pohltí.

Námořní jachting

Výuka či jen oddechový výlet na luxusních oplachtěných jachtách Jenneau, Beneteau či Bavaria 12 – 15 m dlouhých. Zkušený skipper Vás seznámí s obsluhou jachty, a Vy si pak sami vyzkoušíte řízení kormidlem i tahání plachtoví. Trasa vede jižním pobřežím. V průběhu výletu jsou možné zastávky v opuštěných zátokách se šnorchlováním, nebo jen prostým koupáním.

Firemní zájezd - plavba na plachetnici podél pobřeží Sardinie     >>   více

Výlet na velké plachetnici

Oproti programu „Námořní jachting“ jsou účastníci tohoto programu naloděni na dvojstěžňovou plachetnici o délce 26m a celkovým oplachtěním 220 metrů čtverečních. Na této lodi se účastníci nic neučí, nezasahují do řízení – jde pouze o poklidný výlet s krásnými panoramaty, koupáním a především - bez řevu motorů!

Lovci ze smaragdobého ostrova (motoráky + offroad)

Celodenní akční program zahrnující „orientační závod“ na menších zodiacích (každá posádka dostává svůj log-book), lovení artefaktů pod vodní hladinou formou nádechového potápění, luštění dalších postupových bodů. Zakončení závodu proběhne v plážových restauracích Tuerredda beach (Hotel Forte Village) nebo Cala Sinzias Beach (Hotel Pullman Timi Ama). Po vydatném sardském obědu a vítězným drinkem se odeberete na útes nad pláží, kde již čekají vozy 4x4 Land Rover, které vás odvezou „kamzičími“ stezkami zpět do civilizace a k vašemu hotelu.

Skálolezení nad vodní hladinou

Z pohledu sportovního lezení je Sardinie naprostým evropským unikátem. Sardinie nabízí kratší, leckdy méně příkré stěny v bezprostřední blízkosti mořského příboje. Tím Vaše lezecká disciplína dostává rázem jiný rozměr – jen Vy, specificky hrubá skála, horký středomořský vzduch a šplouchající moře.

Golf

Příznivci bílého míčku a krátce střižené trávy si na Sardinii přijdou na své - středomořské počasí, skvěle upravené greeny a především četnost hřišť zaujme každého hráče.

Tipy na ubytování

FORTE VILLAGE RESORT ****

Forte Village Resort - Il Castello se nachází přímo na pobřeží Pula a nabízí ubytování v luxusních pokojích s balkonem. Součástí rezortu je také lázeňské a wellness centrum a vodní park.
Prostorné pokoje jsou zařízené v tradičním sardinském stylu a k jejich vybavení patří LCD TV a individuálně nastavitelná klimatizace. Součástí některých pokojů je malý obývací prostor s rozkládací pohovkou.
Rezort Forte Village svým hostům nabízí celkem 21 restaurací a barů, kde se podávají jídla mezinárodní i sardinské kuchyně k obědu a večeři. Snídaně formou bufetu se podává u venkovního bazénu.
Soukromá pláž rezortu Il Castello je vybavena lehátky a slunečníky. K dispozici jsou zde také tenisové kurty, fotbalové hřiště, potápěčské centrum a hřiště na plážový volejbal.

HOTEL PULLMAN TIMI AMA *****

Pullman Timi Ama Sardegna stojí obklopen středomořskou vegetací ve Villasimiusu a nabízí prostorné pokoje s balkonem a s výhledem do zahrady nebo na moře, bezplatný venkovní bazén, wellness centrum a soukromou pláž s bílým pískem.
Pokoje jsou klasicky zařízené. Každý má satelitní TV, bezplatné Wi-Fi a klimatizaci. V hotelu jsou k dispozici 3 restaurace a 4 bary, včetně těch u bazénu a na pláži.
Pullman Timi Ama se nachází v samém srdci chráněné mořské oblasti Capo Carbonara, 55 km od letiště v Cagliari, 10 minut pěšky od pláže Timi Ama, ke které jezdí také bezplatná hotelová kyvadlová doprava.

Doprava Letecky

Praha – Olbia    (2 h 15 min)

Smart Wings

Poptávkový formulář

Sardinie - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné