Bratislava - Vídeň

Vydejme se motorovou lodí do dvou hlavních měst na Dunaji. Firemní zájezd naplníme aktivním poznáním Bratislavy, druhý den císařské Vídně a to buď klasickou formou exkurze s průvodcem, nebo pro firemní týmy hravou formou Treasure Hunt - Honba za pokladem.

Vídeň, rakouská metropole, je městem, kde se snoubí impozantní architektura staveb z devatenáctého století s architekturou moderní.  K posezení zde láká řada kaváren, na druhou stranu město nabízí i řadu stylových moderních barů a klubů. Mnoho kulturních možností skýtá Vídeň milovníkům historie. Kromě katedrály Sv. Stefana a císařského sídla Hofburg, který je největším muzejním komplexem,  lze navštívit také letní rezidenci císařovny Sisi – Schönbrunn. Mnoho pokladů skrývá světoznámá galerie Albertina.

Nevelké hlavní město Slovenska – Bratislava – vás příjemně naladí svým milým centrem města libě oživeným nápaditými plastikami. Obdivovatelé panoramat a architektury ocení restauraci s vyhlídkovou plošinou UFO na mostě SNP, tyčící se nad řekou Dunaj. Odjet nelze bez shlédnutí města od místní dominanty – Bratislavského hradu.

Aktivity firemního zájezdu

Bratislava

Poďjme na prohlídku města a jeho pamětihodností. Většina památek se nachází v historickém jádru města. Příjemnou procházku můžeme zakončit v některé z místních kaváren.

Archeologické muzeum v Bratislavě

Toto muzeum je zajímavé pro milovníky archeologie. Zaměřuje se na získávání, evidování, restaurování, uchovávání a publikování archeologických nálezů na území Slovenska od pravěku až po vrcholný středověk.

Rychloloď

V ranních hodinách přejedeme rychlolodí z Bratislavy do Vídně. Rychloloď jede proti proudu rychlostí 65 km/h.  Loď ve Vídni staví  v přístavu Schiffstation Reichsbrucke, do centra je nejlepší se dostat metrem. V centrum může začít prohlídka města katedrálou Sv. Štěpána.

Katedrála Sv. Štěpána

Stephansdom je jednou z nejvýznamnějších rakouských gotických památek, současně také symbol Vídně. Od roku 1469 je sídelním kostelem biskupa. Prohlídka bude obsahovat prohlídku katedrály, prohlídku katakomb, prohlídku jižní a severní věže.

Landtmann café

Tato legendární kavárna byla a je jednou z nejpopulárnějších ve Vídni. Navštěvovali ji takoví štamgasti jako Sigmund Freud, Marlene Dietrichová, holandské královny Juliane, Hillary Rodham Clinton…Kavárna je výlučně nekuřácká. Vaří se zde sezónní rakouské lahůdky.

Tipy na ubytování

HOTEL ABBA BRATISLAVA****

Abba Bratislava hotel se nachází v centru města, hned vedle Prezidentského paláce, jen několik minut od pěší zóny historického centra a břehů Dunaje. Hotel má dvě budovy dohromady s 125 pokoji, suity a rodinnými pokoji. Všechny jsou zařízené tak, aby poskytli maximální komfort a vytvořili nezapomenutelný zážitek. Bar nabízí vynikající nápojový lístek a koktaily jako i možnost ochutnat různé jídla vysoké kvality s italskou kuchyní v restauraci „Abba Mia ".

HOTEL DEVÍN****, BRATISLAVA

Tradičný hotel v historickém centru Bratislavy nabízí harmonii příjemné atmosféry a noblesy minulosti s moderním vybavením a vynikajícími službami. Pokoje s exkluzivním výhledem na Dunaj a Bratislavský hrad, elegantní Francouzská restaurace, Spa centrum, tradiční thajské. To vše můžete zažít v hotelu s pravou atmosférou staré Bratislavy.

Doprava Autem/Autobusem

Praha - Bratislava:        328 km             2 h 53 min

Brno – Bratislava:         130 km             1 h 16 min

Poptávkový formulář

Plavba po Dunaji - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné