Hory, kaňony a spousta zábavy u jižního Jadranu

Znovuobjevená Černá hora nabízí mnoho zajímavostí v oblasti jižního Jadranu. Národní parky jsou vhodné k trekům, hluboký kaňon řeky skýtá možnosti pro prvotřídní rafting, zároveň si můžete v poklidu užívat přímořské klima, projížďky lodí a návštěvy pláží.

Černá Hora je bývalým státem Jugoslávie ležící v jihovýchodní Evropě při pobřeží Jaderského moře. Sousedí s Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou, Srbskem, Albánií a Kosovem. Je to velmi hornatý stát. Celé území náleží k Dinárským horám. Nejvyšší vrcholky přesahují nadmořskou výšku 2500 m. Nejhornatější je sever a západ státu spolu s pruhem kolem pobřeží. Nížiny se vyskytují pouze v okolí Skadarského jezera.

V Černé Hoře bylo zřízeno pět národních parků: Lovcen (považovaný za prapůvodní Černou Horu), Biogradska Gora, Sakadarské jezero, Durmitora Prokletije. Hlavní turistická letoviska se nacházejí u moře, jedná se o města Budva, Kotor, Ulcinj.

Budva je starobylé město ležící ve střední části černohorského pobřeží. V současné době je snad nejvyhledávanější turistické letovisko v Černé Hoře. Město je jedním z nejbohatších archeologických nalezišť v Evropě. Během 20. století byly při různých rekonstrukčních pracích objeveny pozůstatky řeckého a římského pohřebiště, kde v odkrytých hrobech bylo nalezeno kolem 2500 cenných předmětů.

U moře, nedaleko centra Budvy, leží Stari Grad, nyní spíše už jen jeho hradby. Počátky Stari Gradu sahají až do 5. století př. n. l. V létě tu o kulturní vyžití nouze není, divadelními a hudebními představeními se to tu jen hemží a ve zdejší citadele je nyní umělecké muzeum a galerie. Nedaleko Budvy se nachází město jménem Kotor, které se pyšní jedním z nejkrásnějších zálivů na světě a je nepochybně nejkouzelnější, když ho obdivujete z moře.

Aktivity

Plážové a vodní sporty u hotelu

Výuka windsurfingu, šnorchlování a přístrojové potápění, aquazorbing, mořské kajaky, vodní skútry a čluny.

Za krásami černohorských pláží na lodi

U hotelu Avala Resort se nalodíte na loď, která Vás proveze okolo poloostrova Sv. Stefan až k opuštěnému ostrůvku Sv. Nikolas, jehož pobřeží strmě padá do mořských hlubin. Jsou zde 3 písčité pláže o celkové délce 840m. Ostrov je díky svému umístění neustále zelený a obrostlý bujnou vegetací, která dělá místní pláže skutečně divokými.

Rafting na řece Tara

Rafting na řece Tara je neopakovatelným dobrodružstvím. Kaňon řeky Tary je nejdelší a nejhlubší kaňon v Evropě a po Coloradu druhý na světě.

Nalodění do gumových člunů a rafting k vesnici Šćepan Polje v délce 18 km a trvání 2-3 hodiny. V této nejkratší, ale nejvelkolepější části kaňonu Tary je 21 peřejí z celkového počtu 50, je zde také největší výškový rozdíl mezi výchozím bodem a cílem.

Pěší výlety v Národním parku Lovćen

Pro Černohorce je Lovćen posvátným pohořím, symbolem národní černohorské identity a státnosti. Největší historickou hodnotu představuje mauzoleum Petra II. Petroviće Njegoše na Jezerském vrchu.

Výlet lodí do zátoky Boka Kotorska

Boka Kotorská, jeden z nejkrásnějších zálivů na světě, je nepochybně nejkouzelnější, když ji obdivujete z moře.

Podél pobřeží se nachází bezpočet malých pláží, rozličné středomořské rostlinstvo i staré kapitánské paláce. Výlet zahrnuje návštěvu Kotoru, středověkého města obehnaného mocnými hradbami, který pro jeho četné kulturněhistorické pamětihodnosti přijalo pod ochranu UNESCO.

Také navštívíme ostrov Gospa od Škrpjela a starou pokladnici, kam staří mořeplavci ze svých dalekých cest přiváželi různé cenné předměty a předávali je jako dar církvi.

Škola jachtingu

Pod vedením zkušeného lodivoda se dozvíte vše potřebné k ovládání 10-12m dlouhé plachetnice. Během výuky se budete pohybovat v oblasti zátoky Boka Kotorska, kde jsou ideální povětrnostní podmínky pro jachting.

Challenge na skalních stěnách nad Kotorem

Od zkušených instruktorů se dovíte a naučíte zásady bezpečnosti při skalním lezení a pohybu ve skalním terénu, seznámíte s používanými materiály, technikou lezení a jištění.

 

Ubytování

ST. HOTEL AVALA RESORT ****

Avala Resort & Villas je unikátní letovisko, které se nachází přímo na pláži, pouhých 50 metrů od Starého města Budvy a nabídne vám prvotřídní rekreační zážitky.

Tento areál vám nabídne skutečný 4hvězdičkový komfort a zařízení, včetně vnitřního a venkovního bazénu, velkého lázeňského a fitness centra a 2 restaurací. Ze svého pokoje si můžete užít skvělých výhledů na moře nebo hory. Pokoje mají špičkové vybavení, kde nechybí TV s plochou obrazovkou, digitální telefonní linka a bezdrátové připojení na internet. Vzhledem k této jedinečné poloze zde lze organizovat nejrůznější výlety a aktivity, počínaje typickým sluněním a koupáním v moři, až po specializované programy pro nejnáročnější hosty.

Doprava Letecky

Praha - Podgorica                         5 hod 10 min (s mezipřistáním)

Po příletu do Podgorici, přesun autobusem do Budvy.

Podgorica - Budva                         přibližně 1 hod / 65 Km 

     

Poptávkový formulář

Černá hora - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné