Dachstein – třítisícová alpská „střecha“

Masiv Dachstein je rakouským vápencovým masivem ležícím v oblasti Horního Rakouska, Štýrska a Salzburska. Nejvyšším bodem je Hoher Dachstein dosahující nadmořské výšky téměř 3 000 m.

Impozantní je především jižní stěna 1100 m vysoká. Na její vrchol vás vyveze lanovka. Tam vás kromě báječného výhledu čeká třeba i Skywalk, visutý most a schody do prázdna. Vstoupit také můžete do Ledového paláce, prohlédnout si ledové sochy nebo ledovcovou trhlinu.

Pod jižní stěnou masivu leží horská plošina a ráj zimního běžeckého lyžování Ramsau am Dachstein. Dobrým východiskem je tato oblast i v létě. K lanovce na Dachstein je to nedaleko a zdatní jedinci mohou na vrchol Dachsteinu vyrazit i po svých. Strmá cesta vede nejprve k chatě Guttenberghaus, dále zvlněnou plošinou masivu až k závěrečnému stoupání přímo po ledovci.

Údolím protéká vodnatá řeka Enns. Její údolí dělí Dachsteinský masiv a hory Schladmingských Taur v čele s Planai známou hlavně mezi alpskými lyžaři pro svůj lyžařský areál. Samotnou řeku lze využit k raftingu – ať už jste začátečníci nebo pokročilí.

Incentivní zájezd do oblasti Dachsteinu a Schladmingu je určen skupinám toužícím po outdoorovém zážitku spojeným s fyzickou námahou, jejíž míru si však mohou její jednotlivci dle svých možností sami určit. Nádherná alpská příroda, výhledy na štíty hor, procházky kolem vodopádů nebo odpočinek na alpských loukách – na to vše se v rámci zájezd můžete těšit.

navazující incentivní zájezdy a programy

Incentivní zájezd Rakousko - Salcbursko

Incentivní zájezd Rakousko - Štýrsko

Aktivity firemního zájezdu

VÝLET K VODOPÁDŮM

Vodopády Riesachfälle se nacházejí na potoku Riesachbach na konci údolí Untertal v Nízkých Taurách přímo nad Schladmingem. Riesachbach vytéká z jezera Riesachsee (1338 m.n.m.) a překonává dva mohutném skalní stupně ve skalní soutěsce.

RAFTING NA ŘECE ENNS

Peřejnatá Enns má své prameny na svazích nejvyššího rakouského pohoří Vysoké Taury a svou vodu čerpá i ze známého zaledněného masívu Dachstein.

Řeka Enns je zpočátku lehká rychle tekoucí voda, která se postupně mění v příjemné peřeje. Veškerá bezpečnost je zaručena místním průvodcem a plným vybavením.

PROCHÁZKA PO MĚSTEČKU SCHLADMING

Schladming je malé historické městečko ležící v samém srdci regionu Dachstein Tauern. Historický střed v čele s Městskou bránou či zbytky městské zdi poukazují na bohaté dějiny, o kterých se více dozvíte v místním muzeu, zřízeném ve staré rekonstruované dřevěné budově ze 17. století.

VÝSTUP NA GUTTENBERGHUTTE

Pro zdatnější účastníky výstup přímo od hotelu na chatu Guttenberghutte, která je již součástí vrcholového masivu Dachstainu . Převýšení je více než 1 000 m a jde o opravdovou výzvu.

Přímo v Ramsau je pak možné připravit lehčí výlety pod stěnami Dachstainu  nebo si půjčit horská kola a projet některé trasy na kolech.

Další možnosti programu je atraktivní kleterrsteig (via feratta) přímo ve stěně dachsteinského masivu.

TREK PO LEDOVCI

Další možností je vyjet lanovkou na vrchol masivu a trek ve vrcholových partiích ledovce.  Lanovka zároveň umožňuje zajímavý program a atraktivní zážitek pro méně zdatné účastníky.

Tip na ubytování

Hotel ALMFRIEDEN

Wander- & Langlaufhotel/Romantikchalet Almfrieden stojí na úpatí hory Dachstein. Nabízí ubytování s balkonem s panoramatickým výhledem a bezplatné Wi-Fi ve společných prostorách. Langlaufhotel Almfrieden disponuje lázněmi, v nichž můžete vyzkoušet celou řadu procedur. Na výběr je mimo jiné sauna, vířivka, posilovna, masáže a nordic walking.

Hotel má příjemný interiér a prosvětlenou vhodně vybavenou seminární místnost. Pokoje mají oddělená lůžka – jedná se o větší pokoje rodinného či apartmánového typu.

Doprava Autem/Autobusem

Praha – Ramsau am Dachstein             410 km / 5 h 05 min

Brno – Ramsau am Dachstein             422 km / 4 h 30 min

Poptávkový formulář

Dachstein, Rakousko - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné