Národní park v srdci Alp

Incentivní zájezd do městečka Berchtesgaden láká hlavně na prohlídku Hitlerova Orlího hnízda (Kehlstein haus), které ale není ani zdaleka to jediné, co zde můžete zažít a navštívit. Kromě několika s německou precizností dotažených turistických atrakcí všemu vévodí dech beroucí příroda v čele s kouzelným Königssee a majestátním Watzmanem. Berchtesgadensko je součástí stejnojmenného národního parku a je nejčastěji spojované se dvěma přírodními zajímavostmi: horou Watzmann, která je s výškou 2713m třetí nejvyšší v Německu, a hlubokým ledovcovým jezerem Königssee. Dalším programovým lákadlem je interaktivní prohlídka aktivních solných dolů, které už po dlouhá léta plní domácnosti známou solí Bad Reichenhall.

Další místní atrakcí je bezpochyby vrcholek Kehlstein, na kterém nechal Martin Borman postavit pro Adolfa Hitlera opevněné útočiště jako dárek k jeho padesátinám. Zařízení je dnes přístupné veřejnosti kombinací jízdy speciálním autobusem a výtahem uvnitř samotného vrcholku a nabízí překrásné výhledy do všech stran včetně blízké hory Watzmann.
Samotný Berchtesgaden, přes svoji téměř tisíciletou historii, nabyl na významu v 16. století díky rozvoji těžby soli. Po celou dobu své existence platil za vyhledávaný odpočinkový kout i jako útočiště umělců. Po roce 1920 město obsadila nacistická strana a vybudovala zde horské sídlo zvané Berghof. Díky tomu se na konci 2. SV stal Berchtesgaden zajímavým a významným cílem pro spojenecká vojska, vznikla zde vojenská zóna a rekreační resorty pro americké vojáky, což platilo až do stažení amerických sil v éře prezidenta Clintona.
Berchtesgaden si dnes velice zakládá na turistickém ruchu. Nenajdete zde vůbec žádný průmysl. Ze sportovních odvětví zmiňme lyžařské sjezdovky a ledovou dráhu, na které se pravidelně konají bobové, sáňkařské a skeletonové mezinárodní závody. Sídlí zde Mezinárodní sáňkařská federace a pochází odtud Georg Hackl, vítěz tří zlatých a dvou stříbrných medailí z OH, desetinásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz světového poháru.

Aktivity firemního zájezdu

Návštěva Kehlsteinhausu - Orlí hnízdo

Proslulé Hitlerovo Orlí hnízdo s úžasnou vyhlídkou na okolní vrcholky. Projekt navrhl říšský ministr Martin Bormann jako dárek k 50. narozeninám nacistického vůdce.

Pěší výlet z Kehlsteihausu na Hoher Göll

Hoher Göll je se svými 2 522m nejvyšší horou Göllského masivu stojícího na pomezí Rakouska a Německa.

Výlet lanovkou na Jenner

Vrchol Jenner, ležící v 1 874m, nabízí úchvatný výhled na hluboké jezero Königssee a třetí nějvyšší německý vrchol - věhlasný Watzmann.

Plavba elektrolodí po Königssee

Opravdovým hitem Berchtesgadenu je ledovcové jezero Königssee, které se podobá norským fjordům. V průběhu plavby Vás čeká návštěva vyhlášeného kostelíku St. Bartolomä nebo poslech hry na trumpetu na vodní hladině a počítání ozvěny od skalního útesu.

Prohlídka solného dolu a muzea těžby soli v Berchtesgadenu

Převléknete se do důlních overalů, nasednete na minivláček a vydáte se do podzemí. Následuje přibližně hodinová prohlídka včetně dvou skluzavek, holografické projekce, plavby po podzemním jezeře či interaktivní expozice soli.

Pěší výlet v soutěsce Almbachklamm

Malebný Almbachklamm nabízí 29 mostů, několik lávek, 320 schodů a jeden tunel. Trasa vede po kovových žebřících kolem mnoha vodopádů a kaskád nádhernou roklí.

Klettersteig (via-feraty) aneb zajištěné skálolezení pro všechny nadšence

Klettersteig je lezecká trasa se stálým železným jištěním, nejčastěji v podobě ocelového lana, upevněného pomocí kolíků do skály. Polezeme na první pohled hladkými stěnami, hřebínky i komíny a vyzkoušíme si řadu technických pomůcek jako žebříky či lávky. 

Golfové hřiště s překrásnými výhledy na horské velikány

Zahrajte si golf na unikátním 9-ti jamkovém hřišti (Par 70), ležicím v nadmořšké výšce 1 000m s dech beroucími výhledy na okoní hory.

Program lze spojit s prohlídkou Salzburku

Salzburk je rodištěm slavného hudebního skladatele Wolfganga Amadeuse Mozarta a jeho historické městské jádro bylo v roce 1996 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Další navazující firemní zájezdy

Večeře v expozici Red Bull - HANGÁR 7

Rafting a canyoning v rakouském Loferu

Tip na ubytování

HOTEL INTERCONTINENTAL ***** BERCHTESGADEN

Hotel ve tvaru podkovy je díky nekonečně velkým oknům v každém pokoji nádherně prosvětlen. Můžete vychutnávat pohled na velkolepé scenérie Bavorských Alp z každého centimetru pokoje. Tento vzrušující výhled si můžete užívat i z balkónu nebo terasy. Vybaveny jsou plochou TV a zařízením pro přípravu horkých nápojů. Apartmány dodávají pocit bezpečí vlastním krbem s poklidně plápolajícím ohněm.

Resort nabízí exkluzivní lázně s venkovním bazénem.

Kuchařské umění v InterContinental je přímo božské. Specializují se na francouzskou kuchyni a bavorské speciality. Tyto pochoutky si můžete vychutnávat v příjemném prostředí u kamen.

Doprava Autem/Autobusem

Praha - Berchtesgaden   404 km / 5 h 11 min (Přes – České Budějovice, Linz)

Brno - Berchtesgaden   458 km / 4 h 55 min (Přes – Hustopeče, St. Pőlten)

Letecky

Praha – Salzburg   2 h 45 min

Přestup:      Vídeň (Austrian Airlines), Frankfurt (Lufthanza)

Osobní dopravou z letistě:

Salzburg – Berchtesgaden   24 km / 0 h 24 min

Poptávkový formulář

Berchtesgaden, Německo - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné