Branou k fjordům

Barevné norské město Bergen je druhým největším norským městem a také vstupní branou k majestátním fjordům. Hanzovní přístav Bryggen vám nabídne ochutnávku místní kultury – obhlédněte obchodní budovy, které vypadají jako filmové kulisy. Při návštěvě venkovního rybího trhu, který je připomínkou role města v počátcích obchodování s rybami, nedýchejte příliš zhluboka.

Norská krajina je zvláštní směsicí vysokých hor, nekonečných lesů, bouřlivých vodopádů i temných fjordů. Je drsná, půvabná i úchvatná svou panenskou čistotou neporušené přírody.

Se strmými horami ostře kontrastují poklidné fjordy, které zabíhají do vnitrozemí, kde je voda klidná a tmavá.  Fjordy vždy představovaly hlavní komunikační spoje mezi sídly ostrůvkovitě roztroušenými na příhodných místech na pobřeží. Velmi častým jevem norské krajiny jsou také vodopády, kterých je tu opravdu velké množství.

Pro větší ponoření se do přírodních krás Norska zkuste náš incentivní zájezd na Lofoty >> Incentivní zájezd - Lofoty

Proč incentivní zájezd do Norska?

Přímý let z Praha-Bergen

Ochutnávka norské přírody a kultury – zelenomodrý ráj

Bergen jako brána – fjordy a vodopády jako na dlani

Nejužší fjord i nejkrásnější železniční trasa

Třídenní incentivní zájezd nejen pro milovníky přírody

Aktivity

Prohlídka Bergenu

Po příjezdu a krátké prohlídce hanzovních domů Bryggen se občerstvíme v místní restauraci. Odpoledne se vydáme lanovkou na horu Fløyen, (asi 320 m.n.m.) - jízda trvá 8 minut. Z vrcholu se Vám naskytne překrásný výhled na město a jeho okolí na březích širokého Byfjordu, na hory a lesy v jeho okolí. Kousek za stanicí lanovky se otevírá překrásná lesnatá krajina s jezery a vřesovišti.

Sea food restaurace Cornelius

Blízko za městem Bergen najdete jednu z nejexotičtějších atrakcí v celém západním norského souostroví. Cornelius je jednou z norských nejlepších rybích restaurací. Je situován přímo u moře na malém ostrově s nádherným výhledem na fjord, hory a projíždějící lodě a čluny.

Mořské kajaky

Blíže k hladině už to nejde. Jedinečný zážitek - kombinace sportu a vnímání přírody.

Rybaření

Atmosféra na rybářské bárce vás pohltí. Na malých tradičních plavidlech se dostanete dále od města a vyzkoušíte si rybaření. Nahoďte udice, snad budete mít štěstí.

Fjord trip

Bez výletu po norských fjordech nemůžte Norsko opustit. Celodenní výlet vás zavede do malebného městečka Flam nebo k bouřlivých vodopádům. Krásná loď vás převeze na druhý břeh fjordu. Zážitek budete mít i z jízdy vlakem - jedná se prý o nejkrásnější železnici, místy velmi strmou a pokud zrovna nebude vlak v tunelu, rozhodně i scéninickou. Šťastnou cestu!

Ubytování

Hotel ZANDER K

Designový zbrusu nový hotel Zander K se nachází vedle vlakového nádraží Bergen. Nabízí ubytování hotelového typu. Hosté mohou využívat vinárnu, posilovnu a restauraci. Hotel byl otevřen v březnu 2017.

Každý pokoj má moderní TV, všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem.

Doprava Letecky

Praha – Bergen            2h 10 min         přímý let

Poptávkový formulář

Norsko, Bergen - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné