z ledovce přímo do termálu

Exkluzivní lyžařské středisko Sölden je jedním ze dvou epicenter tyrolského údolí Ötztal, které se nachází v rakouském Tyrolsku. Jedná se o jediný rakouský resort, který se může pochlubit třemi vrcholky vyššími než 3 000 metrů nad mořem, kterými jsou Schwarze Schneide, Tiefenbachkogl a Gaislachkogl.

Sölden patří mezi exkluzivní střediska s rušným společenským životem a vysokou úrovní služeb. Divoké aprés ski párty, ale především skvělé lyžování mezi třemi navzájem propojenými třítisícovkami si vychutnáte do syta. Sjezdovky nad městečkem Sölden jsou prostorné, mají většinou svižný profil, který si užijí zdatní lyžaři. Zčásti se rozprostírají na dvou ledovcích; Rettenbachu a Tiefenbachu. Středisko Sölden patří do skupiny srážkově spíše chudších oblastí, s čímž se vyrovnává pomocí sněžných děl, která jsou schopna uměle zasněžit dvě třetiny tratí. V Söldenu se tradičně jezdí závody Světového poháru.

Druhou významnou lokalitou, ještě dále v Ötztalském údolí jsou lyžařská střediska Hochgurgl a Obergurgl - lyžařský diamant rakouských Alp. Hochgurgl se pyšní titulem nejvýše položeného zimního střediska Rakouska (2.150 m).

LÉTO v údolí Ötztal, pod ledovcem Sölden, protéká Ötztaler Ache, na jejíchž přítocích jsou četné vodopády, včetně Stuibenfallu, nejvyššího vodopádu Tyrolska. Ötztalské Alpy mají také pověst turistického a horolezeckého ráje. Najdete zde i spousty wellness center a známé termální lázně Aqua Dome.

Aktivity firemního zájezdu

Lyžování a snowboarding na ledovci v söldenu

Sölden je jedno z míst v Evropě, které hostí  světový pohár v alpském lyžování. Tváří tohoto střediska je špičkový lyžař a medailista Bode Miller a také je to oblíbené středisko vítězky světového poháru v alpských disciplínách Lindsey Vonnové.

K dispozici jsou tři vrcholy vyšší než 3000 metrů. Čeká na vás 34 lanovek a vleků a k nim se přidá 150 kilometrů naprosto báječně upravených sjezdovek.

Běžecké lyžování nebo sáňkování - užijte si běžky nebo sáňky na dobře upravených stopách. Sölden se může také pochlubit ledovým kluzištěm o rozloze 2000 m2 a vybavenou půjčovnou bruslí.

Lyžování a snowboarding hochgurgl - obergurgl

Vzhledem k velké přepravní kapacitě (cca 40.000 osob za hodinu) a několika údolím v obci je téměř nemožné stát frontu u vleku. Lyžařská sezóna je zde dlouhá - od poloviny listopadu až do začátku května. Skiareál v Obergurgl - Hochgurgl otevírá lyžařskou sezonu jako první z neledovcových středisek v Tyrolsku.

Toto středisko využívá 7 lanovek a 17 vleků. K dispozici je celkem 110km sjezdových tratí všech obtížností.

Hochgurgl - Obergurgl nabízí rovněž 10 km oficiálních neupravených tratí pro oblíbený freeride.

Aktivní program v létě

  • Pravěký skanzen Ötziho vesnička (Ötzi -Dorf) a Ötztalské vlastivědné muzeum
  • Via ferraty a horolezectví
  • Výlety k rakouským vodopádům
  • Horská kola v Ötztalu
  • DOWNHILL aréna - Bike Republic Sölden
  • Venkovní vodní outdoorové "hřiště" AREA47
  • Rafting na největší řece Tyrolska          >>  více

Tipy na ubytování

ALPENHOTEL ENZIAN **** - HOTEL PŘÍMO NA SJEZDOVCE

Alpenhotel Enzian se nachází v nadmořské výšce 2090m a je hned vedle sjezdovek v Hochsöldenu. Tento hotel má své vlastní krásné lázně o ploše 700 m². V lázních najdete krytý bazén, saunu, infračervenou kabinu, parní lázně a bazén Kneipp. Dále Vám k dispozici jsou, z nabídky lázní masáže a zkrášlující procedury. Prostorné pokoje jsou vybaveny kabelovou TV, minibarem, posezením a koupelnou s župany a vysoušečem vlasů. Restaurace v hotelu nabízí panoramatický výhled na hory, při ochutnávání místních lahůdek. Hotel má podzemní parkoviště.

AQUA DOME ****S HOTEL & TIROL THERME LANGENFELD

Hotel vyšší kategorie nabízí oslnivý výhled na Ötztalské Alpy. Aqua Dome hotel je navrhnut tak aby byl harmonický s okolní přírodou. Jeho architektura je velkolepá. Gigantické hotelové wellness centrum, které se rozkládá na ploše 50000 m². Další možností ke koupání a zábavě je venkovní lázeňské centrum, sauny, kosmetické procedury, fitness centrum a centrum Alpen Arche Noah pro dospělé i rodiny s dětmi. Restaurace Vám nabízí místní i mezinárodní kuchyně a nesmí chybět ani zdravá jídla. Přichystané jsou i bary a vinotéky s krbem. Ubytování v prostorných a velmi elegantních pokojích. Tento luxusní hotel poskytuje podzemní parkoviště zdarma.   >>  více

HOTEL RIML **** OBERGURGL

Nejvýše položený hotel v Obergurgl – Hochgurgl. Prostorné, luxusní, ale decentní pokoje či apartmány. Pokoje jsou vybaveny kabelovou TV a trezorem. Hotel má vlastní lázeňské a wellnes centrum, kde naleznete bazén s panoramatickým výhledem na alpy, saunu, textilní saun, infračervenou saunu, mořské a aroma parní lázně. Využít můžete bylinné koupele, ledové fontány, či jacuzzi.   >>  více

Doprava Autem/Autobusem

Praha – Innsbruck – Längenfeld:  620 km / 6 hod 30 min

Brno - Innsbruck - Längenfeld: 680 km / 6 hod 45 min

Poptávkový formulář

Sölden, Rakousko - incentivní zájezd

Kontaktní informace

+420 730 874 555

Neradi čekáte? Zavolejte nám!

Detaily k akci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

* - Toto pole je povinné