KEŇA – INCENTIVNÍ PROGRAM

kenyaKeňa je pro běžného Evropana nepředstavitelnou směsicí chutí, barev, dojmů a vůní. Krajina je tvořená vysokými horami střídajícími se s jezery, savanou, lesy a pláněmi. Keňské pobřeží je tvořeno bílými plážemi s jemným bílým pískem a je omýváno teplými vlnami průzračného, blankytně modrého Indického oceánu.

Dostupnost: 9 hodin linkovým letem s přestupem v Amsterdamu nebo Istanbulu

Místo: Nairobi

Délka: 5 dní (program lze libovolně zkracovat nebo prodlužovat dle přání a potřeb zákazníka)

Délku programu lze libovolně upravovat, k dopravě jsou vesměs využívány linkové lety s přestupem v Istanbulu nebo Amsterdamu.

Keňu můžete navštívit celoročně, ale počasí je velice různorodé. Záleží na nadmořské výšce (0 – 5000 m n. m.) a vzdálenosti od oceánu (monzuny). Nejvhodnějším obdobím jsou tak patrně leden a únor, kdy je počasí stabilně suché a horké.

MOŽNOSTI PROGRAMU

Safari v NP Tsavo East – před východem slunce odjezd na tradiční ranní safari. Tato denní doba je pro pozorování divoké zvěře nejvhodnější, protože zejména predátoři se v tento čas věnují shánění potravy a tak můžete při troše štěstí spatřit např. lvice při lovu. Oběd v Safari Lodge. Po obědě odjezd na odpolední pozorování zvířat.

Polodenní výlet do Mombasy, druhého největšího města a největšího přístavu Keni. Během výletu uskutečníte plavbu Dhow (arabská plachetnice) po zátoce do starého Mombaského přístavu. Odtud procházkou navštívíte z r. 1593 postavenou pevnost Fort Jessus a její museum, dále památky starého města, mešity, typické uličky, hinduistický chrám Swaminaryan, tržiště a hlavní nákupní třídu s typickými obřími kly, symbolem Mombasy. při zpáteční cestě uvidíte pobřežní residenci bývalého presidenta Kenyatta.

Plavba do Malindi - plavba lodí podél pobřeží na sever k hotelu Club Sea Horse. Můžete využít zastávek na šnorchlování a plavání v průzračném oceánu.