MAĎARSKO - INCENTIVNÍ PROGRAM

SKLADEM
Na kole kolem Balatonu

Na kole kolem Balatonu

Vinice

Vinice

Jeskynní jezero Tapolca

Jeskynní jezero Tapolca

hrad Sümeg

hrad Sümeg

Hrady, jeskyně a vína Attilova kraje

Objevme společně krásy toho rovinatého a přesto zajímavého a rozmanitého kraje – navštívíme  národní park a vyzkoušíme různé vodní aktivity. Největší jezero střední Evropy, Balaton, nabízí mnoho zajímavých aktivit. U "Maďarského moře" lze i aktivně odpočívat. Celá oblast je protkána cyklostezkami. Nevšední podívanou zaručují také jeskynní systémy. Dominantami kraje jsou středověké hrady, rozkládající se na mírných vyvýšeninách. Maďarsko poskytne všechny druhy relaxu - dobré jídlo, lázeňství i sportovní aktivity.

Maďarsko je mnoha lidmi vnímáno jako země lázní, vína a ostrých jídel. Dnešní tvář Maďarska vznikla kombinací mnoha vlivů, jak z původního domova Maďarů na Uralu, tak nejrůznějších vlivů evropských.  Maďarsko je převážně rovinatá nebo mírně zvlněná země, a to díky poloze v Panonské pánvi. Relativně hornaté je pouze severní pohraničí, kam zasahují Vnitřní a Západní Karpaty. Zde v pohoří Mátra se nachází i nejvyšší bod Maďarska, hora Kékes (1015 m). Hlavním tokem maďarského vodního systému je Dunaj (Duna), druhou nejdůležitější řekou je Tisa (Tisza).

Neopomenutelnou součástí maďarské kultury je také maďarská kuchyně. Snad nejznámějším prvkem maďarské kuchyně je paprika, bez ní by byla nepředstavitelná gulášová polévka, perkelty,  paprikáš, tokáň, rybářská polévka "halászlé“ nebo čabajka. Nejvíce používaná masa jsou vepřové, hovězí a skopové a ve velkém množství i ryby. Přílohou k masitým pokrmům jsou nudle a halušky.  Z polévek je častá fazolová s uzeninou, slepičí vývar s nudlemi, dále studené ovocné polévky se smetanou, zejména višňová. Nejznámější zákusky jsou štrůdly s tvarohovou, višňovou a makovou náplní, koláče, langoše a hlavně palačinky. Z nápojů je nejznámější maďarské víno, hlavně tokajské.

Aktivity a program

Jeskynní jezero Tapolca

Objevte jedinečný jeskynní systém, který je po většinu roku zatopený a jediná možná prohlídka je s pomocí lodičky.

Prohlídka národního parku oblasti Kis-Balaton

Návštěva přísně chráněného území Kis Balaton s profesionálním průvodcem. Navštívíte tak jednu z nejvýznamnějších ptačích rezervací v Evropě, kde mimo 250 různých druhů ptáků, uvidíte i řadu dalších vzácných rostlin a zvířat.

Historický turnaj v aréně hradu Sümeg s hrádní večeří

Program začíná drezůrou Andaluských koní za doprovodu hudby, kde účastnící mohou sledovat široký repertoár tradiční španělské jezdecké školy. Následuje rytířský turnaj, který je veden v duchu středověké doby.

Prohlídka jeskyně Csodabogyós

Poblíž Balatonu u městečka Balatonederics, v krásném lese Balatonského národního parku, je přísně chráněná jeskyně Csodabogyós, která je zčásti přístupná veřejnosti. Prohlídka více než 5 km dlouhé jeskyně trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny. Každý účastník obdrží speciální kombinézu, přilbu a svítilnu.

Jachting na Balatonu

Největší evropské sladkovodní jezero, jehož vodní plocha je 600 km2, jeho délka je 77 km a průměrná hloubka vody je 3,5 m. Kolem Balatonu čekájí všude na milovníky vody dobře udržované travnaté pláže. 

Na kole podél Balatonu

Cyklistické výlety v této oblasti jsou velmi nenáročné a pohodové. Podél celého Balatonu (a jeho přilehlého okolí) je hustá síť značených cyklistických stezek s velikým množstvím zastávek na koupání, návštěvu památek a případné občerstvení v místních vinařských sklípcích.

Ubytování

HOTEL KAPITANY WELLNESS **** SÜMEG

Hotel Kapitany Wellness najdete přímo pod hradem Sümeg u silnice 84. Nabízí kompletně vybavené wellness centrum, bezplatné Wi-Fi, parkování zdarma a snídaně formou bufetu. Wellness centrum nabízí krytý bazén v orientálním stylu, parní lázeň, venkovní bazén, jacuzzi a několik druhů saun. Wellness procedury zahrnují léčebné a omlazující masáže, relaxační koupele i různé fitness programy.

Doprava

Autem / autobusem

Praha – Sümeg                 500 km / 4 h 57 min (přes Brno, Bratislava, Györ)

Brno – Sümeg                   302 km / 3 h 20 min (přes Bratislava, Györ)

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit