FORTE VILLAGE RESORT *****, SARDINIE

Omlazení těla i duše na dosah

Ostrov Sardinie – často nazýván Karibikem Středomoří či „Smaragdové pobřeží“, pro svou až neuvěřitelně průzračnou barvu moře v nesčetných odstínech modré a zelené barvy, díky kterému je tak obdivován a vyhledáván. Průzračné pláže lákají ke koupání a k jachtingu.

Sardinie nabízí nádherné přírodní scenéri. Na severním pobřeží vystupuje přímo z moře pás oblých balvanových kup nebo efektní červené skalní stěny. Hodnotné možnosti tu tak nalézají horolezci. Forte village resort uchvátí každou duši nejen možnostmi, ale i nepřekonatelnou přírodou. Hotel patří do sdružení „Leading Hotel of the World“ a „The Leading Spas of the World“. Některé pokoje jsou s výhledem na čiré moře a jiné do rozkvetlé zahrady. Další pokoje mají terasu nebo balkon, jiné mají zahradní terasu. Můžete si vybrat i z těch, které jsou na pláži nebo jsou blízko lázní. Krásné vilky na pláži nebo osamoceny s bohatou zahradou. A to vše je v jedinečném neapolském stylu s moderním zařízením.

Pouze ve Forte Village si můžete dopřát jedinečné lázeňské procedury, tzv. thalassoterapie metody pro omlazení a regeneraci pokožky za pomoci slané vodyšesti bazénech s různými teplotami a různou koncentrací soli. Ale nejen lenošení nabízí tento rezort. Pro sportovní vyžití využijete tenisové kurty, fotbalová hřiště, hřiště na plážový volejbal, a potápěčské centrum a mnohem víc, jako například - rybaření, kulečník, stolní tenis, windsurfing, jízdu na kanoích, pěší turistiku, cyklistiku, bowling, jízdu na koni, squash, minigolf, fitness centrum a další.

Rezort Forte Village nabízí pro své hosty celkem 21 restaurací a barů s ohromující mezinárodní i sardinskou kuchyní.  Výtečné jsou místní kozí sýry, ale i vína, srovnatelná kvalitou s víny jižní Francie.

Aktivity a program

Celodenní výlet na motorových člunech jižním pobřežím
Čeká na vás adrenalinová jízda na rychlých zodiacích rozrážející vlnky pod přídí. Nenechte si ujít úchvatné scenérie rozeklaných útesů, dlouhých kos vybíhajících do tyrkysového moře a pozůstatky opevnění z dob středověké nadvlády Španělů, zejména pak hlídkové věže. Za povšimnutí však stojí také antické stavby. Snad každému pak musí být příjemné koupání a šnorchlování v zátokách přístupných pouze z moře, či návštěva pláží s krásným lehce nažloutlým pískem.

Cyklistický výlet po pobřeží
Sardinské jižní pobřeží poskytuje cyklistům skutečně nezapomenutelný zážitek – rovinatý, leč pestrý terén, single track nad skrytými zátokami a všudypřítomné výhledy na tento exotického středomořský kraj.

Prohlídka města Cagliari
Objevte tajemství města Cagliari, které je po staletí obdivované pro svou barevnost a krásu. Moderní město se zachovalou punsko-římskou výstavbou se silným vlivem španělské architektury si vysloužilo přídomek sluneční město. At už navštívíte  Marinu, což je- přístavní čtvrť lemovanou palmami a obchůdky s pohlednicemi a suvenýry, které jsou chráněny před sluncem podloubím, nebo Castello - zámeckou čtvrť, nacházející se na kopci nad přístavem. Středomořská atmosféra a architektura vás pohltí.

Námořní jachting
Výuka či jen oddechový výlet
na luxusních oplachtěných jachtách Jenneau, Beneteau či Bavaria 12 – 15 m dlouhých. Zkušený skipper Vás seznámí s obsluhou jachty, a Vy si pak sami vyzkoušíte řízení kormidlem i tahání plachtoví. Trasa vede jižním pobřežím. V průběhu výletu jsou možné zastávky v opuštěných zátokách se šnorchlováním, nebo jen prostým koupáním.

Firemní zájezd / plavba na plachetnici podél pobřeží Sardinie     >>  Chci vědět více

Výlet na velké plachetnici
Oproti programu „Námořní jachting“ jsou účastníci tohoto programu naloděni na dvojstěžňovou plachetnici o délce 26m a celkovým oplachtěním 220 metrů čtverečních. Na této lodi se účastníci nic neučí, nezasahují do řízení – jde pouze o poklidný výlet s krásnými panoramaty, koupáním a především - bez řevu motorů!

Lovci ze smaragdobého ostrova (motorové čluny + offroad)
Celodenní akční program
zahrnující „orientační závod“ na menších zodiacích (každá posádka dostává svůj log-book), lovení artefaktů pod vodní hladinou formou nádechového potápění, luštění dalších postupových bodů. Zakončení závodu proběhne v plážových restauracích Tuerredda beach (Hotel Forte Village) nebo Cala Sinzias Beach (Hotel Pullman Timi Ama). Po vydatném sardském obědu a vítězným drinkem se odeberete na útes nad pláží, kde již čekají vozy 4x4 Land Rover, které vás odvezou „kamzičími“ stezkami zpět do civilizace a k vašemu hotelu.

Skálolezení nad vodní hladinou
Z pohledu sportovního lezení je Sardinie naprostým evropským unikátem. Sardinie nabízí kratší, leckdy méně příkré stěny v bezprostřední blízkosti mořského příboje. Tím Vaše lezecká disciplína dostává rázem jiný rozměr – jen Vy, specificky hrubá skála, horký středomořský vzduch a šplouchající moře.

Golf
Příznivci bílého míčku a krátce střižené trávy si na Sardinii přijdou na své - středomořské počasí, skvěle upravené greeny a především četnost hřišť zaujme každého hráče.

Doprava

Letecky

Praha – Alghero    (10 h 50 min)

2 Přestupy – Paříž, Miláno 

Letecké společnosti Alitalia, Air France, KLM

 

Osobní doprava z letiste do hotelu:

     Alghero – Sardegna        141 km           2 h 00min  (Přes – Sassari, Macomer)

 

Autem

Praha – Sardegna               1 719 km       22 h 46 min (Přes – Plzeň, Murich, Verona, Florence)

Brno – Sardegna                 1 507 km       20 h 59 min (Přes – Vídeň, Gras, Venica, Florence)

Lokace

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 730 874 555 nebo odešlete formulář

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit